Karboksyterapia dla trzydziestolatki – warto czy strata pieniędzy?
Medycyna estetyczna pozwala na dłużej zachować młody wygląd. Polecana jest nie tylko wtedy, kiedy zmarszczki są już mocno widoczne, ale przede wszystkim wcześniej, w celach profilaktycznych. Jednym ze średnio inwazyjnych zabiegów oferowanych i polecanych trzydziestolatkom jest karboksyterapia, wykorzystująca potencjał dwutlenku węgla. Ma świetne opinie ze względu na szybkość działania i efekty porównywane do botoksu! Na plus zalicza się także dobra cena – już 100-200 złotych. Na czym polega zabieg, kiedy warto go wykonać i jakich rezultatów można się spodziewać?
Karboksyterapia to zabieg używany od lat w medycynie do leczenia przewlekłej niewydolności żylnej, trudno gojących ran i łuszczycy.
Na czym polega karboksyterapia?
Karboksyterapia polega na wykorzystaniu medycznego dwutlenku węgla w celu rewitalizacji i wzmocnienia skóry. Zabieg może być stosowany zarówno na skórę twarzy, jak i całego ciała. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę (zabieg śródskórny lub podskórny) cienką igłą dwutlenku węgla. Osoba poddająca się zabiegowi odczuwa delikatne ukłucia i rozpychania i nic poza tym. Działanie CO2 polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, co ma pomóc w regeneracji i odżywieniu skóry. Powstający niewielki stan zapalny motywuje organizm do zwiększonej produkcji kolagenu.
Karboksyterapia, w zależności od powierzchni skóry, na jakiej stosuje się zabieg, może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Co ciekawe, dobre efekty często są widoczne już po jednym zabiegu!
Zabieg polecany jest na:
- zmarszczki
- cienie pod oczami
- nadmiar tkanki tłuszczowej, na przykład na brzuchu
- blizny
- zwiotczenie skóry po porodzie
- łuszczycę
- podwójny podbródek
- cellulit
- rozstępy (redukcja nawet do 70%)
Karboksyterapia może być pomocna także w zatrzymywaniu nadmiernego wypadania włosów (może zmniejszyć wypadanie włosów nawet o 43%).
Przeciwwskazania do zabiegu
- padaczka
- cukrzyca
- hemofilia
- niewydolność nerek
- choroby płuc
- ciąża, karmienie piersią
- opryszczka, trądzik różowaty.
Efekty uboczne po zabiegu są zazwyczaj nieduże. Mogą pojawić się: ból, rumień, siniaki, obrzęk czy infekcja w miejscu wkłucia. By uniknąć tego typu komplikacji, po zabiegu należy nakładać tylko zalecane kosmetyki, unikać wysiłku fizycznego, sauny i basenu.
Po zabiegu nie trzeba się jednak obawiać uwrażliwienia skóry na działanie promieni UV.
Co sądzicie o karboksyterapii?
Zostaw komentarz