Główne menu

Inf. prasowa
Jakie lustro łazienkowe będzie najlepsze do robienia makijażu?

Lustro jest ważnym wyposażeniem łazienki, które spełnia kilka funkcji. Przede wszystkim ułatwia przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych, a także zrobienie makijażu. Ponadto stanowi ważny element aranżacji wnętrza, zatem należy zwrócić uwagę na jego design. W małych łazienkach dobrze dobrane lustro pozwoli Ci nawet optycznie powiększyć przestrzeń łazienki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze lustra do łazienki, przy którym będziesz chciała robić makijaż? Sprawdź koniecznie nasze wskazówki.

Najlepsze lustro i oświetlenie do makijażu

Tafla lustra w łazience powinna być prosta i nie powiększać. W ten sposób uzyskasz realistyczne odbicie, na czym w końcu zależy Ci, robiąc nie tylko makijaż. Zazwyczaj wiesza się je nad umywalką. Jeśli tylko masz dostatecznie dużo miejsca, wybierz większych rozmiarów lustro, co wpłynie na komfort robienia makijażu i estetykę całej aranżacji.

Żadne lustro w łazience nie obędzie się bez odpowiedniego oświetlenia. Do zrobienia makijażu główne oświetlenie pochodzące z lampy sufitowej nie będzie odpowiednie. Nie da Ci dostatecznie dużo światła. Ponadto lampa za plecami może tworzyć cienie na twarzy, które będą przeszkadzać w robieniu makijażu.

Koniecznie wyposaż zatem lustro w jeden kinkiet nad lustrem lub dwa po obu stronach. Wybierz koniecznie modele emitujące światło neutralne o wysokim współczynniku CRI, czyli odwzorowania kolorów. Bardzo ciekawym wyborem są też lustra z oświetleniem, które nie wymagają zakupu dodatkowych lamp. Diody znajdujące się w tafli lustra dobrze oświetlą Ci twarz i umożliwią wykonanie precyzyjnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz makijażu. Ponadto staną się niebanalną ozdobą wnętrza.

Lustro a aranżacja łazienki

Lustro do makijażu powinno być także spójne z wystrojem łazienki. Co innego małe lusterka powiększające, które schowasz do szafki, a co innego lustro, które cały czas będzie wisieć u Ciebie nad umywalką. Wybierz model, który będzie pasował do aranżacji. W loftowych łazienkach świetnie sprawdzą się lustra w czarnych ramach, szczególnie gdy zdecydowałeś się także na czarną armaturę i inne akcesoria łazienkowe w tym kolorze.

Z kolei w nowoczesnych aranżacjach świetnie prezentują się lustra bez ram. Pozwalają zachować wymagany w tych wystrojach minimalizm. Koniecznie dobierz ich kształt do innych akcesoriów znajdujących się w łazience. Jeśli masz dywaniki łazienkowe w kształcie koła, koniecznie wybierz lustro o tym samym kształcie. Spraw, aby aranżacja wypełniona była delikatnymi obłymi kształtami.

W aranżacjach glamour możesz pozwolić sobie na modele luster o większej dekoracyjności. Doskonałym wyborem są lustra ozdobione złotą ramą lub mozaiką ze szkiełek.

Lustro do makijażu w łazience jest elementem niezbędnym do zabiegów pielęgnacyjnych. Warto jednak pamiętać, że stanowi także ważny element dekoracyjny pomieszczenia. Wybierz odpowiedni rozmiar i kształt lustra dopasowany do aranżacji. Nie zapomnij także o odpowiednim oświetleniu, które pomoże Ci zrobić makijaż w łazienkach bez dostępu do światła słonecznego.

Jakie oświetlenie do łazienki jest najlepsze?

Wybór oświetlenia do łazienki to nie prosta sprawa. Ma ono w końcu spełniać tam wiele funkcji, a dodatkowo nie powinno drażnić naszych oczy, w szczególności, gdy wchodzimy tam z rana, tuż po przebudzeniu. Przy wyborze kinkietów łazienkowych warto zwrócić uwagę na kolory płytek ściennych, oraz podłogi, aby dodać ciekawych akcentów i dopełnić aranżację łazienki światłem. Oświetlenie łazienki powinno być najmocniejsze przy lustrze i umywalce, gdzie często się malujemy, czy wykonujemy poranną toaletę, natomiast we wnętrzu pomieszczenia można postawić na stonowaną barwę światła i nowoczesne plafony, czy wiszące lampy, w zależności od panującego stylu w Twojej łazience. Modne jest oświetlenie sufitowe z halogenów, czy lampek LED podkreślających, tylko niektóre punkty w pomieszczeniu. Dzięki odpowiedniemu dobraniu światła oraz wielkości lustra do łazienki, możesz w prosty sposób optymalnie zwiększyć, lub zmniejszyć pomieszczenie. Wszystko pozostaje w Twoich rękach!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>