Główne menu

Inf. prasowa
Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Niewątpliwie męskie i damskie okulary przeciwsłoneczne to jeden z obowiązkowych elementów szczególnie letnich stylizacji. Zwracamy przede wszystkim uwagę na ich wygląd. Projektanci zaskakują atrakcyjnymi fasonami, kolorami czy też wykończeniem. Modne okulary przeciwsłoneczne stają się bardzo szeroką kategorią, więc można się pogubić, na co tak naprawdę trzeba zwracać uwagę. Poza tym że ta niezwykła ozdoba twarzy musi być dopasowana do jej kształtu i kolorytu cery, powinna także spełniać bardzo surowe normy. Wszak okulary przeciwsłoneczne przede wszystkim mają chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Stylowe damskie okulary przeciwsłoneczne

Wśród szeregu okularów przeciwsłonecznych bez problemu można znaleźć model idealny dla siebie. To nie tylko jedne z tych klasycznych dodatków jak torebki damskie, ale także te, które bardzo mocno ulegają trendom i lubimy je często zmieniać oczywiście po to, by stale podkreślać walory i wpisywać się w modę. Czarne okulary przeciwsłoneczne będą pewnego rodzaju must have, ale obok nich świetnie prezentują się produkty we wszystkich barwach i z różnorodnych materiałów. Warto także pamiętać o tym, że kolor soczewki również ma znaczenie – nie tylko estetyczne. Dane kolory polecane są dla konkretnej grupy osób, bądź odpowiedniego oka. Dla przykładu – po brązowe soczewki powinny sięgać przede wszystkim osoby z wrażliwymi oczami, natomiast niebieskie idealnie sprawdzą się u kolarzy, czy narciarzy. Najbardziej znanym modelem są szare soczewki, które nie wpływają na zmianę postrzeganych barw, ale możemy również sięgnąć po różowy kolor, który zwiększa kontrast. Przede wszystkim markowe okulary należy kupować w sprawdzonych miejscach. Wówczas będziemy mogli szybko zweryfikować ich jakość. Powinny posiadać filtr UV 4, które pochłania 1% szkodliwego promieniowania i zapewnia pełną ochronę oczu. Warto pamiętać o tym, że słońce emituje 3 rodzaje promieniowania ultrafioletowego: UVA, UVB i UVC. Dla człowieka najbardziej szkodliwe jest to pierwsze i właśnie przed nim należy się chronić.

Modne okulary przeciwsłoneczne

Im lepszy filtr, tym okulary przeciwsłoneczne skuteczniej będą chronić oczy. A to przekłada się i na komfort użytkowania, i na zdrowie. Wiele osób decyduje się na modele z ciemnymi szkłami. Inni sięgają po filtr polaryzacyjny lub też lustrzane okulary. Poza tym oczywiście producenci proponują szereg kolorów soczewek. Wiele z nich atrakcyjnie wygląda, ale nie tylko o estetykę chodzi. O ile kształt okularów podkreśla rysy twarzy, to wybarwienie szkieł ma dodatkowe funkcje i są one również ważne jak typ zastosowanego filtra UV. Na przykład szare soczewki będą zapewniać naturalne widzenie barw. To najbardziej uniwersalna i bezpieczna opcja. Brązowe będą pochłaniać niebieskie światło, więc poprawią kontrast, ostrość i głębię widzenia. Takie okulary z filtrem UV są polecane szczególnie osobom o wrażliwych oczach.

Żółte, pomarańczowe czy złote okulary przeciwsłoneczne będą rozjaśniać oraz zwiększać kontrast. Świetnie sprawdzają się przy gorszych warunkach atmosferycznych i są chętnie wybierane przez kierowców do jazdy po zmroku. Natomiast czerwone lub różowe szkła będą idealne przy delikatnym świetne. To doskonały wybór dla wędkarzy, amatorów porannego joggingu i wieczornych spacerów. Warto pamiętać także o tym, że także okulary korekcyjne mogą mieć funkcje przeciwsłoneczne i tutaj także wysoka ochrona przed  szkodliwym promieniowaniem UV będzie priorytetem.

Zalety okularów przeciwsłonecznych

W okularach przeciwsłonecznych coraz częściej znaleźć można soczewki z filtrem polaryzacyjnym. Mają za zadanie blokować światło, które odbija się od jasnych powierzchni, takich jak piasek czy śnieg oraz cząsteczek wody w powietrzu. Będą więc poprawiać kontrast oraz wpłyną na komfort. Tego typu okulary są chętnie wybierane przez kierowców oraz osoby aktywnie uprawiające sport – szczególnie wyprawy górskie, jazdę na nartach, kolarstwo czy żeglarstwo. Na koniec z taką bazą wiedzy pozostaje ci wybrać okulary do twojej twarzy, które będą inspirowane najnowszymi trendami, podkreślą urodę i będą ci służyć długi czas.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>