Główne menu

Inf. prasowa
Kiedy oczy protestują

Oczy – zwierciadło duszy. Ile razy pokazujemy w nich nasze emocje, radości i smutki. Widać w nich wszystko jak na dłoni – kłamstwo, rozdrażnienie lub łzy. Oczy to także jeden z naszych najważniejszych organów. Da się bez nich co prawda żyć, lecz jakże upośledzone jest wtedy nasza egzystencja. Zmysłu wzroku nie da się zastąpić, a z jego potęgi zdajemy sobie często sprawę, gdy jest za późno.

Dbajmy o oczy

Dlaczego więc tak mało szanujemy nasze oczy? Są bez przerwy w pracy – od momentu kiedy obudzimy się o poranku aż do późnych godzin nocnych, do chwili gdy w końcu zaśniemy. Przez cały dzień gromadzą dla nas miliony informacji o otaczającym nas świecie – obrazy, kolory, kształty i wiele, wiele więcej. A my w zamian za to codziennie fundujemy im niezgorszy test wytrzymałościowy.

Jak często nasze oczy są podrażnione, zaczerwienione lub po prostu suche? Pieką, czasami bolą, na wszelkie sposoby dają nam znać, że chcą odpocząć. Klimatyzowane pomieszczenia, wiatr, częsty brak snu oraz godziny spędzane przed komputerem lub telewizorem im nie pomagają.

Także roztocza, kurz i alergeny wszelkiego rodzaju przyczyniają się do powstawania kłopotów z oczami. Warto w porę pomóc podrażnionym oczom, najlepiej zacząć działać jak tylko zauważymy pierwsze symptomy podrażnienia, zanim skończy się poważnym schorzeniem spojówek i niemałymi kwotami wydanymi na leczenie naszych oczu.

Krople pomogą

Jak sobie pomóc? Najlepiej oczywiście nie doprowadzać do sytuacji, w której nasze oczy wołają o pomoc. Jeśli jednak, pomimo naszych wszelkich starań oraz regularnych kontroli u okulisty, nasze oczy są podrażnione wtedy poratować nas mogą łagodne krople do oczu, które z powodzeniem kupimy bez recepty w każdej aptece.

Krople (np. Bepanthen Eye) mają za zadanie pomóc podrażnionym oczom, ukoić je i przywrócić im równowagę oraz prawidłowe nawilżenie. W ich składzie możemy często spotkać kwas hialuronowy w postaci soli sodowej oraz dodatek prowitaminy B5. Takie połączenie zapewnia optymalny dla naszych oczu poziom nawilżenia. Taki skład, który cechuje się dużą skutecznością w działaniu, mają właśnie krople Bepanthen Eye znanej na całym świecie firmy Bayer. Kwas hialuronowy zastosowany w tych kroplach pozostawia na powierzchni oka delikatny film ochronny, natomiast witamina B5, dzięki swoim właściwościom, łagodzi objawy „suchego oka” i przynosi odczuwalną ulgę.

Warto zapobiegać

Oczywiście po nawilżające i łagodzące krople do oczu możemy sięgać nie tylko wtedy, gdy mamy podrażnione oczy. Ich dobroczynne działanie docenią z pewnością posiadacze wad wzroku, zwłaszcza ci, którzy na co dzień noszą soczewki kontaktowe. Noszenie popularnych kontaktów często bowiem wysusza spojówkę oka i powoduje duży dyskomfort podczas dnia. Dobrze wtedy mieć przy sobie Bepanthen Eye lub inny preparat tego typu o zbliżonym działaniu.

Preparaty do oczu o działaniu nawilżającym warto mieć w swojej domowej apteczce – wtedy już przy pierwszych oznakach zmęczenia lub podrażnienia oka będziemy mogli je zastosować. Dobrze jest też stosować je profilaktycznie, gdy mamy wyjątkowo ciężki i długi dzień przed sobą lub gdy pracujemy lub spędzamy dużo czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>