Jesienne przeziębienie. Oto 5 naturalnych sposobów!
Jesień to ta pora roku, która rozpoczyna sezon przeziębień. Ciało co prawda jeszcze pamięta lato, jednak niestety zaczyna odmawiać nam posłuszeństwa i pojawia się jesienne przeziębienie. Co wtedy robić? Oczywiście najlepiej zapobiegać, jednak gdy nie ma takiej możliwości, bo jest już za późno, pozostaje nam leczenie. Im szybciej tym lepiej – skutecznymi domowymi jesiennymi metodami.
Krem z dyni na jesienne przeziębienie
Jak szybko przegonić przeziębienie? Rozwiązaniem jest pyszny aromatyczny krem z dyni z dodatkiem cebuli i czosnku. Rozgrzewający, ze składnikami o działaniu przeciwzapalnym i wzmacniającym: kurkumą i imbirem. Zmniejsza stan zapalny i pomaga skutecznie minimalizować kaszel.
Mamy sezon na dynię. Czemu tego zatem nie wykorzystać?
Przygotuj domowy krem z dyni, a dostarczysz organizmowi mnóstwo składników o działaniu antyoksydacyjnym – witaminy A, C, E, do tego kwas foliowy i niacynę, wapń, magnez, selen, potas i cynk. Imbir działa przeciwbólowo, przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie – dodaj go do kremu z dyni i wzmocnij jego działanie silnie przeciwzapalną kurkumą.
Kasza jaglana na katar
Kasza jaglana może skrócić katar o dwa dni. Wszystko z uwagi na swoje działanie osuszające oraz pozbywające nadmiaru śluzu. Żeby przygotować kaszę jaglaną do gotowania, sparz ją wrzątkiem lub chwilę podpraż na patelni. W ten sposób pozbędziesz się goryczy, która mogłaby popsuć smak gotowego dania.
Jaglankę zjesz z różnymi dodatkami – orzechami, nasionami, możesz polać ją dobrym sosem. Świetnie nasyca oraz poprawia kondycję organizmu. Jest bogata w witaminę E, z grupy B i krzem. Doskonale nadaje się na jesienną kolację! Możesz ją jeść w wersji na słodko i wytrawnie.
Herbata stawiająca na nogi
Herbata z dodatkiem imbiru i miodu? Doskonała na przeziębienie.
Możesz też wybrać inaczej, na przykład herbatę z sokiem z dzikiej róży lub z prawdziwym sokiem z malin. Picie herbaty, która ma świetne dodatki skróci czas przeziębienia, wzmocni organizm i pozwoli szybciej uporać się z przykrymi objawami. Im będziemy więcej pić i nawilżać podrażnioną śluzówkę, tym lepiej.
Gęsi smalec na rozgrzanie
Gdy pojawił się kaszel i katar, warto sięgnąć po gęsi smalec, pokrywając nim klatkę piersiową i plecy. Ta znana mikstura babć doskonale rozgrzeje, ukoi i błyskawicznie ułatwi oddychanie. Jest świetna zwłaszcza
do stosowania na noc.
Syrop z cebuli
Błyskawiczną pomoc przyniesie syrop przygotowany z cebuli. Wystarczy posiekać cebulę i zasypać
cukrem. Można przygotować też syrop na bazie cebuli i czosnku, w ten sposób zyskując podwójną moc
naturalnych antybiotyków. Jednak z tą różnicą, że stosowanych bez skutków ubocznych!
Jesienne przeziębienie może minąć szybko! Jesteśmy w stanie zrobić wiele, by zminimalizować przykre
objawy. Wykorzystaj naturalne metody!
Zostaw komentarz