Główne menu

Kobieta wamp, czyli kto tu jest winny?

Wierzymy, że jak mężczyzna jest szczęśliwy, to żadna go nie uwiedzie i on również nie pozwoli sobie na flirt. Błąd. Okazuje się, że naukowcy dawno obalili ten mit. Zdradzamy także w szczęśliwych związkach. Uspokajamy się ponadto przekonaniem, że jak mężczyzna naszego życia ma fantastyczny seks, to nie skusi się na inny, poza domem. I znowu nieprawda. Natura ludzka jest niedoskonała, a okazja czyni złodzieja. Często skok w bok wynika z „zapomnienia”, potrzeby przeżycia czegoś innego. Wystarczą sprzyjające okoliczności i fascynująca osoba. Na przykład taka kobieta wamp, która potrafi sprowadzić na złą drogę jak mało kto. Niezwykle trudno się jej oprzeć… W czym tkwi jej siła?

Kim jest kobieta wamp?

Kobieta wamp to kobieta lubiąca swoją seksualność. Nie ma wątpliwości, że warto nią epatować. Lubi wrażenie, jakie wywołuje na mężczyznach. Jest drapieżna i zrobi wiele, by skupić na sobie uwagę. Odczuwa bowiem bardzo silny głód podziwu. Żyje tylko wtedy, kiedy jest w centrum uwagi. Dlatego nie ma problemu, by wykonać pierwszy krok.

kobieta wamp

Czuje się wyzwolona i pewna siebie. Normą dla niej jest bycie uwodzicielską i prowokującą. Przyciąga i zniechęca, kusi i odpycha, prowadzi grę, która wciąga bez reszty. Kłamie, manipuluje i przy tym świetnie się bawi. Umie wcielić się w kobiecą kruchość i słodycz, by za chwilę pokazać swoją moc i dominację. Wybiera przebranie, które aktualnie pasuje do jej celów. Jest uzależniająca.

Kobieta wamp jest piękna, atrakcyjna, zniewalająca. Ubiera się i zachowuje w taki sposób, by zwrócić na siebie uwagę. Jednak pozostaje niebanalna, łączy wiele sprzeczności, kilka typów osobowości, dlatego potrafi oddziaływać właściwie na każdego. Jest świetną aktorką, która dostosowuje swoje zachowanie do potrzeb sytuacji i konkretnego mężczyzny.

Nie widzi niczego złego w uwodzeniu męża innej kobiety. Często żonaci są dla niej atrakcyjniejsi. Bo seks z nimi jest bardziej porywający, owiany tajemnicą. Można czerpać pełnymi garściami i w pokrętnej logice być tą, z którą on zdradza i mnóstwo ryzykuje, czyli być tą lepszą.

Badanie opublikowane w Journal of Experimental Social Psychology pokazało, ze 90% singielek było zainteresowane żonatym mężczyzną. Tylko 59% wykazało zainteresowanie tym samym mężczyzną, gdy okazało się, że jednak nie ma żony.

Pierwowzorem kobiety wampa jest femme fatale, wyzwolona postać kobiety z XIX i XX wieku. Trochę straszna, ale wzbudzająca zachwyt i pożądanie.

Gra kobiety wamp

Kobieta wamp ma jeden cel – zdominować mężczyznę, usidlić go, wykorzystując swoją przewagę. Upatruje ją w pięknym wyglądzie oraz w technikach psychologicznych, które z wielką wprawą stosuje. Nie jest już jednak diaboliczna i przerażająca, jak to bywało kiedyś. Wyróżnia się przede wszystkim samoświadomością i pewnością siebie.

Czy to działa? Okazuje się, że tak. Przeprowadzono szereg badań, które udowodniły, że wystarczy widok pięknej, seksownej kobiety, by mężczyźni tracili samokontrolę i postępowali gorzej, tracąc swoją moralność. Podobne badanie przeprowadzono na kobietach. Okazuje się, że jesteśmy znacznie bardziej odporne na wpływ tego typu czynników zewnętrznych.

Kobieta wamp zniewala, kusi, wabi. I robi to bardzo skutecznie. Nie zmusza mężczyzny do bliskości. Jest po prostu tak przekonująca, że niszczy jego wolę oporu. Sprawia, że on poddaje się chwili i zatraca się bez reszty…

Kobieta wamp to nie tylko pewna siebie pani, mająca niskie morale. To często osoba, która wychodzi z założenia, że nikogo do niczego nie zmusza. Skoro on korzysta, to i ona. Czysty układ. Nie widzi w tym swojej winy. Ponadto często głęboko w sercu nienawidzi mężczyzn i innych kobiet, dlatego musi udowadniać światu, że jest lepsza. Nie czuje zazdrości o inne, ale złość, którą wyładowuje, kusząc innych, nie dając się usidlić.

Tylko, czy kobieta wamp istnieje? A może to postać stworzona przez mężczyzn, by usprawiedliwić ich niewierność? Bo to ona kusiła i to ona zła była…przecież. „To nie ja”.

  8 komentarzy

 • Królowa Karo

  A może trzeba takiego wampa w sobie rozbudzić na potrzeby ukochanego mężczyzny? Włożyć czasem szpilki, zrzucić kapcie i uwieść go na nowo…?

  • RaV

   O ile jest ukochany oczywiście…

   • Malina30

    Heh jakbym czytala o sobie…jako jedyna odpowiedz na moje zachowania dobrana w idealne slowa:) ucieczka jak pojawia sie uczucie niewazne z ktorej strony to najszybszy sposob unikniecia niepotrzebnych emocji na ktore wogole ostatnio nie bylo miejsca az do dnia gdzie runal most a uczucie plonie nie ma drogi ucieczki za to jest wielkie uczucie gdzie trace grunt pod wlasnymi nogami

 • Kojak

  Dokładnie , moja żona tak robi, dobry makijaż , sukienka szpiki , pończochy i gorset , czuje wtedy jakbym miał nowa kobietę

 • Mokka

  Kobieta wamp ceni sobie uwodzenie samo w sobie, dlatego się nie angażuje. To uzależnia, ale czy wyniszcza? Żony przeświadczone o swojej wyższości same zostały uwiedzione wieczną miłością. Skoro wieczna to po co przysięga? Są przeświadczone, że słowo żona zastąpi niebotyczne obcasy…

 • Seb

  Istnieje istnieje… Taka jest moja była żona

 • Seb

  Pusta w środku dlatego potrzebne są jej takie emocje

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>