Inf. prasowa Jaki krem do twarzy po 30. roku życia?
Każdego dnia skóra twarzy ma kontakt m.in. z zanieczyszczeniami, wiatrem, zmianami temperatury. Dodatkowo z wiekiem spada poziom naturalnej produkcji kolagenu w skórze, więc widać coraz szybciej upływający czas. Krem jest podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać najlepszy.
Z artykułu dowiesz się:
- jak pielęgnować skórę z pierwszymi zmarszczkami,
- jak wybrać krem do twarzy po 30. na dzień i na noc,
- na które składniki w kremach zwracać uwagę.
Pielęgnacja skóry po 30. roku życia
Dbanie o cerę powinno rozpocząć się dużo wcześniej. Używanie kremów dobrze dobranych do indywidualnych potrzeb to podstawa. Młoda cera potrzebuje głównie nawilżenia, ewentualnego wyciszenia zmian, jakie pojawiają się w wyniku np. braku równowagi hormonalnej.
Z czasem jednak samo nawilżenie już nie wystarczy i trzeba myśleć też o działaniu przeciwzmarszczkowym. Im w lepszej kondycji jest jednak skóra twarzy, tym potem będzie również wyglądała na młodszą i bardziej zadbaną.
Warto postawić przede wszystkim na kilkuetapową pielęgnację, w której znaczenie będzie miało nie tylko to, co nałożysz, ale również czy zrobisz poprawnie demakijaż. Jeśli skóra będzie źle oczyszczona, nakładanie kolejnych kosmetyków, nawet tych najlepszych, może nie przynieść pożądanego rezultatu.
Oto nasza propozycja etapów demakijażu wzorowana na azjatyckim rytuale:
- Użyj kosmetyku na bazie oleju i rozprowadź go na skórze.
- Wmasuj produkt, robiąc przy tym delikatny masaż twarzy.
- Zmyj wszystko kosmetykiem na bazie wody.
- Możesz użyć do pomocy zmoczonej ściereczki muślinowej lub ręcznika.
- Użyj toniku, by przywrócić odpowiednie pH skóry.
- Dwa razy w tygodniu zrób peeling twarzy.
- Pamiętaj o maseczkach np. tych w płachcie.
Krem do twarzy po 30. ze względu na typ cery
Każda cera jest inna i potrzebuje nieco innego traktowania. Chociaż z upływem czasu jest mniej nawilżona, nie można powiedzieć, że w pewnym wieku wszystkie kobiety mają suchą skórę twarzy. Wiele z nich zmaga się z tłustą lub mieszaną, a niektóre panie nie mają w ogóle problemów z cerą.
- Krem do cery tłustej – powinien być lekki, pozbawiony substancji komedogennych (zapychających) i aknegennych (mających wpływ na zaostrzenie zmian skórnych).
Składniki, jakich warto unikać to np. lanolina, gliceryna, parafina, substancje zapachowe, woski, niektóre oleje. Krem dla 30-latki do cery tłustej również musi dobrze radzić sobie z regulowaniem sebum, które jest dużym problemem takiej cery.
- Krem do cery suchej – jego zadaniem jest przede wszystkim utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia cery, aby zapewnić jej komfort. W tego typu kremach mile widziane są substancje takie jak gliceryna czy kwas hialuronowy oraz oleje.
- Krem do cery mieszanej – nie może obciążać stref przetłuszczających się, do których należą czoło, nos i broda, a jednocześnie kosmetyk ten powinien pomagać w nawilżeniu miejsc suchych, czyli policzków.
Cera mieszana często jest wrażliwa, dlatego jej posiadaczki powinny unikać drażniących substancji w kremach, np. alkoholu.
Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa
Jeśli dobrze wiesz, jaka jest twoja cera i jak o nią zadbać, możesz zająć się działaniem przeciwstarzeniowym. Pamiętaj, że w przypadku zadbanej cery, nawet jeśli wcześniej celem nie było działanie przeciwzmarszczkowe, taka skóra często wygląda młodziej. Dlatego istotne są odpowiednie nawyki pielęgnacyjne.
Substancje, jakie najczęściej znajdziemy w kremach do twarzy po 30. roku życia, to:
- kwas hialuronowy,
- retinol,
- witamina E,
- kolagen,
- witamina C,
- peptydy.
Producenci umieszczają w kosmetykach również mniej znane nam składniki wyróżniające ich produkt na tle innych. Przykładem są kremy po 30. roku życia Yoskine, gdzie w składzie znajdziemy ekstrakt z algi śnieżnej. Ma pomagać on m.in. w wygładzaniu zmarszczek, dlatego doskonale sprawdza się jako składnik produktów anti-aging.
Uwaga: Warto wprowadzić do swojego codziennego rytuału również elementy prostego masażu twarzy. Jeśli nie posiadasz kremu, jaki da ci odpowiedni poślizg pod palcami, użyj olejku dobranego do twojej cery. W okolicy czoła nakładaj produkt od jego środka aż do skroni. Spróbuj też rozmasowywać delikatnie ten obszar.
Ruch ten będzie ci towarzyszył również przy innych partiach twarzy. Gdy nałożysz kosmetyk na policzki, rób to od nosa, następnie lekko ku górze i aż do uszu. Na inne miejsca możesz nanieść produkt ruchem wklepującym. Nie zapominaj o szyi (ruch z dołu do góry) oraz dekolcie.
Dodatkowe kosmetyki na zmarszczki
Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa nie powinna opierać się wyłącznie na używaniu kremu do twarzy, ponieważ nie jest to jedyny kosmetyk, jakiego warto wtedy używać. Należy w szczególności mieć na uwadze okolicę oczu. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, dlatego wymaga specjalnych produktów. Przyda się więc dobry krem pod oczy.
Kolejnym kosmetykiem, na który należy zwrócić uwagę, jest serum. Ma bardzo skoncentrowane składniki, dlatego dobrze stosować je regularnie. Jak używać serum? Trzeba wklepać je pod krem na oczyszczoną skórę (jeśli używasz lotionu, to on powinien być w pierwszej kolejności).
Popularnością cieszą się kosmetyki z substancją o nazwie acetyl hexapeptide w składzie. Jej zadanie to powierzchniowe rozkurczanie mięśni, dlatego też często określa się potocznie ten składnik botoksem bez wstrzykiwania. Nie daje on tak spektakularnych efektów jak toksyna botulinowa i też nie u każdej osoby da oczekiwane rezultaty, dlatego najpierw warto przetestować takie serum czy krem.
Zostaw komentarz