Główne menu

Jak usunąć plamy na nogach?

Piękna, jednolita i gładka skóra na nogach to pragnienie wielu kobiet. Zwłaszcza wiosną i latem, kiedy chętniej zakładamy spódniczki i krótkie spodenki odsłaniające łydki a często również uda.

Niestety często na nogach zamiast jednolitego koloru, pojawiają się plamy, przebarwienia, zadrapania powstałe na skutek stanów zapalnych będących konsekwencją wrastających włosków po depilacji. Problemem mogą być również choroby żył, ugryzienia owadów jak również przebarwienia posłoneczne.

plamy na nogach

Jak sobie z nimi radzić? Jak poprawić wygląd nóg?

Brązowe plamy na nogach po depilacji

Niestety często po usuwaniu włosków na skórze dochodzi do stanów zapalnych, które prowadzą do uszkodzeń skóry i powstania czerwonych i brązowych plam. Szczególnie narażone na nie są panie używające depilatorów oraz pęset. Zmian może być kilka, a niekiedy całe mnóstwo. Jak je usunąć?

Można spróbować zmniejszyć ich widoczność domowymi sposobami. Jednym ze sposobów jest stosowanie kremu wybielającego dostępnego bez recepty, np. Pharmaceris, Iwostin lub preparatu przepisanego przez dermatologa. Trzeba jednak pamiętać, by jednocześnie stosować kremy z wysokimi filtrami, które ochronią skórę przed przebarwieniami. Wybierając tę metodę, nastawmy się na kilkutygodniowe oczekiwanie na efekty.

Można również od razu udać się do gabinetu dermatologa estetycznego, który zaproponuje nam zabiegi laserowe na przebarwienia, dobre efekty przynosi łączenie metody IPL z peelingiem medycznym, można również połączyć mikrodermabrazję z peelingiem medycznym.

Sprawdzone sposoby na plamy na nogach po depilacji

Gdy zmiany na skórze są dość widoczne, a nie możemy czekać na efekt zabiegów kosmetycznych, dobrym pomysłem jest makijaż nóg.  Brzmi dość zaskakująco, ale w kryzysowych sytuacjach sprawdza się. Przy pomocy korektora i rajstop w sprayu (Sally Hansen lub Lirene) możemy wyrównać koloryt nóg i znacznie zmniejszyć widoczność przebarwień oraz innych niedoskonałości. Dobre efekty przynosi również puder brązujący w kamieniu, także taki z lekko połyskującymi drobinkami, dzięki któremu możemy uzyskać efekt wyszczuplenia nogi.

Warto również zapobiegać podrażnieniom na nogach. Dobry sposób to użycie oliwki poprzez wmasowywanie jej w skórę przed depilacją. Można stosować również przed goleniem specjalne kremy oraz tuż po zabiegu specyfiki zmniejszające podrażnienia. To wypróbowany sposób, znacznie zmniejszający ryzyko powstania niedoskonałości. Poza tym dobrze stosować łagodniejsze metody depilacji, które rzadziej powodują zmiany na skórze, na przykład depilację chemiczną, czyli popularne kremy do depilacji.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>