Główne menu

Inf. prasowa
Jak pielęgnować suchą skórę

Chlorowana woda, częste zmiany temperatury, drażniące żele myjące oraz mydła – wszystkie te czynniki z pewnością negatywnie wpływają na kondycję naszej skóry. W efekcie ciągłego kontaktu z nimi epiderma odwadnia się, co w znaczny sposób pozbawia ją jędrności i elastyczności. Problem niestety może narastać, jeśli skóra należy do wyjątkowo wrażliwych i ma tendencje do przesuszania się, niezależnie od pory roku.

Nawilżaj jak najczęściej

Sucha skóra wykazuje ponadto skłonności do nadmiernego łuszczenia się, a nawet powstawania nieestetycznie wyglądających, nieprzyjemnych w dotyku zrogowaceń. Na szczęście systematyczne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków jest w stanie bardzo poprawić kondycję przesuszonej epidermy. Warto stosować je zwłaszcza po kąpieli.

Podstawowym kosmetykiem, jakiego nie powinno zabraknąć u każdej posiadaczki suchej skóry, jest nawilżający balsam do ciała. Sprawi on, że suchość zniknie, a zastąpi ją delikatna, miękka i elastyczna skóra. Z pewnością osobom borykającym się z tego typu dolegliwościami skórnymi przyniesie to pożądaną ulgę, a tym samym lepsze samopoczucie. O nawilżeniu należy również bezwzględnie pamiętać po każdym goleniu czy też depilacji, kiedy skóra narażana jest na podrażnienia.

Składniki prosto z natury

Wybierając idealny balsam do bardzo suchej skóry, należy starannie przestudiować jego skład, w którym powinniśmy znaleźć jedynie składniki o potwierdzonej skuteczności. Może być to np. ekstrakt z maliny nordyckiej czy też dobroczynne dla skóry minerały. Pomagają one odbudować fizjologiczną barierę hydrolipidową naskórka, co z kolei zapobiega nadmiernej utracie wody. Oprócz tego dogłębnie odżywiają skórę, nadając jej jedwabistą gładkość i zdrową elastyczność.

O skórę należy dbać każdego dnia i warto mieć świadomość, że regularna i dobrze przemyślana pielęgnacja przyczyni się do poprawy jej kondycji oraz wyglądu. Klinicznie potwierdzone formuły, rozwijane we współpracy z dermatologami to warunek konieczny.

Więcej o przyczynach występowania suchej skóry dowiesz się na https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/sucha-skora/

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>