Główne menu

Kawa z kurkumą – lepszy początek dnia?

Nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy? I super. Jeśli chcesz jednak sprawić, by kawa była jeszcze smaczniejsza i zdrowsza, dodaj do niej kurkumę. Kawa z kurkumą nie tylko zyska charakteru, ale również będzie zdecydowanie zdrowsza!

Kawa z kurkumą

Dlaczego kawa z kurkumą?

Powód, dla którego warto pić kawę z kurkumą jest oczywisty. Napój ten gwarantuje nam działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające, którego tak potrzebujemy.

Kurkuma jest uważana za jedną z najzdrowszych przypraw świata. I z tego powodu warto wyrobić sobie nawyk jej stosowania, choćby codziennie.

  • Ma działanie lecznicze.
  • Działa również profilaktycznie.

Kurkuma działa przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Likwiduje też grzyby i bakterie. Doskonale wzmacnia odporność. Stosowana jest już od 5 tysięcy lat i zyskuje doskonałe opinie.

W połączeniu z kawą doskonale poprawia nastrój.

Kurkuma zawiera tumeron, związek o działaniu wspomagającym pracę mózgu. Badania wykazały, że przyspiesza on procesy naprawcze, na przykład po udarze. Poza tym pozytywnie wpływa na koncentrację, wzmacnia funkcje poznawcze.

Warto również wiedzieć, że kurkuma wspiera trawienie i zapobiega wzdęciom. Chroni przed wrzodami. Pozytywnie wpływa na serce i układ krążenia.

Pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi, w ten sposób chroni przed podjadaniem. Jest szczególnie wskazana dla osób mających problem z cukrzycą.

Mnóstwo badań wykazało, że kurkuma wpływa na ogólny dobrostan organizmu. Wzmacnia i chroni, także przed najpoważniejszymi dolegliwościami, jakimi są nowotwory.

Co warto jeszcze dodać?

Oprócz kurkumy warto dodać do kawy jeszcze inne dodatki: cynamon i imbir. Zyskamy w ten sposób aromatyczny, bardzo zdrowy napój. Jedyny w swoim rodzaju, idealny na jesień i zimę.

Cynamon wzmocni działanie kurkumy. Ma właściwości przeciwwirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz przeciwzapalne. Podobnie zresztą jak imbir, który również chroni przed bakteriami, wirusami oraz wykazuje silne działanie przeciwbólowe.

Czy kawa z kurkumą jest dla wszystkich?

Kawa z kurkumą to doskonały napój, jednak należy zachować umiar w jej piciu. Tak jak ze wszystkim.

Szczególna ostrożność wskazana jest w przypadku osób z chorobami żołądka i jelit. Nie są wskazane również dla osób z problemami z przepływem żółci (z niedrożnością dróg żółciowych i kamieniami żółciowymi). Dlaczego? Ponieważ zawarta w kurkumie kurkumina zwiększa przepływ żółci.

Kurkuma nie jest wskazana dla kobiet w ciąży. Może bowiem powodować przedwczesne skurcze w ciąży.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>