Główne menu

Inf. prasowa
Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

W trosce o dobrą kondycję oraz zdrowie swoich zębów, coraz więcej osób decyduje się wymienić zwykłą szczoteczkę do zębów na nowoczesną szczoteczkę soniczną. Ten wybór rekomendują również sami dentyści, potwierdzając wysoką skuteczność szczoteczek sonicznych w precyzyjnym oczyszczaniu zębów. W tym artykule doradzamy, jaka szczoteczka soniczna będzie odpowiednia i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Nowoczesna technologia dla idealnie czystych i zdrowych zębów

Dawniej kupując szczoteczkę do zębów mieliśmy do wyboru tradycyjne szczoteczki i… nic więcej. Dzisiaj rynek produktów przeznaczonych do higieny jamy ustnej jest niezwykle rozbudowany. Oprócz zwykłej szczoteczki, możemy wybrać szczoteczkę elektryczną rotacyjną, rotacyjno-pulsacyjną, lub najbardziej skuteczną – szczoteczkę soniczną. Ich działanie oparte jest na unikalnej technologii fal dźwiękowych, których zadaniem jest zwalczanie bakterii. Co sprawia, że ta technologia przewyższa swoją skutecznością rozwiązania stosowane w szczoteczkach innego typu? Fale dźwiękowe emitowane przez szczoteczkę soniczną sprawiają, że z wody, pasty i śliny powstaje chmura mikrobąbelków, które poruszając się z dużą prędkością docierają nawet na około 4 mm poza końce włókien. Dzięki temu usuwają bakterie również w trudno dostępnych miejscach. W przypadku tradycyjnej szczoteczki, przestrzenie między zębami często pozostają niedokładnie umyte, co w konsekwencji może prowadzić do pojawienia się próchnicy oraz ubytków w zębach. Z nowoczesną szczoteczką soniczną dbanie o higienę oraz zdrowie jamy ustnej staje się prostsze, szybsze i bardziej precyzyjne.

Kolejną cechą która podnosi skuteczność szczoteczki sonicznej w czyszczeniu zębów jest najwyższa ilość ruchów wymiatających oraz drgań w ciągu minuty. W zwykłych szczoteczkach elektrycznych liczba ruchów oscylacyjnych na minutę mieści się najczęściej w przedziale 5000–10500 obrotów, a ilość ruchów pulsacyjnych nie przekracza 50 000. Pod tym względem szczoteczki soniczne są bezkonkurencyjne – dobre modele szczoteczek wykonują około 60 000 drgań na minutę, a niektóre w tym samym czasie nawet 96 000 drgań. To przekłada się na idealnie czyste i zadbane zęby.

Szczoteczka soniczna – jaką wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli szczoteczek sonicznych, co może utrudniać wybór odpowiedniej dla siebie. Podstawową kwestią decydującą o wyborze konkretnego modelu są indywidualne potrzeby użytkownika. Najprostsze szczoteczki soniczne są wyposażone w jeden tryb pracy, który sprawdza się w codziennym myciu zębów, ale nie jest wystarczający dla osób, które oczekują od szczoteczki czegoś więcej, niż tylko mycia. Zaawansowane modele szczoteczek zwykle posiadają kilka programów, które można dobierać w zależności od swoich potrzeb. Jeśli osoba która będzie korzystała ze szczoteczki boryka się z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, powinna wybrać model z programem delikatnego szczotkowania. Niektóre modele szczoteczek sonicznych posiadają również specjalny program pracy przeznaczony do masażu dziąseł, co poprawia ich ukrwienie oraz wzmacnia. Jest to polecane rozwiązanie np. dla osób, u których zdarza się krwawienie w trakcie szczotkowania.

Jaka szczoteczka soniczna do wybielania zębów?

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale za pomocą szczoteczki sonicznej można w łatwy i skuteczny sposób usunąć przebarwienia powstałe np. w wyniku palenia papierosów czy picia dużej ilości kawy. Wiele modeli szczoteczek posiada specjalny program wybielania, który dzięki najwyższej ilości drgań w bezpieczny i delikatny sposób przywraca szkliwu naturalny kolor. Dzięki temu zęby wyglądają zdrowo i pięknie!

