Inf. prasowa Jak wykonać peeling włosów?
Każdej kobiecie zależy na tym, by włosy zawsze prezentowały się zjawiskowo. Ich dobra kondycja to wynik czasu poświęconego na skrupulatną pielęgnację. Jednym z kosmetyków, które pomogą zadbać o skórę głowy jest peeling. Jak działa i jakie niesie za sobą korzyści?
Dlaczego warto wykonywać peeling?
Peeling skóry głowy pomaga pozbyć się martwych komórek naskórka gromadzących się pod włosami. Niesie on za sobą wiele korzyści, a jego zaletą jest to, że można go łatwo wykonać w warunkach domowych. Martwe komórki mają tendencję do łuszczenia się, więc głównym zadaniem peelingów jest je usuwać. Zlekceważenie tego procesu może prowadzić do nadmiernego wypadania włosów oraz świądu. Peelingowanie poprawia również mikrokrążenie, co wpływa na zdolności regeneracyjne skóry.
Usuwanie martwego naskórka wpływa również na odtykanie się gruczołów łojowych. Konsekwencją jest lepsze wchłanianie się substancji zawartych we wszelkiego rodzaju odżywkach. Dzięki wcześniejszemu oczyszczeniu skóry mają one szansę dotrzeć w głąb cebulek włosów. Dzięki peelingowi skóra głowy utrzymywana jest w dobrej kondycji, co może zaoszczędzić nam wielu problemów z włosami. W tym przypadku dobrze sprawdzą się peelingi enzymatyczne do włosów.
Jak prawidłowo wykonać peeling skóry głowy?
Dostępne na sklepowych półkach kosmetyki do włosów posiadają instrukcję zamieszczoną na opakowaniu. Warto postępować zgodnie z nią, jednak w większości przypadków procedura jest podobna. Peeling należy rozpocząć od dokładnego umycia głowy. W tym celu warto sięgnąć po szampon, który dodatkowo wzmacnia efekt oczyszczania. Po skończonym myciu i wyciśnięciu nadmiaru wody z włosów należy nałożyć peeling. Sugeruje się wcierać go masując skórę głowy przez około 5 minut. Po upływie tego czasu pozostaje spłukanie włosów ciepłą wodą.
Często poleca się wykonywanie peelingu za pomocą glinki do włosów. Posiada ona wiele cennych składników odżywczych, które wspomagają pielęgnację i oczyszczanie, a także posiadają właściwości detoksykujące. Wyróżniamy cztery najpopularniejsze rodzaje glinek. Biała łagodzi podrażnienia, natomiast różowa sprawdza się u osób z nadwrażliwą skórą. Glinka zielona skutecznie oczyszcza skórę i reguluje pracę gruczołów łojowych. Czarna odmiana znakomicie chroni włosy przed działaniem czynników zewnętrznych.
Jak często wykonywać peeling włosów?
Zaleca się, by wykonywać peelingowanie skóry głowy raz w tygodniu. Nie jest to jednak sztywna zasada. Najważniejszym jest uważnie obserwować włosy i dostosować liczbę do własnych potrzeb. Osoby, których włosy mają tendencję do przetłuszczania się i łupieżu powinny powtarzać peeling nawet 2-3 razy w tygodniu. W przypadku skóry wrażliwej powinno wystarczyć jedno zastosowanie na dwa tygodnie.
Aby odpowiednio zadbać o swoje włosy, warto poświęcić im trochę uwagi. Regularne wykonywanie peelingów pomoże oczyścić się skórze głowy, co stworzy idealne warunki do dalszej pielęgnacji. Niskie koszt gotowych peelingów oraz krótki czas wykonania sprawiają, że peelingowanie nie jest rzeczą trudną. Duży wybór peelingów znaleźć można na Onlybio.
Zostaw komentarz