Główne menu

Inf. prasowa
Karty podarunkowe – trafiony prezent na święta

Nie sposób ukrywać, że święta już za pasem. Miarowym krokiem zbliżają się dni ubierania choinki, wyciągania bożonarodzeniowych stroików z najdalszej części półki czy planowania listy tradycyjnych dwunastu potraw na wigilijny stół. Faktem jest również to, że ten rok i te święta będą dla nas dość szczególne, a ograniczenia nakładane na codzienne życie nie pozostają bez wpływu także na jeden z nieodłącznych elementów Bożego Narodzenia: prezentów.

Z reala do wirtuala – książki online

Jak wynika z różnego rodzaju sondaży i analiz, tegoroczne zakupy opierają się głównie na sklepach online. Dużo częściej, niż w roku ubiegłym, wybieramy opcję nie tylko szybszą i wygodniejszą, ale i przede wszystkim bezpieczniejszą od krążenia bez celu po stacjonarnych sklepach. Nie bez znaczenia jest także lista produktów, które w ten sposób nabywamy. A jest ona tym dłuższa, im bliżej nam do magicznego, dwudziestego czwartego dnia grudnia. Im bliżej bowiem tej daty, tym bardziej skupiamy się na prezentach dla najbliższych, swoje własne potrzeby odkładając na chwilę w kąt.

Nie od dziś wiadomo, że książka to zawsze dobry prezent. Zbiór kulinarnych przepisów z całego świata dla pasjonata gotowania, atlasy przyrodnicze dla przyszłej biolożki, czy powieść kryminalna dla wujka, który lubi zmieniać się w Sherlock’a Holmes’a – wszystko jest dozwolone, dopóki obdarowany będzie zadowolony. W dobie zakupów internetowych coś jeszcze odchodzi jednak, choć jeszcze powoli i spokojnie, do lamusa, a są to książki w swojej tradycyjnej, drukowanej formie.

Po lektury online sięga obecnie szczególnie młodzież, choć coraz starsze pokolenia doceniają wygodę takiego czytania ulubionych tytułów. Zarówno ebooki, jak i audiobooki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób zabieganych, a pragnących iść z duchem czasu. I właśnie dla nich Storytel przygotował podarunek, który mogą znaleźć pod choinką. A podarować możesz go właśnie Ty. Wystarczy wejść na stronę i skorzystać z jednej z ofert na karty podarunkowe. Do wyboru jest kilka wygodnych pakietów, a najdłuższy z nich pozwoli obdarowanemu cieszyć się wygodnym słuchaniem przez okrągły rok. Prawda, że brzmi dobrze?

Jakie korzyści daje karta podarunkowa od Storytel?

Bez względu na obszerność wybranego pakietu, każdy z nich daje nieograniczony dostęp do całej bazy zamieszczonych w serwisie tytułów. Żadnych ograniczeń, z wyjątkiem okresu ważności karty podarunkowej. Przez ten czas osoba obdarowana może wyszukiwać i słuchać wybranych przez siebie tytułów w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu mobilnym. I tak oto, w przypadku osoby rozmiłowanej w podróżach, Storytel zachęca do wybrania się w dziką wyprawę z Jackiem Pałkiewiczem. Swoje liczne przygody, jak również zbiór przydatnych na obcej ziemi zasad i przestróg, autor zawarł w pigułce, jaką jest audiobook „Sztuka podróżowania”. Pałkiewicz i jego poradnikowo-podróżniczy styl prowadzenia opowieści zapewnią ponad piętnaście godzin nieprzerwanej rozrywki. A to przecież dopiero początek przygody z platformą Storytel!

Według wszelkich dostępnych badań, książki do słuchania, angażują dokładnie te same rejony mózgu, co te, czytane w wersji papierowej. Słuchanie nie jest zatem w żaden sposób gorsze czy mniej ambitne. Może być wręcz przeciwnie, ponieważ podczas lektury audiobooka możemy jednocześnie skupić się na kilku czynnościach, jak prowadzenie samochodu, prasowanie ubrania na ważne spotkanie biznesowe czy przygotowywanie wieczornej kąpieli dla dzieci. W przypadku tradycyjnych książek, nie do końca byłoby to możliwe.

Jeśli więc w gronie najbliższych mamy kogoś, kto ambitnie podchodzi do wszystkiego, co robi, podarujmy mu odrobinę szczęścia w ulubionych słuchowiskach. A kiedy do tego, jest to ktoś, kto biegle włada językiem angielskim lub chciałby go nieco podszlifować, karta podarunkowa od Storytel sprawdzi się równie wyśmienicie. Nie każdy bowiem wie, że oprócz rodzimych, polskich oraz tłumaczonych na nasz język tytułów, serwis posiada także bazę anglojęzycznych powieści, czytanych w oryginale, jak choćby seria książek znanego amerykańskiego autora, jakim był Henry Miller. Audiobook jest więc w tym wypadku nie tylko rozrywką, ale i nauką w zupełnie innym wymiarze. Kontrowersyjne, jak na ówczesne czasy, książki Millera, w dalszym ciągu cieszą się w końcu zasłużoną sławą i uznaniem w literackim świecie. Obnażenie purytańskiej obyczajowości Amerykanów z lat trzydziestych i czterdziestych, to tylko jeden z licznych grzeszków znajdujących się choćby na kartach powieści „Tropic of Cancer”.

Lektury szkolne, bryki, nowele i powieści, kryminały, romanse i fantastyka – wszystko znajduje się w jednym miejscu, niczym nieodkryty jeszcze skarb. Ten jednak nie tkwi zakopany głęboko w ziemi, a czeka na kolejnych czytelników, głodnych nowych przygód i osobistego rozwoju. W tych niezwykłych czasach trzeba sięgać po równie niezwykłe rozwiązania. A te, na Storytel, zaczynają się już od 34,90 zł.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>