Główne menu

Inf. prasowa
Jak zadbać o zdrowy sen Twojego dziecka?

Chyba każdy rodzic zgodzi się ze stwierdzeniem, że nie wyspane dziecko to marudne dziecko. Ma to szczególne przełożenie na życie młodych rodziców, których pociechy bardzo czesto mają niezliczone pokłady energii i wręcz nie chcą (najczęściej to nie są w stanie) chodzić spać. Z kolei, ciągłe problemy ze snem mogą znacząco wpłynąć na zdrowie naszej pociechy i wtedy sytuacja już w ogóle przestaje być zabawna.

Pewnie zastanawiasz się teraz, czy istnieje jakieś sensowne rozwiązanie tej sytuacji? Czy i jak skutecznie możesz zadbać o zdrowy sen swojego dziecka? Tak, możesz. Jak? Już odpowiadamy. Czytaj dalej!

Oto nawyki, które zadbają o zdrowy sen Twojego dziecka!

Zanim przejdziemy do tzw. technicznych aspektów zdrowego snu dziecka, warto skupić się na nawykach, których wprowadzenie gwarantuje już połowę sukcesu. Przede wszystkim możemy do nich zaliczyć:

regularne godziny spania, niezależnie od tego czy Twoje dziecko chodzi do szkoły czy nie;

dużo świeżego powietrza w ciągu dnia, zapamiętaj: ruch i świeże powietrze równa się zdrowy sen;

unikanie ciężkich i dużych posiłków przed snem, kolacje powinny być lekkostrawne i podawane najpóźniej 2 godziny przed pójściem do łóżka,

unikanie produktów z cukrem, jak wiadomo mocno pobudza, co zdecydowanie nie ułatwi zaśnięcia Twojemu dziecku;

wprowadzenie tzw. godziny wyciszenia, możesz w tym czasie wspólnie z maluchem poczytać książkę, porozmawiać lub posłuchać łagodnej muzyki;

Pamiętaj, że także otoczenie ma wypływ na zdrowy sen Twojego dziecka!

Zastanawiasz się, jak jeszcze możesz zadbać o zdrowy sen Twojego dziecka? Na pewno musisz pomyśleć o warunkach w jakich przychodzi mu codziennie zasypiać. Jego pokój lub pomieszczenie, w którym śpi na pewno musi być dobrze wywietrzone, a najlepiej też ciche i zaciemnione (jeśli dziecko boi się ciemności, można zaświecić mu lampkę). Z kolei, temperatura powietrza powinna mieścić się w granicach 20-21 stopni.

Równie ważne, jak nie najważniejsze, jest także łóżko w jakim śpi Twoje dziecko. Tutaj powinieneś najbardziej skupić się na podłożu przeznaczonym do nocnej regeneracji. Bez dyskusyjnie, już od pierwszy chwil życia, warto zadbać o prawidłowy dobór dziecięcego materaca. Jednak skąd wiedzieć, który będzie najodpowiedniejszy? Tutaj mogą pomóc nam rekomendacje ekspertów, chociażby z portalu idealny-materac.pl.

Zarówno większe, jak i mniejsze dzieci mogą mieć problemy ze snem –  o ile nie zapewnimy im odpowiednich warunków. Tak samo w przypadku niemowlaków, odpowiedni odpoczynek ma ogromne znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o ich rozwój emocjonalny i poznawczy.

Czytając wszystkie porady i rekomendacje ekspertów, także te dostępne w serwisie https://www.zdrowykregoslup.pl/ śmiało można dojść do wniosku, że to przede wszystkim seria materacy Hilding zasługuje na naszą uwagę. To innowacyjne modele, w których zastosowano specjalne tkaniny umożliwiające odpowiednią wentylację i zapewniające niekorzystne warunki dla rozwoju pleśni i grzybów. Dodatkowo są antybakteryjne i doskonale podpierają wyjątkowo delikatne dziecięce kręgosłupy.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>