Główne menu

Jak to możliwe, że niektóre kobiety nie wiedzą przez 9 miesięcy, że są w ciąży?

Praca i brak czasu

Czy można być tak zapracowanym, by nie zauważyć, że się jest w ciąży? Jeśli można nie spostrzec się, że nasze dziecko ma problemy w szkole, że współmałżonek cierpi na depresję, na pewno można również w pewnych okolicznościach nie zorientować się, że jest się w ciąży. Tym bardziej, gdy istnieją dodatkowe czynniki opisane powyżej, które mogą uśpić naszą czujność.

Jest też problem z testem ciążowym, który może być wykonany zbyt szybko i wtedy nie da nam wiarygodnych informacji o ewentualnej ciąży.

Stres

Kobieta znajdująca się w trudnej sytuacji, przeżywająca rozpacz po stracie partnera, mająca problemy finansowe, może zaprzeczyć ciąży i żyć w przekonaniu, że odczuwane objawy nie istnieją. Nie musi być chora psychicznie, a jej zachowanie może być reakcją obronną na sytuację, która ją przerasta.

Niepłodność

Kobieta, u której lekarz stwierdził niepłodność, nie będzie spodziewała się ciąży. A tymczasem medycyna zna przypadki, kiedy dzieci rodzą panie, które nigdy nie miały być matkami. Wbrew wszystkiemu i wszystkim.

Nawet podwiązanie jajników czy wazektomia nie dają 100% pewności. Dlatego ciąża może być prawdziwym zaskoczeniem. Nawet w dziewiątym miesiącu.

Zobacz również na sosrodzice.pl

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>