Główne menu

JANE EYRE

Już prawie 170 lat historia biednej dziewczyny „Jane Eyre” napisana przez Charlotte Bronte pozostaje inspiracją i pionierską wypowiedzią na temat walki kobiety o wolność i spełnienie własnych marzeń i dążeń. Młode kobiety nadal identyfikują się z Jane – kobietą o dużej samoświadomości i poczuciu odrębności, sprzeciwiającej się narzuconym konwenansom, swojemu miejscu w świecie determinowanemu przez majątek, urodzenie i płeć.

Jane Eyre_8.12

Od dzieciństwa biedna sierotaJane Eyre z podniesionym czołem zmaga się z przeciwnościami losu, dyskryminacją ze względu na swoją biedę, niesprawiedliwość i zdradę, która zatruwa jej serce. Ta teatralna adaptacja arcydzieła Bronte po raz pierwszy została wystawiona w ubiegłym roku przez teatr Bristol Old Vic, gdzie opowieść była rozdzielona na dwa wieczory. Teraz reżyserka Sally Cookson przenosi swoją inscenizację na scenę National Theatre i skraca do jednego, ekscytującego, pełnego wrażeń wieczoru. Koprodukcja z Bristol Old Vic opracowana przez zespół na podstawie powieści Charlotte Bronte „Dziwne losy Jane Eyre”.

8 grudnia, godz. 19:30
Cennik biletów:
35zł – bilet normalny
30zł – bilet ulgowy (dla studentów, seniorów oraz posiadaczy Karty Kinomana)
25zł – bilet dla studentów / doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego

Bilety dostępne na www.kinoatlantic.pl oraz w kasach Kina Atlantic!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>