Główne menu

Joga z kozami, alpakami i …lemurami

Joga to aktywność, do której nie trzeba długo zachęcać. Ma wiele korzyści – zwiększa elastyczność ciała, wzmacnia mięśnie, przyspiesza metabolizm, korzystnie wpływa na pracę układu krążenia, do tego świetnie odstresowuje. Nie wszyscy jednak wiedzą, że joga może odbywać się także przy wsparciu…zwierząt. Coraz częściej zachęca się do jogi w towarzystwie psów, kóz, alpak i lemurów. Podobno ćwiczenia w otoczeniu zwierząt to całkiem nowe doświadczenie….Ci, co spróbowali, zachęcają, by się zdecydować.

Jak możesz ćwiczyć jogę?

  • z winem (drunk joga)
  • piwem
  • uśmiechem na twarzy
  • ze zwierzętami
  • i pewnie na wiele innych, jeszcze niewypromowanych sposobów.

Joga z kozami

Co tam zwykła joga. To za mało. Dużo ciekawszą opcją są ćwiczenia z małymi kozami. Zwierzęta nie tylko chodzą i przypatrują się, jak ćwiczymy, ale mogą nas zaskoczyć i wskoczyć nam…na plecy.

W Stanach Zjednoczonych zajęcia z Goat Yoga są ogromnie popularne.

Czy takie treningi z kozami to stres dla zwierząt? Organizatorzy twierdzą, że nie. Dodatkowo podkreślają, że joga z kozami pozwala zebrać dodatkowe środki wykorzystywane później na opiekę nad zwierzętami.

Joga z lemurami

Chcesz poćwiczyć z lemurami? Nic prostszego, wystarczy udać się do The Metro, the Armathwaite Hall Hotel w Anglii. Ćwiczenia odbywają się na świeżym powietrzu.

Dlaczego lemury? Bo gdy spogląda się na nie, naturalnie przybierają pozy typowe dla jogi.

A może joga z alpakami?

A może ćwiczenia z alpakami? Rosebud Alpacas to pierwsze miejsce, które umożliwia ćwiczenia z alpakami. Możliwość rozciągania się wśród zwierząt, ma dawać niesamowite dodatkowe wrażenia. Według zwolenników, jest wspaniałym doświadczeniem dla ciała i umysłu.

Czy joga ze zwierzętami jest lepsza niż klasyczne ćwiczenia? Osoby, które zdecydowały się spróbować, są zdania, że tak. Podkreślają, że zwierzęta działają korzystnie na nastrój, pozwalają nie tylko wykonywać ćwiczenia, ale również świetnie się przy tym bawić.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>