Główne menu

Kawa z cynamonem – idealny sposób na rozgrzanie się?

Czy wiesz, że każdego roku pije się na świecie około 400 miliardów filiżanek kawy? To dlatego, że czarny napój świetnie pobudza, pozwala rozpocząć dzień z pozytywną dawką energii. Co ciekawe dostępny jest w naprawdę wielu wersjach.  Z roku na rok poznajemy nowe odsłony popularnego napoju na całym świecie. Jedną z propozycji, a jest ich setki, jest kawa z cynamonem. Jak ją przygotować? I czy warto ją pić?

Kawa z cynamonem i Twoja kawa staje się zdecydowanie zdrowsza

Wystarczy, że dodasz do kawy cynamonem, by Twój codzienny napój zyskał na wartości.

kawa z cynamonem

Cynamon to smaczna przyprawa i idealny dodatek do kawy, ponieważ doskonale komponuje się ze smakiem małej czarnej. Liczne badania potwierdzają bez wątpienia korzystny wpływ cynamonu na zdrowie i samopoczucie.

  • cynamon może obniżać poziom cukru we krwi,
  • reguluje poziom cholesterolu,
  • jest świetnym źródłem antyoksydantów,
  • chroni przed wpływem wolnych rodników,
  • działa przeciwzapalnie, czyli pozwala skutecznie walczyć niemal z każdą infekcją czy poważniejszą chorobą,
  • wzmacnia odporność,
  • wspiera koncentrację.

Przeczytaj, jakie niezwykłe właściwości zdrowotne ma cynamon!

Jak przygotować kawę z cynamonem?

Kawa pobudzi Twój mózg do pracy, a cynamon wzmocni to działanie poprzez wspieranie funkcji poznawczych. Badania potwierdzają, że cynamon wspiera funkcje przetwarzania mózgu. I ma jeszcze wiele innych cennych właściwości.

Jak przygotować kawę z cynamonem? To proste!

Po pierwsze zaparz swoją ulubioną kawę. Może być w ulubionym kubku lub filiżance. 🙂 Po drugie dodaj 1-2 łyżeczki cynamonu w proszku. I gotowe!

Jeśli chcesz, możesz dodać też spienione mleko, bitą śmietanę, cukier, czy ozdobić kawę laskami cynamonu. To naprawdę będzie smaczny napój! I do tego bardzo zdrowy!

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez kawy! A Ty?

Na koniec coś innego – może wypróbujesz także kawę z masłem orzechowym?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>