Główne menu

Kiedy kobieta ma dni płodne? Łatwo to zaobserwować!

Kiedy kobieta ma dni płodne, wygląda szczególnie zjawiskowo. To te dni w miesiącu, kiedy prezentuje się najkorzystniej. Ma piękną, gładką skórę, lśniące włosy, zdecydowanie lepszy humor i więcej energii….a do tego większą ochotę na bycie razem. Tylko we dwoje. Nic dziwnego, gdy natura sprzyja, wszystko staje się możliwe.

Kiedy kobieta ma dni płodne?

W jednym cyklu miesięcznym przy regularnym współżyciu szansa na ciążę jest równa (jedynie/aż) 20%. Oznacza to, że trzeba współżyć 3-4 razy w tygodniu, by mieć 20% szansy na poczęcie. To zdumiewające, bo często tyle wystarczy, by mocno zaskoczyć osoby, które „zaliczyły wpadkę” oraz rozczarować tych, którzy mocno pragną dziecka, a nie mogą zobaczyć upragnionych dwóch kresek.

kiedy kobieta ma dni płodne

Gdy dodamy do tego kolejne liczby, robi się jeszcze ciekawiej. Kobieta jest płodna tak naprawdę przez jedynie 12-24 godziny, czyli tyle, ile żyje uwolnione przez jajnik jajeczko. Czas ten jest jednak znacznie dłuższy, ponieważ na jajeczko w sprzyjających warunkach mogą poczekać plemniki. Te mogą żyć w drogach rodnych nawet przez 5 dni.

Krótkie obliczenia sprawiają, że zajście w ciążę jest możliwe przez około 6-7 dni w cyklu miesięcznym. Przez pozostałe dni kobieta jest niepłodna.

Kiedy kobieta ma dni płodne? Objawy

Kobieta ma dni płodne w połowie cyklu. To bardzo ogólna informacja, która prowadzi do wielu niejasności.

 

Tak zwana metoda kalendarzykowa nie cieszy się dobrą sławą, dlatego że wiele cykli jest nieregularnych. Jednak połączona z obserwacjami organizmu oraz z pomiarami temperatury pozwala bardzo precyzyjnie ustalić owulację i moment, na który przypadają dni płodne.

Wskazówką są też objawy:

  • śluz płodny – zwiększenie jego ilości, wydzielina z pochwy przypomina surowe jajko kurze,
  • uczucie mokrości,
  • przy badaniu ujścia szyjki macicy – jest ona miękka, otwarta, wilgotna,
  • zwiększenie libido,
  • wolniejsze przetłuszczanie się włosów,
  • wygładzenie powierzchni skóry,
  • lepsze samopoczucie, wyższy poziom energii,
  • czasami niewielki ból/kłucie w okolicy jajnika,
  • rzadko – plamienie, bolesność piersi,

Nie wiesz, kiedy masz dni płodne? Skorzystaj z tych instrukcji i oblicz, kiedy jesteś płodna.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>