Główne menu

Kawa z cytryną pomoże Ci schudnąć?

Wyobrażam sobie dzień bez kawy?  Jeśli należysz do 80% ludzi na świecie, to na pewno nie. Kawa jest najchętniej pitym napojem. Nie tylko poprawia samopoczucie, dodaje energii, ale również wspomaga odchudzanie. Na przykład taka kawa z cytryną jest w tym wydaniu niezastąpiona. Przynajmniej tak twierdzą niektórzy. Jednak czy rzeczywiście to prawda? Czy kawa może odchudzać? Co na to eksperci?

kawa z cytryną

Kawa z cytryną – skąd ten pomysł?

Pomysł wprost z TikToka. Parzysz swoją ulubioną czarną kawę i wyciskasz do niej świeży sok z cytryny.

W ten sposóbmasz zapewnić sobie szybszy metabolizm i mniejszy apetyt. Przynajmniej tak twierdzą osoby, które propagują tę metodę. Jednak czy rzeczywiście mają rację?

Eksperci nie są już tak entuzjastycznie nastawieni do tej metody. Stoją na straży opinii, że to po prostu nie ma prawa działać.

Czy to działa?

Kawa z cytryną nie pomoże nam w odchudzaniu, chyba, że:

  • zastąpi jakiś posiłek, i w ten sposób spożyjemy mniej kalorii,
  • pozostawi po sobie przykry smak, który zniechęci do jedzenia.

Z drugiej strony istnieją wyniki badań, które wskazują, że kawa może przyspieszyć metabolizm i obniżyć apetyt. Poprzez zwiększenie termogenezy może po prostu przyspieszyć tempo spalania kalorii. Ma też inną zaletę – dodaje energii i poprawia czujność, co siłą rzeczy pozytywnie wpłynie na samopoczucie. I może pomóc w odchudzaniu.

Z drugiej strony jednak jedyny sposób na to, by schudnąć, to obniżyć ilość spożywanych kalorii i doprowadzić do deficytu kalorycznego. Tak, by spalać więcej kalorii niż dostarczać. Nie ma innej drogi. I żadna kawa z cytryną nie zastąpią mądrego odchudzania.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>