Główne menu

Jak używać bronzera? To kosmetyk, z którym najłatwiej przesadzić

Wiele kobiet ma problem z prawidłowym używaniem bronzera – kosmetyku służącego do modelowania twarzy lub nadawania jej pięknego opalonego koloru. Na tym przeszkody się nie kończą…

Istnieje też kłopot z doborem odpowiedniego odcienia – szczególnie u osób o jasnej, alabastrowej skórze. Można mieć bowiem wrażenie, że proponowane kosmetyki w tej kategorii są za ciemne. Jest też trzecia kwestia – technika nakładania kosmetyku – łatwo nałożyć bronzera za wiele, tworząc na kościach policzkowych ciemne plamy, oddzielające twarz od szyi, a to zwyczajnie nie wygląda za dobrze. Daje strasznie nienaturalny efekt…A tego właśnie chcemy uniknąć.

Jak używać bronzera?

Jak zatem dobrze używać bronzera? Co robić, by kosmetyk spełniał swoją funkcję?

Po co w ogóle bronzer?

Wiele kobiet obawia się używania bronzera, żeby nie przesadzić z tym kapryśnym kosmetykiem. Słusznie nie chcą uzyskać przesadzonego efektu, ale z drugiej strony nie sięgając po ten produkt, ryzykują, że ich twarz po nałożeniu dobrze kryjącego podkładu i pudru będzie wyglądać na płaską i niewymodelowaną.

Bronzer został stworzony po to, by nadać odpowiednich kształtów i cieni – uzyskując naturalny i zdrowy wygląd. Dążymy do owalu – taki właśnie kształt powinna mieć idealna twarz. Dlatego umiejętnie nakładany bronzer czyni cuda! Ucząc się tej techniki, dodajemy sobie urody i wdzięku.

Jednak bez obaw – bez bronzera, podkładu, odpowiednich pędzli i kolorów też damy sobie radę. W końcu moda na naturalność ciągle kwitnie. Bez makijażu też można wyglądać dobrze.

Jeśli jednak lubimy bawić się kosmetykami i eksperymentować, warto swoją kosmetyczkę wzbogacić również o bronzer.

Jaki bronzer wybrać?

Na rynku są dostępne bronzery w płynie (polecane dla kobiet z niedoskonałościami, trądzikiem, taka forma pomoże uniknąć problemu z podkreślaniem krost i załamań na skórze) i bronzery sypkie (w kamieniu). Możemy nabyć kosmetyk satynowy (lepszy do przyciemniania całej twarzy) i matowy (odpowiedni do konturowania, tworzenia cieni).

Brozery z drobinkami nie nadają się do konturowania. Do tego celu wybieramy bronzery matowe.

Jak używać bronzera?

Bronzer nanosimy na twarz po jej oczyszczeniu, nałożeniu kremu, podkładu i pudru, przed ewentualnym nałożeniu rozświetlacza czy różu. Kosmetyk nanosimy specjalnym pędzlem, zawsze strzepując nadmiar kosmetyku przed jego nałożeniem na twarz. Odpowiednie miejsce to policzki w jej centralnej części oraz ewentualnie szyja i czoło.

By uzyskać dobry efekt, brzegi cieni powinny być dobrze roztarte, dając efekt wtopienia się w skórę, również optycznego. Kosmetyk nakładamy kolistymi ruchami, punktowo, rysując nim małe kółka, zamiast nakładania go po prostu pociągając nim linię na skórze.

Bronzer w płynie nakładamy na skórę po wyrównaniu jej podkładem i pudrem.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>