Główne menu

Nie jesteś wystarczająco dobra – krótki film, który zwraca uwagę na pewien problem

Można ignorować znaczenie przekazów medialnych, mówiąc taki jest świat, nie zmienię tego lub nawet twierdzić, że to oczywiste, że wszyscy chcą oglądać idealne kobiety, o perfekcyjnych figurach i nieskazitelnej cerze.

Teoretycznie przecież wszystkie wiemy, że to NIE są realne obrazy, że sztab specjalistów za pomocą nowoczesnych urządzeń „poprawia naturę”. Każdego dnia dostaje za to niezłą kasę, zarabiając na upiększaniu rzeczywistość. Nie ma zatem problemu. Prawda?

Każda z nas wie, że to ściema, także nie ma się czym przejmować.

Czy tak jest naprawdę?

Okazuje się, że nawet jeśli mamy świadomość tego, że jesteśmy karmione fikcją, to nie jesteśmy na nią odporne. Nikt nie jest. Mimo że wiemy, że idealnych kobiet nie ma, to najczęściej po obejrzeniu magazynu pełnego nierealnych sylwetek uśmiechniętych kobiet wpadamy w poczucie winy, przygnębienie. Te emocje przychodzą do nas wprost, w czystej postaci lub działają podświadomie, sprawiając, że tracimy pewność siebie…

Czy jest na to sposób?

  9 komentarzy

 • Ola

  Bardzo dobry filmik. Trochę szokujący (co do ilości reklam) dawno takich gazet nie czytam, w każdym razie nawet jak czytałam niby nie zwracałam uwagi, jednak zaraz po ciąży chce zacząć dietę i ćwiczenia, więc chyba jednak to wszystko działa podświadomie.

 • Królowa Karo

  Świetny jest ten film, powinny go obejrzeć wszystkie nastolatki.

 • Kaja

  Bardzo fajny ten film 🙂

 • Monika Dudzik

  Smutno mi się zrobiło po obejrzeniu tego… Presja wywierana na kobiety jest ogromna. Wmawia się nam, że mamy być wiecznie piękne i młode, bo to jest wyzancznikiem naszej atrakcyjności. Człowiek stara sie o tym nie myśleć, ale obok takiej ilości tego typu przekazów trudno przejść obojętnie.

 • Mozaika Rzeczywistości

  Film nokautujący współczesne media. Orientuję się mniej więcej jak to wszystko w praktyce wygląda, jednak nie sądziłem, że np. tyle reklam jest w takich słynnych dość magazynach dla pań, nie wiedziałem o H&M, że tak działa, słyszałem jedynie o lustrach zmieniających ogląd własnego ciała, by zachęcić do kupowania w danym sklepie.

  Chyba nie będzie źle, w końcu to są studia i raczej nie będzie kłótni czy czegoś w tym stylu. 🙂

  Pozdrawiam!

 • zolzi

  Dlatego nie czytuję takich pism ani w domu ani u fryzjera,ani nigdzie.Wyszłam z założenia,że jestem atrakcyjna i tego się trzymam! 😉 Odkąd tak postanowiłam,facetom nawet do głowy nie przychodzi,że jest inaczej!

 • Sylwia W.

  To smutne, że w dzisiejszych czasach media non stop pokazują nam „nierealne” osoby. Niestety to działa na podświadomość i sprawia, że wiele kobiet czuje się nieatrakcyjnie. A atrakcyjność to wcale nie idealny wygląd zewnętrzny. To raczej posiadanie „tego czegoś”, a także osobowość, inteligencja, poczucie humoru i pewność siebie. Każda z nas jest piękna. Tylko nie dajmy się zwariować!

 • piekno-z-natury.pl

  Warty obejrzenia, wartościowy film. Niestety współczesne media potrafią namieszać nam w głowach. Nawet jeśli my dorośli twierdzimy, że jest inaczej to jednak nie zawsze potrafimy się odciąć od tego świata i realnie ocenić rzeczywistość. Druga strona medalu to oczywiście kwestia nastolatków, którzy chłoną wszystko co podsyłają im media. Niestety niewielu jest w stanie przeciwstawić się temu i myśleć racjonalnie.

 • Basia

  No dobra, dobra jest jedno ale – zawartość jest warunkowana popytem. A to oznacza, że w tych gazetach jest to co się sprzedaje. Czyli my chcemy oglądać wyidealizowane kobiety. Badania rynkowe dowodzą, że jak na okładce jest 'standardowa’ kobieta to nakład ma mniejszą sprzedaż. Wniosek? Sami sobie to zrobiliśmy.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>