Główne menu

Jak się szybko odstresować? 4 naturalne rozwiązania, które zawsze się sprawdzają!

Stres nas dzisiaj zjada. A my zajadamy (czasami głodzimy) stres. Stres jest złodziejem. To on odpowiada za wiele problemów zdrowotnych – przede wszystkim krótsze i wypełnione bólem życie. Nic dziwnego, że staramy się z nim walczyć na wiele sposobów. Nie zawsze niestety skutecznie. Powodem jest brak systematyczności oraz czekanie do ostatniej chwili. I w ten sposób znajdujemy się w sytuacji podbramkowej, w miejscu, gdy nasze ciała i umysły głośno protestują i nie chcą współpracować. Tymczasem istnieją proste, naturalne metody na stres. Oto one.

Jak się szybko odstresować?

Melisa. Poczciwa melisa

Parę złotych i mamy melisę. Melisa jest jednym z najczęściej wybieranych ziół. Nic dziwnego, ma bowiem nie tylko działanie uspokajające, ale również antywirusowe i rozkurczające. Wykazuje pozytywny wpływ na trawienie i funkcjonowanie układu hormonalnego.

Kupimy ją w wygodnej formie herbatek do zaparzenia. Z dodatkiem – gruszki, maliny, owoców tropikalnych i innych. Już po 30 minutach od wypicia melisy odczujemy miłe uczucie uspokojenia i zrelaksowania. W wyjątkowo nerwowych dniach melisa jest niezastąpiona. Można ją pić codziennie, by czerpać najwięcej korzyści z jej ukrytych właściwości.

Jednak uwaga. Nie należy pić melisy przy wrzodach żołądka i marskości wątroby.

Masaż

Możemy zrobić sobie same masaż – masując napięte mięśnie twarzy, ze szczególnym uwzględnieniem szczęki i okolicy skroni. Możemy nawet rozmasować sobie barki. Oczywiście przyjemniej byłoby gdyby ktoś inny zrobił nam masaż – czy to bliska osoba, czy profesjonalista. W tym ostatnim przypadku mamy szansę skorzystać z masażu terapeutycznego, który potrafi rozluźnić nasze ciała nawet na kilka najbliższych dni. Terapia taka może naprawdę korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie i to długofalowo.

Codzienne spacery

Rzecz tak banalna, jak codzienne spacery może znacząco zmienić nasze życie. Prosta sprawa. Każdy z nas może spacerować. Nie potrzeba wiele. Najlepiej oczywiście jeśli wybierzemy tereny zielone, ale nie jest to konieczne. Możemy chodzić wszędzie. Efekt? Ruch dość szybko ogranicza nasze napięcie, a dotlenienie pozytywnie wpływa na samopoczucie, a nawet wygląd. Spacerowanie, maszerowanie może pomóc nam utrzymać szczupłą sylwetkę, co również ma wpływ na poziom stresu i samopoczucie.

Medytowanie

Jedni mówią o medytowaniu, inni o modlitwie, jeszcze inni o godzinie dla siebie. Nazwiesz to, jak chcesz, ale chodzi o czas, kiedy jesteś tylko dla siebie i swoich myśli. Leżysz, siedzisz, stoisz pod prysznicem (niekoniecznie przez godzinę, ale np. przez kilkanaście minut) i dajesz sobie czas. Nie oceniasz tego, co dzieje się w Twojej głowie, nie krytykujesz. Po prostu jesteś. Dajesz sobie czuć, cokolwiek. Jeśli wytrwasz, dość szybko zauważysz myśli, które pojawiają się w Twojej głowie. Wraz z nimi mogą przyjść rozwiązania, cele, plany… Możesz też nieco ten tryb myśli pokierować – zastanawiając się, gdzie jesteś i dokąd możesz dotrzeć, czego naprawdę chcesz i jak to osiągnąć. Co Ci pomaga na tej drodze, a co stanowi największą przeszkodę…Najważniejsze, żeby podczas tej godziny nic Cię nie
rozpraszało, odłóż daleko telefon, uwolnij myśli. Bądź sama dla siebie.

Mówisz, że nie masz czasu? Tak, to może być trudne, by wygospodarować wolne chwile. Jednak gdy spojrzysz, ile czasu poświęcasz na bezmyślne przewijanie stron typu socjal media, czy na oglądanie seriali, być może znajdziesz chwile, które mogą pozwolić ci w lepszy sposób zadbać o siebie.

Stres może być naprawdę groźny. Lepiej nie ignorować jego objawów. Bo po latach możemy obudzić się z depresją czy z wypalaniem, z którego naprawdę trudno wyjść.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>