Główne menu

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit. To o nim słyszymy w reklamach, czytamy w prasie kobiecej, na forach dyskusyjnych. Jednym kobietom przeszkadza, inne nie zauważają jego istnienia, są takie, które wszystkimi sposobami starają się go usunąć oraz takie, które nie robią nic, by wygładzić obszar na udach, pośladkach, wychodząc z założenia, że i tak się go nie usuną.

Jak się pozbyć cellulitu? Czy jest to w ogóle możliwe?

Czym właściwie jest cellulit?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak się pozbyć cellulitu, warto przypomnieć, czym właściwie jest pomarańczowa skórka. Okazuje się, że jest to nieprawidłowość, która dotyczy aż 90% wszystkich kobiet, 57% kobiet wybiera taki strój kąpielowy i dodatkową odzież, by go zakryć.

Cellulit powstaje na skutek gromadzenia komórek tłuszczowych pod górną warstwą skóry, grupujące się między pasmami tkanki łącznej i kolagenu. Cellulit kształtuje się, kiedy gromadzący się tłuszcz nie mieści się w głębszych warstwach skóry, ale zostaje wypchnięty ku górze.

 

Stan skóry mogą pogarszać problemy z krążeniem, które są niestety niezależnie od nas – przekazywane są wraz z genami od rodziców. Często jest tak, że jeśli mama/ciocia/siostra cierpią z powodu cellulitu, ryzyko, że pomarańczowa skórka pojawi się u Ciebie, drastycznie wzrasta. Nie jest to jednak werdykt.

Jak pozbyć się cellulitu? Czy da się zapobiec pomarańczowej skórce?

Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu? Ćwiczenia kardio

Trening kardio to dobry sposób, jeśli szukamy sposobu, jak się pozbyć cellulitu. Dłuższy, intensywny wysiłek, który prowadzi do podniesienia tętna sprawia, że można spalić dodatkowe kalorie i w ten sposób poprawić stan skóry z cellulitem. Wskazana jest jednak regularność w tym zakresie.

Zacznij od treningu interwałowego, czyli krótkich okresów wysokiej intensywności ćwiczeń, przeplatanych swobodnym ruchem. W usuwaniu cellulitu jest on dużo skuteczniejszy niż dłuższy trening o niższej intensywności.

Walkę z cellulitem warto rozpocząć poprzez wybranie odpowiedniej aktywności fizycznej, na przykład pływania, biegania, czy jazdy na rowerze.

Jak się pozbyć cellulitu – wybieraj schody

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu, wyrób w sobie nawyk wchodzenia po schodach. Zapomnij o windzie, ruchomych schodach, dla zdrowia i pięknego wygląda dolnych partii ciała, zapewnij sobie prosty trening – codziennie.

Efekty mogą Cię szybko zaskoczyć – uzyskasz gwarancję poprawy krążenia i usunięcia nadmiaru tłuszczu z kluczowych obszarów!

Jak pozbyć się cellulitu? Jedz produkty bogate w lecytynę

Jeśli chcesz poprawić wygląd skóry z cellulitem, zwróć uwagę na codzienne menu. Niestety na stan skóry bardzo niekorzystnie wpływają produkty wysokoprzetworzone, o wysokiej zawartości tłuszczu oraz rafinowanych cukrów.  To właśnie one pogarszają stan skóry, nie tylko poprzez stworzenie cellulitu, ale również trądziku, przyspieszenia starzenia się skóry, itd.

Warto ograniczyć niekorzystne składniki i produkty spożywcze, wprowadzając do niej dania bogate w witaminy A, C i E oraz selen, mangan, cynk i miedź – silne przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniami i pozwalają uniknąć pogorszenia cellulitu.

Czego zatem nie powinnaś sobie żałować? Warto wzbogacić dietę o jabłka, jajka, szpinak, kalafior, sałatę lodową – wszystkie bogate są w lecytynę i przeciwutleniacze, które wzmacniają skórę.

Warto również dodać do jadłospisu produkty wysokobiałkowe, które wspomagają i mobilizują organizm do produkcji kolagenu i elastyny. W Twojej diecie nie powinno zabraknąć chudego mięsa (indyka, kurczaka), jak również orzechów i chudego mleka.

  4 komentarze

 • starsza pani po 30

  masaże bańką chińska najlepiej co 2 dzień podczas kapieli. niestety, regularnie i do śmierci;)

 • Ania

  Nie zapominajmy, że oprócz ruchu ważna jest dieta i zabiegi kosmetyczne. Warto zainwestować chociaż w jeden, żeby zobaczyć szybszy efekt. To naprawdę bardzo motywujące, kiedy skóra staje się gładsza z dnia na dzień. U mnie tak było po zabiegach endermologii u dr Krajewskiego.

 • Karolina

  U mnie na cellulit fajnie sprawdził się zabieg masazu podciśnienioego Endermologia. W bardzo szybkim czasie pozbyłam się cellulitu a moje ciało jest ujedrnione. Zabiegr robiłamw klinice REKLAMA,a obsługa bardzo miła.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>