Główne menu

Inf. prasowa
Jak w odpowiedni sposób dopasować okulary?

Kiedyś okulary traktowane były wyłącznie jako skuteczna metoda korygowania wad wzroku. Dziś jednak okulary korekcyjne to coś więcej – to sposób na modny wygląd. Oprawki okularowe idealnie dopasowane do kształtu twarzy, indywidualnego stylu oraz trybu życia to najmodniejszy dodatek. Można zatem efektownie łączyć możliwość korygowania wad wzroku z budowaniem atrakcyjnego wizerunku. Jak zatem dopasować kształt oprawek okularowych tak, aby wyglądały nienagannie?

Modne oprawki okularowe – gwarancja atrakcyjnego wyglądu

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając damskie okulary korekcyjne? Ogromne znaczenie ma kształt oprawek okularowych i to, aby dopasować ich kształt do rysów twarzy. Tylko wtedy możliwe jest podkreślenie rysów twarzy, a w razie potrzeny delikatne ich skorygowanie. Twarz nabiera wówczas harmonijnego wyglądu, a cała sylwetka lekkości. Najważniejsza zasada, którą powinniśmy się kierować podczas wyboru kształtu oprawek okularowych, jest bardzo prosta – należy dążyć do tego, aby przełamać rysy twarzy. Osoby posiadające twarz okrągłą dobrze prezentują się w oprawkach prostokątnych, które łagodzą krągłość rysów. Oprawki okrągłe podkreśliłyby twarz w jej najszerszym miejscu, co mogłoby wyglądać niekorzystnie. U osób z twarzą owalną sprawdzają się prawie wszystkie oprawki – byleby nie były szersze od twarzy. Trójkątna twarz świetnie wygląda w delikatnych, owalnych lub okrągłych oprawkach albo w okularach bez oprawek (tzw. patenty). A jak dopasować oprawki do twarzy kwadratowej? Najlepiej jest skierować swoje zainteresowanie ku oprawkom delikatnym, z ciemną górą i jaśniejszym dołem, które złagodzą ciężkie rysy.

Kształt oprawek to nie wszystko – równie ważny jest kolor oprawek. Osoby z ciemnymi włosami świetnie wyglądają w oprawkach srebrnych, czerwonych czy czarnych. Z kolei osoby z jasnymi włosami doskonale prezentują się w kolorystyce miedziano – złotej.

Mało kto wie, że kształtem oprawek okularowych można skorygować pewne niedoskonałości w wyglądzie twarzy. Osoby posiadające długi nos powinny wybierać okulary o cienkim lub jasnym nosku, co optycznie skraca długi nos.

Jak dopasować rozmiar okularów?

Wybierając okulary korekcyjne należy mieć na uwadze nie tylko kształt czy kolor ich oprawek. Dla komfortu użytkowania okularów ogromne znaczenie ma to, czy okulary idealnie leżą na twarzy. Gdy oprawki będą za ciasne lub zbyt luźne, wówczas będą wywierać zbyt duży nacisk na nos lub skronie, a gdy będą za luźne mogą zsuwać się z twarzy. Aby wielkość okularów była dopasowana do twarzy, konieczne jest zwrócenie uwagi na takie parametry jak:

  • szerokość i wysokość soczewki okularowej
  • szerokość mostka
  • długość zausznika

 

Dla wąskiej twarzy najlepsze są okulary o szerokości 42 – 50 mm, dla twarzy o średniej szerokości – od 48 do 53 mm. Z kolei u osób z szerszą twarzą sprawdzą się oprawki o szerokości powyżej 55 mm.

Najmodniejsze okulary – podążaj za trendami

Sklep internetowy wokularach.pl oferuje najmodniejsze oprawki okularowe najlepszych producentów. Przeglądając bogatą ofertę sklepu można łatwo dostrzec, jakie obowiązują obecnie trendy. Przede wszystkim nadal modna jest klasyka. Mowa o ponadczasowych oprawkach typu awiator, które doskonale uzupełniają wizerunek zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Jak zawsze modne są oprawki typu wayfarer – oprawki te produkowane są od ponad 60 lat. Stale modne są oprawki okularowe typu kocie oko – dodają wyrazistości, podkreślają kobiety charakter każdej stylizacji. Z mody nie wychodzą także oprawki retro – cięższe i grubsze, geometryczne czy okrągłe. Wiele osób decyduje się na duże, oversizowe oprawki o prostokątnym lub owalnym kształcie. Od kilku sezonów ogromną popularnością cieszą się oprawki transparentne, które są bardzo subtelne i sprawdzają się przy każdym typie urody. Dużym powodzeniem cieszą się także cienkie, metalowe oprawki czy fantazyjne, kolorowe oprawki mogące stanowić najbardziej wyrazisty element wizerunku.

 

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>