Główne menu

Jak wysoka choinka jest wystarczająco wysoka?

Ludzie dzielą się na tych, którzy uwielbiają przedświąteczny czas i staranne przygotowania i takich, którzy traktują każde zadanie jak obowiązek. Są tacy, którzy godzinami oglądają i wybierają choinki i tacy, którzy wyciągają zakurzoną małą choinkę, ubraną i schowaną do kartonu w zeszłym roku. Jedni szukają okazałego drzewka, inni byle jakiego, nawet niewielkiego – wystarczy żeby po prostu było. A Ty? Jak wysoka musi być dla Ciebie choinka, żeby była odpowiednia?

 

jak wysoka choinka

Choinka nam się skurczyła

Gdy co roku wyciągasz z piwnicy, czy strychu tę samą choinkę, to dorastające dzieci mogą dojść do wniosku, że coś złego się stało z ulubionym drzewkiem. Na przykład się skurczyło. Jak to możliwe, skoro choinka była dużo wyższa, a teraz córka czy syn są niemal z nią równi?:)

Może to czas na wyższe drzewko, a może wcale nie? 😉

Żywa choinka – jaka?

  • świerk ładnie pachnie, ale szybko gubi igły,
  • jodła może stać nawet dwa miesiące, ale już nie zachwyca zapachem,
  • sosna – jest rzadziej wybierana ze względu na mniejszą gęstość, rzadsze igły. Jej zalety to niska cena i piękny zapach. Sosna też długo postoi.

Żywe choinki otrzymamy jako cięte i w donicy – te drugie można następnie zasadzić w ogrodzie. Sztuczne drzewka prezentują niemal nieograniczony wybór.

Jak wysoką choinkę wybrać?

Świąteczne drzewko może mieć 30-40 centymetrów i wtedy nie nadaje się do postawienia na podłodze. Może stanowić dekorację stołu, czy parapetu.

Żeby choinkę postawić na podłodze, trzeba wybrać taką, która będzie miała co najmniej 150 cm. W sprzedaży bez problemu znajdziemy też sztuczne drzewka wyższe – 160 cm, 180 cm, a nawet 200 cm. W wyższych salonach można postawić nawet wyższe drzewka, bardzo okazałe, jednak do ich strojenia z pewnością przyda się drabina. W ofercie, co ciekawe, są też już modele przystrojone.

Generalnie wysokość choinki dobieramy do osobistych preferencji oraz do wysokości salonu. Niektórzy wybierają wysokie drzewka, inni wolą niższe. A Ty?

Dużą popularnością cieszą się nadal choinki na pniu, obsypane sztucznym śniegiem. Chętnie wybierane są sosny, świerki i jodły. Jako ozdoba świąteczna w niektórych domach zamiast choinki stoi brzózka z lampkami.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>