Główne menu

Jak pielęgnować stopy

Stopa to ta część ciała, która zwykle jest zasłonięta. Buty, skarpetki, rajstopy, stopki – te elementy naszej garderoby osłaniają stopę, ale to nie znaczy, że o stopy nie powinniśmy dbać tak, jak o resztę naszego ciała. Prawidłowa pielęgnacja i codzienna higiena stóp to podstawa. Na ich podeszwach znajduje się w końcu bardzo dużo receptorów, zakończeń nerwowych, które pobudzane, pomagają naszemu organizmowi funkcjonować lepiej. Jeśli więc zależy ci na własnym zdrowiu i dobrym samopoczuciu, dbaj o stopy bez względu pory roku.

Niezależnie od tego, czy to lato czy zima, pielęgnacja stóp (polecamy artykuł: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-stop/) zawsze zaczyna się od kąpieli. Nalej do miski z ciepłą wodą wsyp odpowiednią ilość soli do stóp i zanurz stopy na kilkanaście minut. Korzyści z takiej kąpieli jest naprawdę bardzo wiele. Po pierwsze, jeśli żyjesz w ciągłym biegu, to świetny sposób, aby znaleźć chwilę i zatrzymać się. Nich to będzie czas dla Ciebie!

Dodatkowo, kąpiel stóp dezynfekuje, reguluje pracę gruczołów potowych, zmiękcza zrogowaciały naskórek i przygotowuje skórę do zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli robimy kąpiel stóp zimą, to dzięki temu rozgrzejemy organizm. Możemy też w ten sposób pozbyć się objawów przeziębienia. Jeśli robimy taką kąpiel latem, mamy szansę na ochłodzenie organizmu – pamiętajmy tylko, że w takim wypadku należy użyć chłodniejszej wody. Po kąpieli warto użyć pumeksu lub tarki do stóp. W ten sposób wygładzimy skórę i pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka.

 

Po kąpieli stóp równie ważna jest staranna pielęgnacja. Dokładnie wmasuj krem, który nawilży skórę. Pamiętaj, że nie może być on zbyt tłusty i ciężki, bo będzie się długo wchłaniał i pozatyka gruczoły potowe. Źle dobrany krem może też sprawić, że stopy będą tłuste, a to może niestety zniechęcić cię do kolejnych zabiegów. Jeśli szukasz dobrego kremu do pielęgnacji stóp postaw koniecznie na markę NEUTROGENA. Wśród produktów do pielęgnacji stóp znajdziesz: krem do stóp na zrogowacenia, krem do stóp zniszczonych, przesuszonych, krem na popękane pięty oraz odżywczy krem do stóp z maliną nordycką. Jeżeli cierpisz na potliwość stóp, pomocny w intensywnej pielęgnacji będzie też antyperspiracyjny spray do stóp (https://www.neutrogena.com.pl/site/product/31).

 

Wszystkie wysokiej klasy produkty NEUTROGENA sprawią, że pielęgnacja stóp stanie się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Jak najszybciej spróbuj i przekonaj się sama! Twoje stopy na pewno będą ci za to wdzięczne!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>