Główne menu

Materiał partnera
Jakie buty będą odpowiednie na siłownię?


Kiedy za oknem pojawia się większa ilość słońca, znacznie częściej decydujemy się na aktywność fizyczną. Biegamy, pływamy, gramy w sporty zespołowe lub po prostu chodzimy potrenować na siłownię. Jednak, zanim tak naprawdę zaczniemy uprawiać sport, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego obuwia. W dalszej części artykułu dowiesz się, jakie rodzaje obuwia będą najlepiej sprawdzać się podczas treningu na siłowni.

Jak wybrać buty na siłownię?

Buty, a szczególnie te sportowe, powinny być dobrane w zależności od tego, jaką aktywność będziemy uprawiać. Jeśli zazwyczaj stawiasz na treningi cardio, najlepiej dobierz buty, które wyposażone są w podeszwę zwracającą uwagę na obciążenie stopy w okolicach pięty oraz palców. Tego samego rodzaju buty mogą także sprawdzić się u większości biegaczy. W przypadku wykonywania treningów siłowych oraz biegania na bieżni, warto wybrać bardziej uniwersalne buty. Jeśli szukasz butów tego typu, zajrzyj do sklepu internetowego https://1but.pl/new_balance.

Zasady doboru butów na siłownię

Miękka podeszwa

Trening na siłowni zawsze będzie bardziej satysfakcjonujący i bezpieczniejszy, jeśli dobierzemy buty wyposażone w miękką oraz przy okazji elastyczną podeszwę. W końcu nawierzchnia na siłowni jest twarda i takie rozwiązanie znacznie wspomoże nasze stopy. Jeśli tylko masz taką możliwość, sprawdź, jak będzie prezentować się but podczas ruchu stopy, a możesz to zobaczyć dzięki ugniataniu podeszwy w dłoniach.

Wyposażenie w siateczkę

Niezależnie od tego, czy ćwiczysz w zamkniętym, klimatyzowanym pomieszczeniu, czy też na dworze, to jednak zaleca się wybierać buty, które wyposażone są w specjalną siateczkę. Dzięki niej stopa się nie poci, oddycha, a przez to też wzrasta higiena stóp podczas samego treningu.

Komfort

Wygodne buty to zawsze najważniejsza kwestia podczas uprawiania aktywności fizycznej. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to, aby buty nie powodowały bolesnego ucisku podczas biegania lub też nie sprawiały, że stopa ociera się o którąś ze stron buta. Jeśli podczas ćwiczeń odczujesz jakiś dyskomfort, to może oznaczać, że buty zostały dobrane w nieodpowiedni sposób i należy je wymienić.

Lekkość

Na szczęście obecnie większość marek podążą za trendem związanym z produkcją lekkich butów sportowych. Dlatego koniecznie ty również idź tym tropem, co jeszcze bardziej podniesie Twój komfort podczas ćwiczeń na siłowni i przy okazji zwiększy ich wytrzymałość.

Podbicie

Nie każdy zwraca uwagę na tę kwestię, jednak musisz wiedzieć, że podbicie w okolicach pięty daje ci znacznie większą stabilność. Tym samym będzie to bardzo przydatne podczas niektórych ćwiczeń na siłowni, gdyż będziesz mógł utrzymać większą równowagę.

    Komentarz ( 1 )

  • Barbara

    To bardzo ważny post dla mnie. Chodzę na siłownie i buty są dla mnie najważniejsze. Najlepsze to te, które nie są za tanie, lekkie i wygodne. 🙂 Dzięki za ten wpis.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>