Główne menu

Inf. prasowa
Jak urządzić nowoczesny dom?

Kupiłeś nowy dom i zastanawiasz się, jaki styl wybrać? W Internecie jest wiele inspiracji udostępnianych przez designerów, ale również przez dumnych właścicieli. Co wybrać i czym się kierować podczas urządzania domu? Podpowiem ci w tym artykule.

Dom musi być funkcjonalny

Nowoczesny dom, to taki, który nie tylko pięknie wygląda na zdjęciach, ale taki, który jest również funkcjonalny. Co to znaczy? To znaczy, że musi spełniać swoją funkcję w sposób optymalny.

Każde pomieszczenie powinno być maksymalnie wykorzystane, ale nie powodować efektu zagracenia zbędnymi niepotrzebnymi meblami w dużej ilości.

Oczywiście nie twierdzę, że w twoim domu nie powinno być, żadnego elementu dekoracyjnego, ale po co w pokoju twojego dziecka cztery małe krzesełka i stoliczek, skoro nie ma dość miejsca na schowanie wszystkich zabawek.

Podobają ci się czarne kamienne umywalki? Mnie również. Jednak jest to zmora w czasie czyszczenia.

Tak samo wolnostojące wanny. Wyglądają pięknie. Jednak woda w czasie kąpieli będzie codziennie rozlewana. Jeżeli nie chcesz się za każdym razem po kąpieli myć w łazience podłogi, poszukaj innego rozwiązania.

Dom musi być wygodny

Półmetrowe przejście do pokoju, ponieważ chciałeś mieć jak największą sofę… Tylko po co? Czy nie warto wybrać kompromisów? Mniejsza sofa, większe przejście. Proste rozwiązanie.

Lodówka jednodrzwiowa i upchnięte w kątach warzywa, o których zapominasz i nie używasz na czas zgodnie z terminem ważności. Wybierz dwuskrzydłową dużą pojemną lodówkę.

Błyszczący elegancki blat, na którym widać każdą najmniejszą kroplę wody. Lepsze wyjście to zdecydowanie blat o wyglądzie imitującym drewno, na którym plamy nie będą łatwo widoczne.

Zastanów się, jak jest twój tryb życia, czy pracujesz z domu, czy poza, czy oglądasz telewizje regularnie, czy tylko na raz na miesiąc. Czy kupowane produkty oprócz funkcji ozdobnej spełniają również funkcje praktyczne?

Oczywiście nie zabraniam kupować elementów ozdobnych. Są one świetnym dodatkiem do każdego mieszkania, jednak najpierw skup się na podstawowych funkcjach każdego pomieszczenia.

Styl domu

Mogę ci polecić konkretny styl do twojego domu, jednak się na to nie zdecyduję. Nie warto podążać ślepo za modą. Ona przemija.

Sprawdź jakie ubrania nosisz na co dzień.

Czy są eleganckie i przeważają kolory czarne i białe, co może sugerować styl industrialny, czy jesteś fanem miłych pluszowych sweterków, co podpowiada, że dobrym rozwiązaniem jest duży dywan w salonie.

To ułatwi ci ustalenie, jak powinien wyglądać twój dom. Ponieważ to ty będziesz mieszkać w swoim domu, a nie sąsiad, czy przyjaciel.

Nowoczesne rozwiązania

Obecnie na rynku jest wiele smart rozwiązań. Od smart telewizorów, po smart oświetlenie. Możliwe, że nie znasz ich wszystkich, dlatego sprawdź ofertę popularnych firm, które regularnie wprowadzają nowości. Ułatwią ci one codzienne życie.

Mają one również często piękny design, który będzie ozdobą twojego domu. Takie 2in1, które każdy nowoczesny dom powinien mieć.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się urządzać dom na własną rękę, czy chcesz zapłacić za stworzenie designu przez profesjonalistę, przemyśl, jaki jest twój tryb życia, czy gotujesz często, czy kochasz długie kąpiele w wannie, a może masz dwa pieski.

Funkcjonalność i wygoda nie wykluczają się z pięknym designem. Na co szczególnie zwróciłabym uwagę to to, że później będziesz musiał sprzątać mieszkanie, więc uważaj na czarne i białe lśniące elementy, które będą katuszą w utrzymaniu czystości.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>