Kaszmirowy szalik – dlaczego warto go mieć?
Są takie momenty w naszym życiu, kiedy pragniemy czegoś naprawdę dobrego. Na przykład produktu o wysokiej jakości, któremu absolutnie nic nie można zarzucić. Wśród tego typu propozycji szczególne miejsce zajmuje
kaszmirowy szalik. Dlaczego warto po niego sięgnąć? Czym różni się szalik kaszmirowy od szalika wełnianego czy wykonanego z bawełny?
Kaszmirowy szalik. Przede wszystkim wygląd
Szale z kaszmiru są przede wszystkim piękne. Prezentują się inaczej niż inne produkty z tej kategorii. Mają naturalny, a jednocześnie ekskluzywny wygląd.
Nie należą też do najtańszych. Ich ekskluzywny charakter potwierdza cena, jaką musimy za kaszmirowy szalik uiścić – w okolicy 400-700 złotych.
Kaszmir podkreśla przede wszystkim klasę, dodaje charakteru. Jest niezwykle ekskluzywnym dodatkiem odzieżowym.
Kaszmirowy szalik – na lato i na zimę
Kaszmir to materiał wyjątkowo uniwersalny. Działa w taki sposób, że latem zapewnia nam chłód, skutecznie obniżając temperaturę ciała, a zimą gwarantuje zachowanie komfortu cieplnego.
Szale kaszmirowe można nabyć bowiem w wersji ciepłej na zimę oraz lekkiej na lato, na przykład pod postacią praktycznej chusty.
Kaszmirowy szalik to świetny pomysł na prezent. Z pewnością podarowany wybranej osobie zapewni mnóstwo radości.
Z czego powstaje kaszmir?
Kaszmir to naturalny materiał, pozyskiwany z włókien kóz kaszmirowskich, występujących w górach Azji. Wełnę pozyskuje się zimą, gdy temperatura spada poniżej minus 30 stopni. Każda koza również jest w stanie “wyprodukować” niewielką ilość kaszmiru, stąd materiał ten jest tak drogi.
Kaszmir wyróżnia się tym, że w odróżnieniu od tradycyjnej wełny jest hipoalergiczny, nie powoduje uczuleń ani podrażnień. Jego włókno jest bardzo cienkie, nawet 5 razy cieńsze od ludzkiego włosa.
Jest bardzo miękki i puszysty w dotyku, co gwarantuje wysoki komfort noszenia. Na uwagę zasługuje też wysoka trwałość oraz odporność na kurczenie I mechacenie.
Jakie właściwości ma kaszmir?
Gwarantuje komfort cieplny nawet w wyjątkowo chłodne dni.
- Szacuje się, że kaszmir może być nawet ośmiokrotnie cieplejszy od owczej wełny.
- Chłodzi latem.
- Jest lekki i miękki.
- Jest w 100% przepuszczalny dla powietrza, jednocześnie zapewnia wysoką izolację termiczną.
- Bardzo trudno się pali. Próbie spalenia nitki kaszmiru towarzyszy charakterystyczny zapach zwęglonych włosów.
- Można też zwilżyć szal z kaszmiru, by przekonać się o specyficznym zapachu, który wydziela, to również cecha charakterystyczna oryginalności materiału, z jakiego powstał szalik.
Uwaga na sposób prania
O odzież wykonaną ze 100% kaszmiru trzeba starannie dbać I przede wszystkim nie popełniać błędów, które mogłyby doprowadzić do jej uszkodzenia. Podstawa to pranie w chłodnej wodzie (jej temperatura nie powinna przekraczać 20 stopni) przy użyciu delikatnych środków piorących.
Najlepiej zrobić to ręcznie. Można też skorzystać z pralki, jednak uważając, by wybrać program do wełny, wirowanie nie powinno przekraczać 400 obrotów na minutę. Piorąc w pralce, wkładamy szalik do specjalnego woreczka na pranie.
Poza tym kaszmiru nie suszymy na słońcu ani w suszarce. Nie wyciskamy i nie wyżynamy go po praniu. Najlepszy sposób to położenie na płasko na suszarce (można położyć na ręczniku) i pozostawienie w dobrze wentylowanym
pomieszczeniu.
Zostaw komentarz