Jaki strój na rozmowę kwalifikacyjną latem?
Mówi się o rozczarowaniu. Powszechnym. Pracą i zarobkami. Dlatego ruszaliśmy po zmianę. Wielu Polaków właśnie teraz próbuje się przebranżowić. Zdobywamy nowe kompetencje, udoskonalamy CV i chodzimy na rozmowy kwalifikacyjne. Dbamy nie tylko o to, co mówić w trakcie rozmowy o pracę, ale również o to, jak wyglądać. I to jest pytanie – jaki strój na rozmowę kwalifikacyjną latem lub wiosną, ale gdy temperatury za oknem mocno letnie?
Gdy jest gorąco…
Nawet gdy słupki termometrów pokazują wysokie wartości, to nie należy się nimi bezpośrednio kierować. Nie one powinny być jedynym wyznacznikiem. Nasz ubiór na rozmowę kwalifikacyjną latem nie powinien być zbyt skąpy, bo taki byłby źle odebrany.
Jeśli chcemy zadbać o komfort w gorący dzień, warto postawić na naturalne, przewiewne materiały. W ofercie sklepów znajdziemy klasyczne białe bluzki i koszule, które zapewnią nam odpowiedni dopływ powietrza i nie sprawią, że będziemy się czuć, jak w worku foliowym. Możemy sięgnąć po lniane marynarki i bawełniane spodnie.
Wybierajmy zabudowane buty. Nie są wskazane sandały. Najlepsze buty na mniej formalne spotkania to mokasyny, a gdy ubiegamy się o pracę w miejscu, w którym obowiązuje elegancki, formalny styl – obuwie na niskim słupku.
Poza tym zawsze wskazane są stonowane kolory i elegancki strój, w którym będziemy wyglądać kobieco, ale nie wyzywająco. Zbyt obcisłe stroje i mocno podkreślające sylwetkę kroje generalnie nie są wskazane.
Wszystko zależy od miejsca, na jakie aplikujesz?
Jaki strój na rozmowę kwalifikacyjną latem?
Dużo zależy od tego, o jaką pracę się ubiegamy. Są miejsca, w których obowiązuje strój bardziej lub mniej formalny. Jednak nawet w miejscach, w których codziennie chodzi się w trampkach i jeansach, na rozmowę kwalifikacyjnych warto ubrać się elegancko. Z drugiej strony należy założyć też odzież, która będzie wygodna. Zbyt mocno opinające spodnie czy przyciasne buty nie zapewnią nam komfortu w sytuacji stresowej, jaką gwarantuje rozmowa o pracę.
Można postawić na:
- kostium – marynarkę i spodnie tego samego koloru
- garsonkę – marynarkę i spódnicę z tego samego materiału,
- koszulę – dopasowaną, ale nie za małą. Niewskazane jest rozchodzenie się koszuli w jakimkolwiek miejscu na ciele,
- nie musisz zakładać kostiumu czy garsonki, dobre będą cygaretki i biała koszula lub spódnica ołówkowa i biała klasyczna koszula,
- rajstopy w odcieniu zbliżonym do skóry, bez wzorków,
- buty – klasyczne, z zabudowaną piętą i noskiem – mogą być lordy, mokasyny czy baleriny.
Żelazne zasady
- ubierz się elegancko, ale skromnie,
- klasyka jest najważniejsza,
- swój charakter możesz podkreślić drobnymi dodatkami,
- zwróć uwagę na manicure, tu też obowiązuje zasada – klasyka!
- nie przesadzaj z ilością biżuterii,
- ramiona powinny być zasłonięte, niewskazane są bluzki na cienkich ramiączkach,
- nie zakładaj krótkich spodenek, nawet tych eleganckich,
- nie należy sięgać po sukienki i spódniczki mini,
- unikaj dużych wzorów,
- wybieraj stonowane kolory – biel, beż, granat, delikatne pastele,
- najlepsza długość to midi,
- dekolt niewielki, najlepsza jest koszula, która ma odpowiedni rozmiar, nie rozchodzi się na piersiach,
- postaw na klasyczną torebkę, zrezygnuj ze zbyt ekstrawaganckich modeli.
Nawet jeśli żar leje się z nieba, na rozmowę kwalifikacyjną należy ubrać się elegancko. Niewskazana jest odzież letnia, plażowa. Na szczęście można wybrać ubrania z naturalnych tkanin, które zapewniają komfort nawet w najbardziej upalnym dniu.
Zostaw komentarz