Główne menu

Inf. prasowa
Jak prawidłowo zapinać marynarkę?

Zapinanie marynarki męskiej to zaskakująco skomplikowana kwestia, która co prawda nie jest obwarowana zbyt dużą ilością zasad, ale nieustannie popełniane w tej kwestii błędy sprawiają, że trudno jest podpatrywać odpowiednie zachowania.

Marynarka rozpięta

Niezależnie od tego, jaką marynarkę męską mamy na sobie, w momencie, kiedy siadamy, powinna ona być rozpinana. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że się ona nieładnie poskłada i zacznie się też gnieść. W momencie, kiedy wstajemy, marynarka powinna zostać natychmiast zapięta. Istnieje tutaj tylko jeden wyjątek. Dotyczy on marynarek, najczęściej jednorzędowych sportowych, które zakłada się do koszulek polo. Taka stylizacja pozwala, by marynarki męskie pozostawały rozpięte, ale nie jest to konieczność – można je zapinać.
Marynarki jednorzędowe
W przypadku marynarek męskich jednorzędowych, jeden guzik zdarza się rzadko, zwykle tylko przy najbardziej sportowych opcjach. Tutaj, jak już zostało powiedziane wyżej, mamy dowolność. W przypadku marynarki męskiej z dwoma guzikami, zapięty zawsze powinien być guzik górny, a guzik dolny powinien zostać rozpięty. Jest on dekoracyjny i nawet w przypadku slim fit się go nie zapina. W zestawach casualowych marynarka może być czasami rozpięta.
Jednorzędowe marynarki męskie na trzy guziki pojawiają się rzadko i zakładają je zazwyczaj jedynie mężczyźni bardzo postawni. W ich przypadku najlepiej zapinać jedynie guzik środkowy lub dwa górne. Nie należy chodzić z całkiem rozpiętą marynarką.

Marynarki dwurzędowe

W przypadku marynarek dwurzędowych można zapinać wszystkie guziki i nie będzie to błędem, chociaż zaleca się to raczej jedynie mężczyznom szczupłym. W przypadku marynarek męskich z jednym guzikiem i tak nie mamy wyboru – zapinamy wszystko. Co ważne, guzik ten zostaje zapięty nawet przy siadaniu. Marynarka męska z dwoma guzikami wymaga zapięcia obu lub przynajmniej tylko górnego. Jest to ważne zwłaszcza podczas siadania, kiedy ryzykujemy, że rozłożyste klapy marynarki mogą nam przeszkadzać. W przypadku marynarek z trzema guzikami możemy zapinać wszystko, pamiętając także o guzikach wewnętrznych, ale konieczne jest zapięcie jedynie pierwszego guzika funkcyjnego. Bez niego marynarka będzie się nieprawidłowo układać i przez to będzie wyglądała źle.

Co z garniturami trzyczęściowymi?

Eleganckie garnitury trzyczęściowe pozwalają nam na większą dowolność. Tutaj musimy oceniać samodzielnie, czy ich zapinanie jest realnie konieczne. Ważne jest jedynie, by kamizelka czy kardigan znajdujący się pod marynarką były zawsze zapięte.

https://ombre.pl/pol_m_Dla-niego_Marynarki-176.html

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>