Główne menu

Inf. prasowa
Jak przechowywać skórzane torebki?

Skórzane torebki damskie to produkty, które świetnie radzą sobie z codziennymi wyzwaniami. Produkowane są z wytrzymałych materiałów, więc zachowują doskonały stan mimo długotrwałej eksploatacji. Każda torebka z czasem ulegnie jednak uszkodzeniom, jeśli nie będziesz o nią należycie dbać. Poza regularnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, powinnaś zwrócić uwagę na sposób jej przechowywania. W jednym miejscu zbieramy więc najważniejsze zasady dotyczące tej kwestii i podpowiadamy, jakie tricki warto wykorzystać.

Z dala od promieni słonecznych

Skóra pod wpływem słońca wysusza się i blaknie. Nie chcesz, by jej idealnie gładka powierzchnia zaczęła pękać, dlatego zrezygnuj z pomysłu przechowywania torebek na parapecie czy w innym mocno nasłonecznionym miejscu. Najlepiej umieścić je we wnętrzu szafy. Oczywiście idealne rozwiązanie to kilka półek lub szuflad przeznaczonych wyłącznie na torebki.

Z zachowaniem oryginalnego kształtu

Pod wpływem niewłaściwego przechowywania torebki skórzane mogą się odkształcić. Poddają się wtedy zagnieceniom i nieestetycznym deformacjom, które bywają nieodwracalne. Dlatego zawsze upewnij się, że zapewniasz każdej torebce wystarczająco dużo miejsca. Unikaj przechowywania tych dodatków wraz z innymi rzeczami, a dla bezpieczeństwa – zwłaszcza gdy chowasz je na dłuższy czas – wypełniaj je na przykład zmiętymi gazetami.

Zabezpieczając przed czynnikami zewnętrznymi

Wilgoć, kurz i inne zanieczyszczenia – to wszystko może negatywnie wpływać na skórę Twoich torebek. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest przechowywanie ich w tekstylnych woreczkach, które zabezpieczą je przed destrukcyjnym wpływem rozmaitych czynników. Tak niewielka zmiana może mieć naprawdę ogromne znaczenie dla kondycji Twoich ulubionych skórzanych dodatków!

Oszczędzając przestrzeń

Choć – jak wspomnieliśmy wyżej – torebki skórzane potrzebują dla siebie sporo miejsca, nie możesz pozwolić, by zdominowały Twoją szafę. Pomyśl o rozwiązaniach, które pozwolą Ci zaoszczędzić trochę przestrzeni na inne rzeczy. Ciekawą propozycją może okazać się wykorzystanie pionowych powierzchni. Pamiętaj, że torebka nie musi stać – może wisieć na wieszaku lub haczyku. Zagospodaruj więc na przykład ścianę szafy, przeobrażając ją w galerię torebek. Jeśli nie znajdziesz na to miejsca w środku, skorzystaj ze ścianki zewnętrznej.

W czystości

Może to banał, ale w szaleńczym tempie codziennego życia łatwo się zapomnieć. Wracasz zmęczona do domu i rzucasz torebkę prosto do szafy? To błąd. Jeśli nie masz pewności, że kolejnego dnia także z niej skorzystasz, powinnaś najpierw rozpakować ją i oczyścić ze wszelkich drobinek. Utrzymanie porządku w torebce to podstawa dbania o jej kondycję. Raz na jakiś czas warto ją także poddać zabiegom natłuszczającym. Przed schowaniem torebki możesz w niej również umieścić woreczek herbaty bądź zapachową saszetkę, aby wyeliminować ryzyko powstania przykrych zapachów – np. wilgoci.

Wcale nie trzeba wiele, by utrzymać swoją kolekcję torebek skórzanych w dobrym stanie przez lata. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest ich właściwe traktowanie na co dzień, a więc także odpowiednie przechowywanie.

    Komentarz ( 1 )

  • alElla

    Klik dobry:)
    Nigdy, przenigdy nie wkładam torebki czy ubrania prosto z ulicy do szafy. Posiadam w idealnym stanie torebkę, która ma 40 lat. Kiedyś jednak robiono rzeczy niezniszczalne.
    Pozdrawiam serdecznie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>