Joga twarzy – naturalny sposób na młodszy, piękniejszy wygląd?
Naturalne metody są trendy! Coraz częściej odchodzi się od botoksu, zastrzyków, kolagenu i setek innych… na rzecz nieinwazyjnych, a podobno równie skutecznych, między innymi: jogi. Zwolennicy tej metody przekonują, że systematycznie praktykowana jest świetna! Daje niewyobrażalne efekty! I to całkiem za darmo!
Ćwiczenia jogi twarzy – nowy trend
Nowojorczycy oszaleli na tle ćwiczeń jogi twarzy. Wszystko zaczęło się od książki Annelise Hagen „The Yoga Face: Eliminate Wrinkles with the Ultimate Natural Facelift”.
Amerykanka (na zdjęciu) na swoich zajęciach uczy, w jaki sposób dbać o promienny wygląd twarzy, rozciągając skórę i prasując zmarszczki. Przekonuje, że podstawa to systematyczność. Już po kilku dniach skóra jest bardziej promienna, ma ładniejszy koloryt. Po kilku miesiącach, według zwolenników tej metody, jest wyraźnie młodsza, a po roku efekt ma być podobny do tego uzyskiwanego po najdroższych botoksach.
Poza tym joga twarzy ma dawać naturalny wygląd, czego nie da się niestety osiągnąć po operacjach plastycznych, które często kończą się „syndromem manekina”, czy uzyskaniem „maski”.
Po co ćwiczyć twarz?
Joga twarzy to kolejny etap wtajemniczenia, który podkreśla, że skóra twarzy jest równie ważna jak skóra na innych obszarach ciała i podlega takim samym prawom. Pod skórą twarzy (o czym często zapominamy) znajduje się około 50 mięśni, które można ćwiczyć i wzmacniać, tak samo jak mięśnie na innych obszarach ciała. Gdy zaczynamy nad nimi pracować, zwiększa się ich rozmiar i napięcie, co działa jak naturalny lifting.
- prowokowanie skurczy mięśni zwiększa przepływ krwi, co poprawia koloryt skóry,
- wywoływanie pracy mięśni ma wpływ na sprężystość skóry,
- rozciąganie skóry prowadzi do wytwarzania elastyny i kolagenu,
- eliminowanie toksyn z organizmu, pozwala poradzić sobie z szarym i smutnym wizerunkiem,
- ćwiczenia zmniejszają już istniejące zmarszczki i oddalają w czasie pojawienie się nowych.
Joga twarzy to sposób życia
Pielęgnowanie i odmładzanie twarzy za pośrednictwem jogi to wielopoziomowe działania. Oprócz ćwiczeń należy skupić się na odpowiednim jedzeniu (ubogie posiłki przyspieszają bowiem starzenie się skóry). Ważne jest również to, by nawilżać skórę, poprzez picie dużej ilości wody, sięganie po odpowiednie warzywa i owoce- sałatę, melony, arbuzy, ogórki. Wskazane jest ponadto picie naparów ziołowych i traktowanie kąpieli jako rytuałów piękna.
Tak naprawdę kluczowe są ćwiczenia, które, gdy nabierzemy wprawy, zajmą nam 5 minut dziennie. Wykonywane regularnie pozwalają osiągnąć spektakularne efekty a przy tym nic nie kosztują! Można je wykonywać wszędzie i o każdej porze – gdy tylko mamy odrobinę czasu i ochoty.
Poza tym, by sukces był jeszcze większy, warto skupić się na głębokich oddechach. Osoby, które w ten sposób oddychają, zazwyczaj wyglądają lepiej. To także prosty sposób na pozbycie się toksyn i relaksację całego ciała.
Jak ćwiczyć jogę twarzy?
Pierwszym punktem jest rozgrzanie mięśni twarzy. Wykorzystujemy do tego celu opuszki palców (nie paznokcie). Delikatnie opuszkiem palca wskazującego i kciukiem chwytaj mięśnie brody i przyciskaj, rozluźnij. Przenieś palce odrobinę dalej, przyciśnij, rozluźnij. Kontynuuj kierując palce w górę twarzy, przyciskając w każdym miejscu na dwie sekundy. Mięśnie pod opuszkami palców powinny się rozgrzewać. Staraj się nie rozciągać skóry, a jedynie chwycić ją. Rozgrzewka nie powinna powodować bólu czy dyskomfortu. Dojdź aż do krawędzi żuchwy pod uszy, a potem zacznij wędrować po kości policzkowej do środka twarzy. Gdy dotrzesz do nosa, zacznij schodzić w dół bruzdą nosową, zacznij wykonywać kółeczka o mniejszej średnicy w taki sposób, by rozgrzać całe policzki. Na końcu skup się na obszarze w okolicy ust. Przenieś dłonie na linię włosów, przyciśnij opuszkami palców i wędruj po linii włosów do góry, rozgrzewając mięśnie czoła. Jest to trudniejsze zadanie, bo mięsień czołowy jest płaski. Następnie zacznij schodzić w dół środkiem czoła aż do brwi, a następnie uchwyć brwi i po linii brwi zacznij wędrować na zewnątrz. Kolejno uchwyć dwoma palcami szczyt nosa i zacznij po nim schodzić na dół.
Kolejny krok to delikatne opukanie całej twarzy opuszkami palców. Gdy cała twarz zostanie opukana, tylko serdecznymi palcami opukaj górne powieki i dolne.
Teraz wykonujemy właściwe ćwiczenia. Pierwsze powinno być czoło – marszczymy je, w taki sposób, by wyczuć zmarszczki. Następnie przyłóż jedną dłoń do czoła, drugą przyciśnij do niej i pod rękami próbuj marszczyć czoło. Staraj się stawiać opór dłońmi mięśniom czoła. Ćwiczenie to wykonuj kilka razy, po 10 sekund.
Czas na oczy. Zamknij oczy, skupiając się, by powieka górna i dolna dobrze przylegały do siebie. Staraj się nie marszczyć czoła oraz nie napinać policzków. Otwórz oczy i powtórz ćwiczenie. Rozluźnij, ale nie otwieraj oczu. I kolejny raz przywieraj powiekę do powieki, nie angażując pozostałych mięśni ciała. Zacznij bardzo szybko mrugać, najszybciej jak potrafisz i zwolnij mruganie, przestań. Spójrz daleko przed siebie, skupiając wzrok na jednym punkcie.
Kolej na policzki. Nabieraj powietrza do policzków i zatrzymuj, trzymając napełnione policzki. Wytrzymaj w tej pozycji przez 10 sekund. Powtórz kilka razy.
Następnie usta. Nałóż górną wargę na dolną w taki sposób, by nie było widać czerwieni wargowej. Postaraj się wytrzymać 10 sekund.
Na koniec mocno potrzyj dłonie o siebie i przytul do policzków, do czoła. Pogłaszcz jeden policzek, czoło i resztę twarzy.
I co Wy na to?
Zostaw komentarz