Główne menu

Jak wyczyścić żelazko? Wypróbuj najlepsze sposoby

Prasowanie ubrań przypalonym lub ubrudzonym żelazkiem to nie najlepszy pomysł, w ten sposób można szybko i na trwałe pobrudzić odzież. Dlatego tak istotne jest, by zadbać o podstawowy sprzęt AGD. Jak wyczyścić żelazko? Oto proste sposoby!

Jak wyczyścić żelazko szybko i łatwo?

Żelazko to jeden z podstawowych sprzętów wykorzystywanych w domu. Może mieć różne funkcje, podstawowe modele nie są drogie, a raz kupiony sprzęt może nam służyć przez lata…Jedyny problem pojawia się wtedy, kiedy dojdzie do przybrudzenia stopy. Doszorowanie przybrudzonego żelazka może być niestety ciężkim zadaniem. Są jednak sposoby, które to ułatwiają.

Ocet

Ocet jest niezawodny w kuchni. Świetnie sprawdza się w trakcie sprzątania. Można go wykorzystać także do czyszczenia żelazka. Wystarczy wziąć czystą, miękką ściereczkę i mocno ją nasączyć octem, następnie energicznie wyczyścić stopę żelazka.  Ważne jednak, by żelazko było lekko nagrzane, tak, by podczas czyszczenia nie było ryzyka oparzenia. Należy jednak pamiętać, by przed czyszczeniem, wyłączyć urządzenie z prądu.

Jak wyczyścić żelazko? Jak wyczyścić żelazko?

Jak wyczyścić żelazko? Gdy ocet nie pomoże

Jeśli przetarcie stopy żelazka octem nie przyniesie oczekiwanego efektu, można na nasączoną octem ściereczkę nasypać sodę oczyszczoną. Taka mieszanina jest silniejsza i pozwala się uporać z większymi zabrudzeniami. Są również inne metody, które sprawdzą się, gdy szukasz odpowiedzi na pytanie, jak wyczyścić żelazko.

 

Gazeta i sól

Bardzo znanym sposobem na wyczyszczenie żelazka jest użycie gazety i soli. Wystarczy kawałek gazety, na którą rozrzucamy sól. Następnie prasujemy tak stworzoną powierzchnię do usunięcia zabrudzeń.

Ocet i sól

Można również przygotować roztwór octu i soli w proporcji 1:1. Zanim jednak użyjemy tego roztworu, podgrzewamy go. Ciepłym roztworem myjemy stopę żelazka. Na koniec przecieramy jego powierzchnię wodą destylowaną.

Pasta do zębów

Do usuwania zabrudzeń ze stopy można użyć również zwykłej białej pasty do zębów. Pocieramy nią żelazko, a na końcu przecieramy wilgotną ściereczką. Gotowe.

Zmywacz do paznokci

Jak wyczyścić żelazko?

Można wypróbować również zmywacz do paznokci i gąbeczkę o szorstkiej powierzchni. Wystarczy chwila cierpliwości, by usunąć zabrudzenia.

Zabrudzonego żelazka nie trzeba od razu wyrzucać. Warto wypróbować wszystkie sposoby na usunięcie brudu, bo w większości przypadków powyższe sposoby pozwalają sprawić, że żelazko będzie wyglądało jak nowe.

Powodzenia!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>