Główne menu

Jak się pozbyć cellulitu?

Unikaj tłustego nabiału

Stan skóry z cellulitem pogarszają pełne tłuszczu przetwory mleczne. Bardzo niekorzystnie działają – śmietana, masło i ser, które poprzez to, że bogate w tłuszcze nasycone, są trudne dla organizmu do trawienia. Dlatego warto ich unikać.

Niestety to kiepska rada, ponieważ obecnie z roku na rok spożycie tłustych produktów mlecznych wzrasta i nic nie wskazuje na to, że to się zmieni. Być może właśnie dlatego cellulit jest tak często spotykany i staje się normą.

Zmniejsz obrzęk dzięki kwasom omega 3

Jeśli zastanawiamy się, jak się pozbyć cellulitu, należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię.

Cellulitowi towarzyszy obrzęk. By pozbyć się zmian na skórze, warto go wyeliminować. Można to zrobić przy udziale kwasów omega 3, które w dużym stężeniu znajdziemy w tłustych rybach, takich, jak łosoś, tuńczyk, sardynki, jak również nasiona orzechy. Za sprawą ich przeciwzapalnego działania, dochodzi do obniżenia cholesterolu oraz zmniejszenia obrzęków występujących na skórze.

Szczotkowanie cellulitu i masaż wodny

Jak się pozbyć cellulitu? Dobrym sposobem jest szczotkowanie skóry w newralgicznym miejscu, co pobudza krążenie, zwiększa jędrność i napięcie skóry.

Szczotkowanie cellulitu można poprzedzić wykonaniem peelingu oraz masażem wodnym. Być może będzie to się wydawać bardzo czasochłonne i angażujące, ale warto wprowadzić te zasady do codziennej pielęgnacji, żeby uzyskać zadowalające efekty – po prostu bardzo poprawić wygląd skóry.

Jak się pozbyć cellulitu? Powyżej są zasady, które warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji. Niestety niezbędna jest systematyczność i zdyscyplinowanie. Bez niej nawet najdroższy specyfik się po prostu nie sprawdzi.

  4 komentarze

 • starsza pani po 30

  masaże bańką chińska najlepiej co 2 dzień podczas kapieli. niestety, regularnie i do śmierci;)

 • Ania

  Nie zapominajmy, że oprócz ruchu ważna jest dieta i zabiegi kosmetyczne. Warto zainwestować chociaż w jeden, żeby zobaczyć szybszy efekt. To naprawdę bardzo motywujące, kiedy skóra staje się gładsza z dnia na dzień. U mnie tak było po zabiegach endermologii u dr Krajewskiego.

 • Karolina

  U mnie na cellulit fajnie sprawdził się zabieg masazu podciśnienioego Endermologia. W bardzo szybkim czasie pozbyłam się cellulitu a moje ciało jest ujedrnione. Zabiegr robiłamw klinice REKLAMA,a obsługa bardzo miła.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>