Główne menu

Kiedy kobieta ma dni płodne? Łatwo to zaobserwować!

Kiedy kobieta ma dni płodne, wygląda szczególnie zjawiskowo. To te dni w miesiącu, kiedy prezentuje się najkorzystniej. Ma piękną, gładką skórę, lśniące włosy, zdecydowanie lepszy humor i więcej energii….a do tego większą ochotę na bycie razem. Tylko we dwoje. Nic dziwnego, gdy natura sprzyja, wszystko staje się możliwe.

Kiedy kobieta ma dni płodne?

W jednym cyklu miesięcznym przy regularnym współżyciu szansa na ciążę jest równa (jedynie/aż) 20%. Oznacza to, że trzeba współżyć 3-4 razy w tygodniu, by mieć 20% szansy na poczęcie. To zdumiewające, bo często tyle wystarczy, by mocno zaskoczyć osoby, które „zaliczyły wpadkę” oraz rozczarować tych, którzy mocno pragną dziecka, a nie mogą zobaczyć upragnionych dwóch kresek.

Gdy dodamy do tego kolejne liczby, robi się jeszcze ciekawiej. Kobieta jest płodna tak naprawdę przez jedynie 12-24 godziny, czyli tyle, ile żyje uwolnione przez jajnik jajeczko. Czas ten jest jednak znacznie dłuższy, ponieważ na jajeczko w sprzyjających warunkach mogą poczekać plemniki. Te mogą żyć w drogach rodnych nawet przez 5 dni.

Krótkie obliczenia sprawiają, że zajście w ciążę jest możliwe przez około 6-7 dni w cyklu miesięcznym. Przez pozostałe dni kobieta jest niepłodna.

Kiedy kobieta ma dni płodne? Objawy

Kobieta ma dni płodne w połowie cyklu. To bardzo ogólna informacja, która prowadzi do wielu niejasności.

kiedy kobieta ma dni płodne

Tak zwana metoda kalendarzykowa nie cieszy się dobrą sławą, dlatego że wiele cykli jest nieregularnych. Jednak połączona z obserwacjami organizmu oraz z pomiarami temperatury pozwala bardzo precyzyjnie ustalić owulację i moment, na który przypadają dni płodne.

Wskazówką są też objawy:

  • śluz płodny – zwiększenie jego ilości, wydzielina z pochwy przypomina surowe jajko kurze,
  • uczucie mokrości,
  • przy badaniu ujścia szyjki macicy – jest ona miękka, otwarta, wilgotna,
  • zwiększenie libido,
  • wolniejsze przetłuszczanie się włosów,
  • wygładzenie powierzchni skóry,
  • lepsze samopoczucie, wyższy poziom energii,
  • czasami niewielki ból/kłucie w okolicy jajnika,
  • rzadko – plamienie, bolesność piersi,

Nie wiesz, kiedy masz dni płodne? Skorzystaj z tych instrukcji i oblicz, kiedy jesteś płodna.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>