Główne menu

Jeśli nie złote obrączki, to jakie? Istnieje mnóstwo opcji!

Młode pary coraz częściej decydują się na oryginalne obrączki ślubne. Wybiera się już nie tylko biżuterię złotą – tak, jak nasi rodzice czy dziadkowie, ale również wolframową, czy też wykonaną ze stali szlachetnej. Modne są obrączki drewniane, kobaltowe, karbonowe czy tytanowe – w kolorze stali, błękitne, brązowe, a nawet czarne.

Obrączki wolframowe

Obrączki wolframowe wykonuje się z węgliku wolframu – bardzo trwałego materiału.  Dlatego stanowią one  doskonałą alternatywą dla obrączek złotych.

Przede wszystkim są tańsze, po drugie trwalsze. Nie rysują się, nie deformują, dlatego polecane są szczególnie dla osób wykonujących prace fizyczne. Są nieco cięższe od obrączek wykonanych z innych materiałów. Poza tym nie powodują zmian na skórze, są hipoalergiczne, z tego powodu stanowią doskonały wybór dla alergików.

Minus? Należy starannie dobrać dobry rozmiar, bo zwiększanie i zmniejszanie obrączek wolframowych właściwie nie jest możliwe.

Obrączki wolframowe mogą być pozłacane, w kolorze srebra, z akcentami niebieskimi, a nawet różowymi. Niektóre modele łączone są z cyrkoniami, czy srebrem. Za komplet obrączek zapłacimy około 400-500 złotych.

Obrączki ze stali szlachetnej

Inna opcja? Można zdecydować się także na obrączki ze stali szlachetnej, idealny produkt dla osób poszukujących hipoalergicznego materiału.

Stal może być łączona z drewnem, kamieniami i innymi ozdobami.  Koszt około 1000-1500 złotych za komplet.

Obrączki Zaczyk, źródło: https://zaczykjewellery.pl/

Obrączki kobaltowe

A może obrączki kobaltowe, które wyglądem będą podobne do obrączek tytanowych? Kobalt jest bardzo trwały, nie wymaga niemal żadnych zabiegów, jednak u niektórych może powodować alergię.

Obrączki karbonowe

Inny pomysł na oryginalne obrączki ślubne? Oto on – obrączki karbonowe wykonane z włókna węglowego, który jest odporny na zarysowania i wyróżnia się dużą trwałością. Inna zaleta? Lekkość i wygoda noszenia, a także możliwość łączenia podstawowego materiału z innymi.

Jednak przede wszystkim oryginalność. Obrączki karbonowe są czarne. I zdecydowanie ich wybór to jedna z najbardziej wyróżniających się opcji.  Cena za komplet około 1200 złotych

Obrączki Savicki, źródło: https://savicki.pl/7521-obraczki-slubne-carbon-polokragle-6-mm

Obrączki drewniane

A może obrączki drewniane, na przykład wykonane z hebanu? To coraz popularniejsza propozycja.

Obrączki Zaczyk, źródło: https://zaczykjewellery.pl/

obrączki Nordwoodrings, źródło: http://www.nordwoodrings.pl/

 

Obrączki tytanowe

Obrączki tytanowe to obrączki w kolorze srebrnym z odcieniem niebieskim. Nie zawsze są jednak stalowe, mogą być pokryte różnymi materiałami, by uzyskać wybrane kolory. Największa zaleta tytanu to duża trwałość, a także hipoalergiczność.

Za komplet zapłacimy od 300 do 700 złotych.

Obrączki tytanowe Vissoro

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>