Główne menu

Kiedy jesteśmy najpiękniejsze? Naukowcy to wiedzą. Gdy mamy 30 lat!

Większość z nas jest piękna przez całe życie. Żadna metryka tego nie zmieni. Chyba, że zapytamy naukowców. Ci z charakterystyczną dla siebie dociekliwością badają wszystko. W ten sposób dochodzą do odkrywczych lub …nudnych wniosków. Tym razem odkryli, kiedy jesteśmy najpiękniejsze. Okazuje się, że wtedy, kiedy mamy 30 lat. Mężczyźni stają się adonisami nieco później, w wieku 34 lat. I co Wy na to?

Badania przeprowadzono na grupie 2000 osób w Stanach Zjednoczonych. Według tego, co odkryto, kobiety swój „szczyt piękna” osiągają w wieku 30 lat, a początek widocznego starzenia się rozpoczyna u nich, gdy kończą 41 lata. Mężczyźni wyglądają, według badaczy, najlepiej w wieku 34 lat, a zaczynają się wyraźnie starzeć, gdy kończą 43 lata.

Co ciekawe, mężczyźni w cytowanym badaniu, uważali, że kobiety są najpiękniejsze, gdy mają 29 lat. Z kolei kobiety czują się najbardziej atrakcyjne, gdy kończą 31 lat.

 

Badanie przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych.

Jakie wyniki byłyby w Polsce? Przecież nie jest tajemnicą, że Polki uchodzą za wyjątkowo piękne. Cieszą się doskonałą opinią na świecie. Jednak czy to prawda, a może sposób dowartościowania?

Nie odpowiem na to pytanie. Bo niezwykle trudno rozstrzygnąć tę kwestię. Piękno to bardzo subiektywne pojęcie. Co nie przeszkadza naukowcom, by je badać. Ze skutkami takimi, jak powyżej.

  6 komentarzy

 • jotka

  Chyba coś w tym jest, jak wspomnę moje lata, to faktycznie, małe dziecko, a ja w rozkwicie:-)

 • boja

  No cóż, amerykańscy naukowcy odkryją wszystko!

 • kloszard

  Oszuści nie naukowcy. Ja mam troszkę więcej i piękniejsza nie byłam wcześniej a może bedę jeszcze wspanialsza, jak zechcę.

 • ada

  Tytuł mija się z prawdą. Kobieta jest najpiękniejsza w wieku między 40 – 50. Jest dojrzała, doświadczona życiowo i wygląda najbardziej kobieco.

 • Damian

  Trzeba tu chyba rozróżnić dwa rodzaje piękna. Wewnętrzne i zewnętrzne. I te drugie chyba było badane. Badanie było zapewne pod tezę. Nikt mi nie powie, że przeciętna 35-latka jest piękniejsza od przeciętnej 20-latki.

 • Magdalena Szymańska

  Czasem to kwestia genów 🙂 Znam kobiety, które sa piękniejsze w kwiecie wieku i tu sprawdza się powiedzenie, że „kobieta jest jak wino” 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>