Główne menu

Kawa z masłem? Dodaje energii i odchudza – skutecznie

Możemy napić się kawy o smaku bekonu, greckiej, jagodowej. Nic dziwnego, że coraz więcej osób idzie o krok dalej i pije kawę z masłem. Po co?

Dodanie masła do kawy ma zastąpić śmietanę oraz cukier, zabijać w kawie posmak goryczy i wnieść delikatną nutę. Wrzucenie do kawy odrobiny niesolonego masła, według zwolenników takiego rozwiązania, wspomaga odchudzanie i pomaga w zrzuceniu zbędnych kalorii. Do tego poprawia pracę mózgu i dodaje energii. Same zalety?

Kawa z masłem – zastrzyk energii od samego poranka

kawa z masłem

Dave Asprey, twórca Bulletproof Coffee, firmy, która rozpropagowała wśród kawoszy kawę z masłem, znajduje miliony odbiorców na całym świecie. Znajduje zwolenników, którzy każdego dnia zaczynają dzień tak samo – od kawy z masłem.

Asprey podkreśla, że kawa z masłem pozwala na postawienie pierwszego kroku na drodze stosowania wysokotłuszczowej diety, która z kolei ma umożliwiać skuteczne odchudzanie. W ten sposób potwierdza założenia diety paleo, w której tłuszcz jest traktowany jako zastrzyk energii, a węglowodany są ograniczane.

Czy to może być skuteczne? Okazuje się, że tak…

Znani blogerzy polscy i zagraniczni opisują, że wystarczyło wprowadzić kawę z masłem do porannego menu, by w przeciągu kilkunastu tygodni schudnąć nawet 10 kilogramów!

Niestety jest pewne „ale”. Do kawy należy użyć naturalnego masła – pochodzącego od krów karmionych trawą. Niezbędny jest produkt bez zbędnych dodatków. Wykluczone są margaryny, mieszanki masła i margaryny czy oleje roślinne, miksy. Poza tym jest też inny problem – sama kawa z mlekiem nie jest wystarczającym źródłem wszystkich niezbędnych do zdrowego funkcjonowania składników odżywczych.

Nie wystarczy bułka z masłem?

Okazuje się, że nie. Zwolennicy odchudzania przy udziale kawy z masłem przekonują, że aby schudnąć, bez ciągłego uczucia głodu, potrzebna jest właśnie kawa z masłem. Niezbędne jest bowiem połączenie czarnego napoju z oryginalnym dodatkiem, co pozwoli zapewnić sobie energię na dłużej (nawet na 6h!). W ten sposób można uniknąć efektu – poprawy samopoczucia i nagłego spadku energii, wahań nastroju, które niekorzystnie wpływają na nasze funkcjonowanie. Kawa z masłem o poranku ma ograniczać chęć na kolejną kawę po kilkudziesięciu minutach.

Ile masła do kawy?

Dave Asprey zachęca, by do filiżanki kawy dodawać nawet 80 g masła (przeciętna kostka to 200 g)

Jeśli chcemy przyrządzić kawę, taką jaką propaguje Asprey, i wypić ją zamiast śniadania, to warto wypróbować ten przepis na Bulletproof Coffee:

 

  • 2 filiżanki kawy,
  • 2 łyżki (co najmniej) niesolonego masła,
  • 1-2 łyżki oleju MCT (olej stosowany w stanach złego wchłaniania tłuszczu, dostępny online).

Podobno picie takiego napoju każdego dnia o poranku przez kilka tygodni pozwala zgubić nadmierne kilogramy i poczuć się lepiej. Kawa zamiast śniadania ma ograniczać łaknienie i dawać energię na cały dzień. Czy warto wypróbować tę metodę? Jak sądzicie?

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>