Główne menu

Kiedy będziesz najwięcej zarabiać? Naukowcy to wiedzą!

Zgodnie ze statystykami Unii Europejskiej, przeciętna kobieta zarabia najlepiej w wieku 39 lat. Niestety w przeciągu całej swojej kariery pracownika dostaje pensję średnio o 20% niższą od mężczyzny.

Panowie muszą czekać na szczyt swoich finansowych możliwości dłużej niż kobiety, bo aż do 48 urodzin.

Naukowcy powyższe rozbieżności tłumaczą tym, że kobiety najczęściej wybierają mniej prestiżowe zawody, które są mniej opłacalne, dlatego często zarabiają mniej niż mężczyźni. Na szczęście coraz częściej się to zmienia i według ogólnych statystyk, już co 5-ta żona zarabia więcej od męża.


Miej więcej do 30 urodzin zarobki kobiet i mężczyzn rosną w podobnym tempie. Około trzydziestki mnóstwo wykształconych kobiet decyduje się na urodzenie dziecka, co nieco spowalnia tempo wzrostu ich płac. Każda przerwa na macierzyństwo niestety zmniejsza szansę na „dogonienie” mężczyzn, awansowanie, czego skutkiem są najczęściej niższe pensje.

  3 komentarze

 • jotka

  W oświacie człowiek sie nie dorobi, nawet pracując po 12 godzin…ale kasa to nie wszystko:-)

 • Magdalena Szymańska

  Znajomemu zaczęło przeszakadzać , kiedy sie okaząło, że firma jego żony daje lepsze zarobki niz on!

 • Marta z Mikrożycie

  No to czekam, jeszcze kilkanaście lat. 🙂 Chociaż widzę ostatnio, że u wielu kobiet po urodzeniu dziecka zmniejszają się dochody, bo decydują się na własną działalność albo pracę w domu lub niepełnym wymiarze godzin, żeby mieć więcej czasu dla rodziny.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>