Dla osób które poszukują bezpiecznego i prostego sposobu na domowe wybielanie zębów, świetny wybór stanowi nowoczesna szczoteczka soniczna SEYSSO Carbon Basic Black z unikalną końcówką z węglem aktywnym. Urządzenie posiada 3 programy pracy, dopasowujące się do indywidualnych potrzeb użytkownika – massage, soft oraz clean. Program clean dedykowany jest osobom, którym zależy na skutecznym czyszczeniu wraz z jednoczesnym usuwaniem przebarwień i uporczywych osadów. Wykonując aż 82 000 drgań sonicznych na minutę, szczoteczka zapewnia wysoką skuteczność, a przy regularnym stosowaniu przywraca zębom ich naturalny kolor.

Jaka szczoteczka soniczna na wrażliwe zęby i dziąsła?

Osoby zmagające się z nadwrażliwością zębów i dziąseł czasami obawiają się używania szczoteczek sonicznych. W rzeczywistości obawy te są nieuzasadnione – odpowiednio dobrany model zapewni delikatne, a przy tym dokładne szczotkowanie. Przy nadwrażliwych zębach właściwym wyborem jest szczoteczka która posiada specjalny program dla użytkowników o wrażliwych zębach. Przykładem takiego urządzenia jest model BRAUN ORAL-B Pulsonic Slim Luxe z 3 trybami pracy. Tryb sensitive został opracowany z myślą o delikatnym, a jednocześnie precyzyjnym szczotkowaniu. Wydłużony kształt główki ułatwia dokładne czyszczenie trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczka posiada jeszcze 2 dodatkowe tryby pracy – clean oraz polish.

Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci?

O zdrowie jamy ustnej warto zadbać już od wczesnych lat życia. Niestety, dzieci rzadko przykładają się do mycia zębów i traktują tę czynność bardzo powierzchownie, zapominając o dokładnym szczotkowaniu. Szczoteczka soniczna to dla dziecka sprawdzony wybór – dzięki niej mycie zębów będzie dużo łatwiejsze i nie sprawi kłopotu nawet kilkulatkowi. Szczoteczki soniczne można używać u maluchów już od pierwszych lat życia. Ich dodatkową zaletą jest krótszy czas mycia niż w przypadku zwykłej szczoteczki. Najmłodsze dzieci często niecierpliwią się podczas szczotkowania zębów, co znacznie utrudnia dokładne mycie. Szczoteczka soniczna pozwoli błyskawicznie i dokładnie wyczyścić zęby malucha.

Przy wyborze odpowiedniej szczoteczki dla dziecka, podstawowym kryterium jest jego wiek. Model szczoteczki powinien odpowiadać wiekowi malucha. Szczoteczki przeznaczone dla najmłodszych dzieci charakteryzują się delikatnymi drganiami oraz miękkim włosiem, dzięki czemu są bezpieczne dla ząbków oraz dziąseł najmłodszych użytkowników.

Jeśli Twoje dziecko właśnie rozpoczyna samodzielną naukę mycia zębów, świetnym wyborem dla niego będzie szczoteczka soniczna BRUSH-BABY KidzSonic z 2 trybami pracy oraz specjalnym timerem, który co 30 sekund informuje dziecko za pomocą światełka, że czas już przejść do mycia kolejnej ćwiartki łuków zębowych. To rozwiązanie pozwala dziecku kształtować prawidłowe nawyki i ułatwia dokładne szczotkowanie wszystkich zębów. Użytkownik ma do wyboru dwa tryby pracy – z ruchami sonicznymi lub bez nich. Dzięki temu dziecko może stopniowo przyzwyczaić się do działania szczoteczki. Atrakcyjna kolorystyka dodatkowo zachęca malucha do codziennego szczotkowania oraz do samodzielnej nauki mycia zębów.

