Główne menu

Jaka szczotka do włosów?

Po 30 zaczynamy zwracać większą uwagę na szczegóły. Często rozważamy, co jest dla nas dobre. Jakość zyskuje jeszcze bardziej na znaczeniu. Stąd nie ma mowy o przypadkowych wyborach. Nawet taka szczotka do włosów musi być odpowiednia. Tylko co to znaczy dobra szczotka do włosów? I jak ją znaleźć?

Jaka szczotka do włosów?

 

Szczotka do włosów z włosiem dzika

Szczotka do włosów, która nadaje blasku fryzurze? Wygładza włosy, prostuje je, a nie tylko je rozczesuje? Taka właśnie jest szczotka z włosiem dzika, mająca spore grono wiernych użytkowniczek. Uwielbiana również dlatego, że jest naturalna. Pomaga wykonać masaż skóry głowy. Jest chyba najdelikatniejszą szczotką, która najmniej wyrywa włosy i w najmniejszym stopniu je niszczy.

Jest też dość charakterystyczna, bo zazwyczaj gęsta. Ma dość twarde „ząbki’, które są jednak delikatne podczas rozczesywania. Niekiedy tak bardzo, że posiadaczki grubych, gęstych włosów narzekają, że szczotka do włosów z włosiem dzika nie daje sobie z nimi rady.

Jednak szczotka z włosiem dzika bezapelacyjnie radzi sobie z cieńszymi włosami, w tym z włosami u dzieci. Pozostawia fryzurę wygładzoną, a włosy błyszczące. To jedna z lepszych opcji na elektryzowanie włosów. Pomaga ujarzmić fryzurę i zapomnieć o charakterystycznym unoszeniu kosmyków. Najlepsza dla długich i półdługich włosów.

Jaka szczotka do włosów?

Szczotka do włosów typu Finger Brush

Szczotki dostaniemy w wielu rozmiarach i kształtach. Jeśli uwzględnimy ten drugi aspekt, to dużą popularnością cieszą się tak zwane szczotki Finger Brush, które polecane są zwłaszcza dla posiadaczek grubych włosów. Nie tylko pozwalają rozczesać włosy, ale także umożliwiają przeprowadzenie masażu skóry głowy.

Niektóre szczotki wyposażane są także w otwory, które zapewniają przepływ powietrza, co jest istotne zwłaszcza podczas stylizacji włosów. Można sięgnąć po modele z ukrytym szpikulcem w rączce – świetny gadżet, gdy chcemy profesjonalnie rozdzielić włosy, tworząc przedziałek.

Szczotka do włosów Tangle Teezer

Debiutująca kilka lat temu Tangle Teezer niezmiennie ma grono wielbicielek. Nadal jest chętnie stosowana z uwagi na niewielkie rozmiary (nie posiada rączki) i wygodne użytkowanie. Szczotka posiada syntetyczne ząbki, które łatwo utrzymać w czystości. Są trwałe i wygodne podczas rozczesywania. Można nimi rozczesywać suche i mokre włosy.

Jaka szczotka do włosów? Tangle Teezer

Tangle Teezer dostępna jest w wielu kolorach. Oprócz producenta, który zaproponował tego typu szczotkę jako pierwszy, możemy znaleźć mnóstwo modeli innych marek.

Czym wyróżnia się Tangle Teezer? Zwolennicy podkreślają, że Tangle Teezer zapewnia bezbolesne i szybkie czesanie. Przeciwnicy jednak zauważają, że szczotka tego typu może niszczyć włosy, wyrywać je i łamać. Czy tak jest rzeczywiście? Okazuje się, że ryzyko co prawda istnieje, ale producent podkreśla, że tylko wtedy, kiedy nieumiejętnie posługujemy się szczotką. Nawet taka prowizoryczna czynność jak czesanie wymaga bowiem wprawy.

Szczotka jonizująca

Szczotka jonizująca wygląda jak zwykła szczotka. Posiada jednak funkcję wytwarzania ujemnych ładunków, które zamykają łuski włosów. Dzięki temu kosmyki stają się gładkie, lśniące i dużo odporniejsze na wpływ czynników zewnętrznych. Można wyeliminować problem z puszeniem się włosów. Efekt, który uzyskujemy to proste i wygładzone kosmyki.

Jednak są też wymagania. Szczotka jonizująca musi być starannie używana. Należy dokładnie wyszczotkować każde pasmo i używać szczotki jedynie na suche włosy.

Na rynku znajdziemy szczotki jonizujące-prostujące, które są dodatkowym typem w kategorii szczotek polecanych szczególnie dla posiadaczek cieńszych włosów.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>