Główne menu

Jak zmienia się życie po 30?

Życie nas zmienia. Choć może nam się wydawać, że pozostajemy tacy sami, to dojrzewamy. A to sprawia, że nasze spojrzenie na rzeczywistość nie pozostaje takie samo. Jak zmienia się życie po 30? Jak zmieniamy się my?

Jak zmienia się życie po 30. Ambicje

Jak zmienia się życie po 30?

Życie po 30 może wyglądać bardzo różnie. Dla jednych to czas dynamicznego wzrostu, nauki, pracy, wyznaczania sobie nowych celów. Dla innych to czas próby, ciągłego poszukiwania, błądzenia, a także poczucia przegranej i rozczarowania.

Jedni mają czas, ale nie mają pieniędzy. Inni mają więcej pieniędzy, ale brakuje im czasu. Niezależnie od tego, do jakiej grupy się zaliczasz, czas po 30 to okres dynamiczny i ambitny. Albo już spijasz śmietankę lub zaraz będziesz cieszyć się sukcesami, o ile się nie poddasz i mądrze wybierzesz, co dalej.

Czas

Po 30 czas płynie zdecydowanie inaczej. Zazwyczaj szybciej. A to dlatego, że naprawdę sporo się dzieje i równie sporo zmienia.

Dom

Dom masz niejeden. Zazwyczaj poza domem rodzinnym, masz już własny, przez siebie stworzony. Być może taki, o jakim zawsze marzyłaś, a jakiego nigdy nie miałaś. Budujesz go sama, z partnerem, być może stworzyłaś już rodzinę. Rozumiesz, że dom jest tam, gdzie czujesz się swobodnie, gdzie są osoby ci bliskie, będące dla Ciebie prawdziwym wsparciem. I cenisz go nad życie!

Fantazja

Jak zmienia się życie po 30? Na pewno nie brakuje nam fantazji. Nie jest ona już przypadkowa, tak jak wcześniej, przeciwnie ma ona już mocno ugruntowane źródła. I sprawia, że żyjemy odważniej.

Konsekwencja

Mocne strony trzydziestolatek? To na pewno konsekwencja. Jeśli coś sobie postanowimy, to zazwyczaj nie ma siły, która mogłaby nas zatrzymać.

Motywacja

Kolejna ważna rzecz, która nas wyróżnia? Motywacja, szczególnie silna i daleko zakrojona – by żyć świadomiej, pełniej, cieszyć się tym, co mamy. Posiadamy już świadomość, która jakby nam umykała wcześniej. Wiemy, że …nie jesteśmy niezniszczalne, a czas szybko mija.

Niezależność

Kolejny atut? Na pewno niezależność, która daje nam siłę. Poczucie, że będzie dobrze i dam sobie radę w każdej sytuacji.

Przyszłość

Jak zmienia się życie po 30? Sporo czasu poświęca się patrzeniu na przyszłość. Jednak już bez większej niepewności i wahania między skrajnymi rozwiązaniami. Zazwyczaj dobrze wiemy, czego chcemy i nie obawiamy się o to walczyć.

Rozsądek

Jest też rozsądek. Nie ma takiej naiwności i liczenia na ślepy los. Jest większa świadomość tego, co może się zdarzyć, dlatego myśli się, jak skutecznie zapobiegać problemom.

Teraz

Poza tym, że myślimy o przyszłości, to w końcu umiemy cieszyć się teraźniejszością i to w wielu jej odmianach. Czerpiemy z życia pełnymi garściami i w końcu się tego nie wstydzimy!

Uważność

Jest w nas też większa wrażliwość na to, co dzieje się nie tylko w świecie, ale także w nas. Uważność to nasze drugie imię. I doskonale, że widzimy i czujemy świat intensywniej.

Znak zapytania

Życie po 30 to także znak zapytania, bo jesteśmy młode, wiele się może wydarzyć, nic nie jest w 100% pewne. Ciągle się zmieniamy, poznajemy świat i siebie, a to może zaprowadzić nas na jeszcze wiele niesamowitych dróg.

Jak zmienia się życie po 30? Czy rzeczywiście jest inaczej niż przed laty? Zyskujemy mocne strony? A może dzieje się coś więcej?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>