Główne menu

Inf. prasowa
Jakie fototapety będą modne w 2022 roku?

Ani się obejrzeliśmy, a do naszych drzwi zapukał nowy rok, a w raz z nim nie tylko nasze nowe postanowienia, ale także świeże trendy ze świata aranżacji wnętrz. To doskonały moment, by odmienić coś w swoim dotychczasowym wystroju, bo inspiracji jest całkiem sporo.

Najszybszym sposobem na to, żeby w widoczny sposób odświeżyć aranżację nie wymieniając mebli czy nie przemalowując ścian, są fototapety na wymiar. Dlatego właśnie na nich się skupimy, prezentując najmodniejsze wzory nadchodzących miesięcy. Ścienna dekoracja pozwoli w oka mgnieniu odmienić wygląd salonu czy sypialni, a my zyskamy w ten sposób wystrój, który zbliży nas do świata natury i zapewni przytulną atmosferę.

Najciekawsze wzory przygotowali dla nas specjaliści z Myloview, dbając o to, by wybór wzorów był jak najbardziej różnorodny.

Natura w zasięgu ręki za sprawą fototapety na ścianę

Inspiracje pochodzące ze świata natury były już modne w poprzednich miesiącach, jednak teraz nabierają nieco innego wyglądu. Żyjemy w czasach, w których o naszą uwagę walczy bardzo wiele rzeczy, a my sami niejednokrotnie robimy wiele rzeczy na raz, by zdążyć z obowiązkami domowymi i służbowymi. Właśnie dlatego w domu potrzebujemy przestrzeni stonowanej kolorystycznie i kojącej zmysły, by odpocząć. I takie będą fototapety na ścianę w nadchodzącym roku.

Łagodna kolorystyka roślinnych wzorów zastąpi miejsce pstrokatych tropikalnych kwiatów. Na ścianach będą królować kremy, szarości, beże i jasne brązy oraz szałwiowa bądź zgniła zieleń. Taka paleta kolorów pozwoli stworzyć przestrzeń idealną do relaksu. Wzór z motywem liści bananowca czy palm to przykład fototapety, która będzie bardzo popularna. Takie przedstawienia to także ukłon w stronę stylu eko, który jest teraz na topie.

Fototapety na wymiar w najmodniejszych stylach

W nadchodzącym roku we wnętrzach będą dominować 3 różne estetyki: boho, japandi i vintage. Tym jednak, co zasługuje na uwagę, jest fakt, że mogą się przenikać. Wiele elementów mają do siebie zbliżonych, dlatego to doskonały sposób, by bawić się wystrojem i komponować go pod swój gust, wybierając z każdego stylu to, co lubi się najbardziej. A jak może się prezentować fototapeta na wymiar w każdym z  tych wariantów? Oto, co wybrali specjaliści z Myloview:

  • Boho

Styl boho to także roślinne motywy, ale tutaj dominują raczej wzory utrzymane w piaskowej i beżowej tonacji, a nie zieleni. Zamiast więc liści bananowca warto umieścić na ścianie na przykład przedstawienie dekoracyjnej trawy pampasowej. Ten wzór będzie pasował także do wystroju retro. Świetnym pomysłem w stylu boho będzie również fototapeta imitująca splecioną wiklinę lub pędy bambusa, który w 2022 roku będzie bardzo popularny. To dobry sposób na to, by wizualnie ocieplić wystrój i sprawić, by duży metraż stał się przytulny.

  • Japandi

Styl skandynawski nigdy nie wychodzi z mody. W nadchodzącym roku zagości we wnętrzach jednak w nieco innej odsłonie. Północna estetyka zostanie zestawiona z orientalnymi akcentami. Taka fototapeta na zamówienie może przedstawiać na przykład japoński drzeworyt lub malunek tuszem ukazujący lecące po niebie żurawie, kwitnące wiśnie czy Górę Fudżi.

Styl ten jest już znany w świecie aranżacji wnętrz, jednak tym razem ścienne dekoracje będą się charakteryzować wpływem filozofii wabi sabi, która kładzie nacisk na piękno ukryte w niedoskonałościach, dlatego wzory mogą być specjalnie postarzane. Wraz z modą na niskie ławy, kanapy i meble, które nawiązują do japońskich domów, ścienne dekoracje staną się jeszcze lepiej widoczne w przestrzeni.

  • Vintage

Na uwagę zasługują także elementy wyposażenia i dekoracje w stylu vintage. Fototapety mogą zarówno nawiązywać do lat 20. i 30., czyli epoki Art Deco, jak i prezentować kwiatowe motywy w secesyjnym stylu lub w tzw. drobną łączkę. Dużą popularnością cieszą się wzory, które są specjalnie postarzane, mają delikatnie wyblakłe kolory lub przetarcia, dzięki czemu lepiej pasują do starodawnych mebli, prezentując się bardziej autentycznie.

Fototapeta w najmodniejszym kolorze nadchodzącego roku

Ostatnim trendem, na jaki eksperci z Myloview chcieli zwrócić uwagę, jest kolor roku 2022 wybrany przez słynny Instytut Pantone. Jest to Veri Peri, czyli odcień fioletu wpadający w niebieską tonację. Fototapeta w takim kolorze stanie się bardzo efektownym i od razu rzucającym się w oczy elementem wystroju.

To propozycja idealna dla wszystkich, którzy chcą ożywić nieco stonowany wystrój. Jeśli bliższe są im nowoczesne aranżacje, zamiast roślinnych motywów i akcentów retro czy boho, mogą postawić właśnie na odważną geometryczną kompozycję na ścianie. W ten sposób błyskawicznie zyskają element, który będzie modny w nadchodzącym roku.

Oto fototapety, które będą się cieszyć dużą popularnością w 2022 roku. Znajdzie tutaj coś dla siebie i miłośnik natury, i fan japońskich akcentów. Do wyboru są zarówno stonowane wzory, jak i wyraziste przedstawienia w odcieniu Veri Peri, dlatego ciekawych inspiracji z pewnością nie zabraknie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>