Główne menu

Inf. prasowa
Jak wybrać idealny pędzel do podkładu? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Pędzle do podkładu to makijażowy gadżet, który powinna mieć każda miłośniczka make-upu. Dlaczego warto w niego zainwestować? Jak, spośród wielu modeli, wybrać ten najbardziej dopasowany do nas? Zobacz nasze wskazówki i sprawdź, na co powinnaś zwracać uwagę przy wyborze pędzla.

Zestaw tych akcesoriów to must have w kosmetyczce każdej osoby, której zależy na nieskazitelnym makijażu twarzy. Ich posiadanie niesie ze sobą szereg korzyści. Po pierwsze: to właśnie dzięki nim podkład wygląda na twarzy naturalnie, a aplikacja kosmetyków staje się łatwiejsza. Używanie pędzli przedłuża trwałość – produkt zostaje lepiej „wtłoczony” w pory, dzięki czemu podkład przytwierdza się do powierzchni skóry i na dłużej zachowuje swoje właściwości. W końcu – pędzle potrafią być prawdziwymi cudeńkami. Niektóre z nich wyglądają jak małe dzieła sztuki. Jakie cechy powinny mieć dobre pędzle do podkładu? Jak je wybrać? Przeczytaj nasz poradnik.

 Zwróć uwagę na włosie

Dlaczego to właśnie włoski pędzla powinny stać się głównym przedmiotem naszych zainteresowań? Włosie stanowi główną część akcesorium i od niego w dużej mierze zależy jakość nakładania makijażu. Zanim dokonasz zakupu, koniecznie sprawdź następujące właściwości:

  • Kształt

To właśnie od niego uzależniony jest sposób aplikacji kosmetyku. Do nakładania podkładu możesz wybrać kształt przypominający puchatą kuleczkę, języczek lub tzw. flat top o ściętej formie. Najtrudniej wykonać makijaż za pomocą pędzla z włosiem języczkowym. Należy wykonywać posuwiste ruchy, które wymagają najwięcej wprawy – niewłaściwa aplikacja może spowodować powstanie smug. „Kuleczka” przyda się tym, które nakładają make-up ruchem kolistym, natomiast flat top to gadżet dla wielbicielek „stemplowania” skóry.

  • Rodzaj

Ma duże znaczenie w przypadku skóry problematycznej. Ta może reagować alergicznie na włosie naturalne. Bezpieczną opcją jest wybór włosia syntetycznego – którego użycie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień skórnych. Jest przy tym łatwiejsze w utrzymaniu: wystarczy umyć je delikatnym detergentem pod ciepłą wodą. To także opcja dla tych, które zwracają uwagę na pochodzenie produktu. Na rynku możemy znaleźć wegańskie pędzle do podkładu.

  • Klejenie

Przed zakupem warto przeprowadzić test włosia: sprawdzić, czy nie wypada podczas wykonywania ruchów. Można je lekko pogłaskać, a potem zobaczyć, czy włoski nie pozostały na powierzchni dłoni. To ważne – pędzle dobrej jakości mają posłużyć nam na dłużej.

Jaka powinna być skuwka?

Przede wszystkim – estetyczna. Możesz wybrać tę, która odpowiada ci wizualnie. Lubisz kolor złoty? A może jego wersję, rose gold? Wybieraj spośród ulubionych. Zwróć przy tym uwagę na jej mocowanie: powinna być nieruchoma. Pędzel nie powinien się gibać – to może świadczyć o jego krótkiej żywotności.

Trzonek i jego długość

To jedna z części, która świadczy o komforcie korzystania z pędzla. Jak wybrać ten właściwy? Zobacz, z jakiego materiału został stworzony. Przede wszystkim, ma być lekki. Niska waga pędzla to jego lepsza zwrotność i przyjemniejsza aplikacja produktu. Zastanów się także nad przeznaczeniem pędzla. Od niego uzależniona jest długość trzonka. Czy pędzel będzie stał na twojej toaletce? A może potrzebujesz czegoś „do torebki”? W drugim przypadku zainteresuj się pędzlami typu kabuki, w których rączka została maksymalnie skrócona, a co za tym idzie – zajmują mało miejsca i idealnie zmieszczą się w podręcznej kosmetyczce.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>