Główne menu

Inf. prasowa
Jakich błędów unikać podczas aranżacji salonu

Aranżacja salonu, wbrew pozorom, wcale nie jest taką łatwą sprawą. Ogromny wybór mebli i dodatków sprawia, że w temacie tym nietrudno się pogubić. Im większy pośpiech i presja związana z ukończeniem remontu, tym większa tendencja do popełniania błędów.

Wreszcie trzymasz w rękach klucze do upragnionego domu czy mieszkania? Gratulacje! Teraz czeka Cię jeszcze ostatnia prosta: remont. Czy wiesz, jakich błędów unikać podczas aranżacji salonu? Poniżej prezentujemy 6 najpopularniejszych.

Błąd numer 1: przypadkowość mebli

Istnieje sporo osób, które lubią dokupować meble i dodatki całkowicie spontanicznie. Nietrudno w ich domach czy mieszkaniach dostrzec potem misz-masz. Nie każdy dobrze odnajduje się w tak chaotycznym i przeładowanym dodatkami wnętrzu. Przypadkowość mebli i akcesoriów może utrudniać odpoczynek po ciężkim dniu czy zebranie myśli, gdy pracuje się z domu. Ważna jest konsekwencja stylistyczna i kolorystyczna.

Błąd numer 2: niewygodne i niepraktyczne meble

Projektanci mebli nie zawsze zwracają uwagę na funkcjonalność rozwiązań, które proponują. Czasami, podobnie jak kreatorzy mody, skupiają się jedynie na efekcie „wow” i niecodziennych rozwiązaniach. Tymczasem kanapa ze zbyt niskim zagłówkiem nie pozwala należycie odpocząć mięśniom przykręgosłupowym, powodując ciągłe napięcie i ból pleców. Zdecydowanie lepszą opcją w tej sytuacji będzie sofa z podłokietnikami i wysokim zagłówkiem czy fotel z podnóżkiem.

Błąd numer 3: źle zawieszone obrazy i ozdoby ścienne

Ściany to duże płaszczyzny, dlatego zdecydowanie warto je dekorować, jednak należy umieć to robić. Przeładowanie ścian zbyt dużą liczbą ram na zdjęcia czy na obrazy daje efekt odwrotny od zamierzonego, rozpraszając uwagę oglądającego. Warto zachować umiar, a także dowiedzieć się więcej na temat zasad kompozycji. W Internecie pełno jest poradników na ten temat.

Błąd numer 4: nieodpowiednie oświetlenie

Wiele osób traktuje temat oświetlenia mieszkania czy domu po macoszemu. Tymczasem jest to bardzo ważna kwestia, od której w zasadzie należy rozpocząć prace wykończeniowe. Specjaliści muszą wyprowadzić odpowiednio dużą liczbę punktów. Skończyły się czasy, że na środku salonu istniało jedyne źródło światła w postaci żyrandolu. Zdecydowanie lepszą opcją jest oświetlenie boczne i podłogowe, które subtelniej rozjaśnia pomieszczenie i nie razi w oczy.

Błąd numer 5: zbyt duże lub zbyt małe meble

Wielkość mebli należy dobrać do konkretnego metrażu. W ofercie producentów znajduje się ogromny wybór zarówno niedużych, kompaktowych sof, jak również rozłożystych, przestronnych wieloosobowych sof. Gabaryty mebla powinny idealnie wpisywać się w dane pomieszczenie. Całość musi prezentować się spójnie i harmonijnie.

Błąd numer 6: brak spójności kolorystycznej

Chcąc uzyskać efekt „wów”, można przesadzić w drugą stronę. Dlatego też nie warto stosować w salonie więcej niż trzech kolorów. Małe pomieszczenia zyskują optycznie na wielkości, gdy są pomalowane i urządzone w jasnych tonacjach. W przypadku dużych domownicy mają większe pole do popisu.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>