Czy można używać szczoteczki sonicznej przy noszeniu aparatu ortodontycznego?

W przypadku osób noszących stały aparat ortodontyczny, dbanie o higienę jamy ustnej jest utrudnione. Niełatwo jest precyzyjnie doczyścić trudno dostępne zakamarki aparatu, co może skutkować gromadzeniem się resztek jedzenia i osadów. A stąd już prosta droga do próchnicy. Na szczęście również osoby noszące aparat ortodontyczny mogą korzystać z dobrodziejstw szczoteczek sonicznych. Właśnie w tym celu powstała specjalna szczoteczka SEYSSO Oxygen O-Sonic z końcówkami Ortho, które pozwalają dotrzeć do każdego zakamarka przy aparacie i w ten sposób ułatwiają dbanie o higienę jamy ustnej. Dodatkowymi atutami tego urządzenia są: automatyczny timer, wydajny akumulator (zapewnia szczoteczce działanie nawet przez 60 dni) oraz wysoka klasa wodoszczelności.

Szczoteczka soniczna – jak używać?

Chociaż korzystanie ze szczoteczki sonicznej jest proste i nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Prawidłowe używanie szczoteczki przekłada się na wyższą efektywność mycia, a co za tym idzie – zdrowsze i czystsze zęby. A przecież to właśnie na tym nam zależy, kiedy decydujemy się na zakup szczoteczki sonicznej. Niestety, wiele osób popełnia błędy, które skutkują nieprawidłowym myciem zębów Błędy te są rezultatem wieloletnich nawyków, jakie wypracowaliśmy szczotkując zęby za pomocą tradycyjnej szczoteczki. Myjąc zęby szczoteczką soniczną, nie wykonujemy intensywnych ruchów, lecz przesuwamy powoli główkę po powierzchni zębów. W trakcie mycia możemy wykonywać jedynie delikatne ruchy okrężne i wymiatające. Wywoływane przez urządzenie drgania zapewniają skuteczne czyszczenie, dzięki czemu wszelkie dodatkowe, energiczne ruchy są po prostu zbędne, co więcej – mogą one tylko obniżyć efektywność drgań sonicznych.

Podczas szczotkowania nie można przyciskać szczoteczki do zębów zbyt mocno. Ważne jest również prawidłowe ustawienie szczoteczki – główka powinna być przyłożona do zębów pod kątem około 45° i swoim zasięgiem obejmować również dziąsła. Mycie zębów z użyciem szczoteczki sonicznej powinno trwać 2 minuty, z czego każde 30 sekund należy poświęcić 1 ćwiartce uzębienia. Wkład do szczoteczki należy wymienić po około 3 miesiącach lub wcześniej, jeśli włosie ulegnie w tym czasie uszkodzeniu lub zniekształceniu.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest używanie odpowiedniej pasty. Przy myciu zębów szczoteczką soniczną należy korzystać z past o niskim współczynniku ścieralności RDA, które dbają o bezpieczeństwo szkliwa zębów.

Nowoczesna szczoteczka soniczna – najskuteczniejsze rozwiązanie w domowej pielęgnacji jamy ustnej

Zalety korzystania ze szczoteczek sonicznych podkreśla wielu stomatologów. Te nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia zapewniają najwyższą efektywność w domowym czyszczeniu zębów, a dzięki dodatkowym funkcjom świetnie sprawdzają się również do redukcji przebarwień, co przekłada się na bielszy uśmiech. Przy prawidłowej technice mycia, szczoteczka soniczna pozwala najlepiej zadbać o zdrowie zębów i jest pomocna przy zapobieganiu próchnicy oraz innym często występującym chorobom jamy ustnej. Ponieważ poszczególne modele szczoteczek różnią się od siebie funkcjami oraz ilością ruchów, warto dobrze zastanowić się nad odpowiednim modelem dla siebie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się w tym pomocny i ułatwi podjęcie właściwej decyzji!

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>