Główne menu

Kobieta z klasą. Gatunek wymierający?

Klasa, pewien poziom, który nas jako ludzi określa, sporo dzisiaj waży. Trudno ją znieść – dosłownie i w przenośni. W czasach, w których przekaz medialny jest prosty – lepiej mieć niż być, liczy się modna fryzura, gładka twarz i odjechane ciuchy, niewielu chce się wysilać. Idziemy na skróty, bo z natury jako ludzie jesteśmy wygodni. I skupiamy się na tym, co paradoksalnie nie wymaga wiele zachodu.

Dajemy się nabrać, że szczupła talia i modna torebka załatwią więcej niż inteligencja i dojrzałość emocjonalna. Stajemy się coraz piękniejsze, skupione na tym, co zewnętrzne i coraz bardziej wybrakowane w środku. Samotne i zagubione.

„…Łatwo jest być piękną kobietą, wystarczy para szpilek i kuse sukienki. Ale żeby być wielką kobietą, musisz ubrać mózg w charakter, osobowość i odwagę…”
– Rita Levi Montalcini

kobieta z klasą

Co oznacza być dzisiaj kobietą z klasą?

 1. Klasy nie definiują markowe buty, stan konta czy tytuły naukowe. Klasę widać w słowach, zachowaniu, wewnętrznym skupieniu i spokoju, a także w uprzejmym spojrzeniu i szacunku do innych ludzi. Mieć klasę to trzymać poziom i nie rezygnować z niego, niezależnie od zewnętrznych warunków.
 2. Klasa to poczucie wartości bez zadufania i zadzierania nosa.
 3. Klasa to dbanie o siebie, ale nie rozpychanie się łokciami.
 4. Klasa to powiedzieć „nie”. Mądrze dyskutować, ale wiedzieć też kiedy nie ma miejsca na jałowe rozmowy.
 5. Klasa to wiedzieć, kiedy przyjść i kiedy wyjść.
 6.  Klasa to umieć zachować się w każdej sytuacji i wyjść z twarzą z opresji.
 7. Klasa to rozumieć, że inni mogą mieć własne zdanie i odmienne priorytety. To nienarzucanie innym własnej wizji świata. To niekłócenie się, niewytykanie innym błędów, to unikanie drażliwych tematów, jeśli wiadomo, że ich podjęcie nic nie zmieni.
 8. Kobieta z klasą nie wprawia w zakłopotanie drugiej osoby swoimi manierami. Umie dostosować sposób rozmowy do konkretnej osoby.
 9. Kobieta z klasą wybiera jakość,  a nie ilość.
 10. Kobieta z klasą nie boi się żyć w zgodzie ze swoimi poglądami. W pełni bierze odpowiedzialność za swoje życie i nie oczekuje wsparcia od innych. Gdy otrzymuje pomoc, umie za nią podziękować. Jednak jest na tyle niezależna, że potrafi poradzić sobie sama. Klasa to znać swoje granice i bronić, by inni ich nie przekraczali, konsekwentnie, ale nie agresywnie.

Przeczytaj, po czym poznać kobietę z klasą.

Kobieta z klasą to ta, która nie musi szokować strojem i głośnym zachowaniem. Jej siła tkwi w jej wnętrzu. Gdy wchodzi do pomieszczenia, inni od razu ją zauważają. Wodzą za nią wzrokiem, chcą z nią przebywać, być blisko. To po prostu osobowość, elektryzująca i przyciągająca. Tak zwana wyższa półka, do której chce się aspirować.

  22 komentarze

 • Kinga K

  Mało ogólnie porządnych ludzi ostatnio :3

 • jotka

  Myślę, że są, ale być taką to coraz trudniejsze zadanie.

  • MArta

   Takie osoby bardzo przyciągają, nawet niezależnie od płci. Niestety ludzie coraz częściej próbują wykorzystać klasę innych.
   Mężczyźni zakładając, że kobieta z klasą mimo ich bycia nie w porządku zawsze zachowa się „z klasą”, czy wręcz w skrajnych przypadkach nakładając na nią taki obowiązek zachowania się z klasą. Kobiety, nieraz z zazdrości, próbują stworzyć jakieś igrzyska, by sprawdzić na ile tamta z klasą wytrzyma. To naprawdę słabe ze strony ludzi bez-klasy. A niestety nierzadkie. Czy wy też byłyście świadkami takich sytuacji?

 • oko

  oby nie wymarł.
  bo to zacne towarzystwo.

 • kloszard

  Spotykam zawsze takie, wspaniałe kobiety ale z moja zdolnością nauki coś nie tak więc tylko spotykam a nie przyswajam by też być spotykaną.

 • Maria

  Kobieta z klasą gatunek postrzegany jako jako kobieta słaba i nie umiejąca zorganizować sobie życia to znaczy podporządkować innych Obawiam się że kobiety z klasą nie są doceniane i nie są poszukiwane

  • Aleksandra

   Wręcz przeciwnie Kobieta z klasą to kobieta silna – ma świadomość swoich mocnych stron oraz tych słabszych, wie jak to wykorzystać nie szkodząc innym. Tak bardzo ogólnie

 • Daniel

  Oj kobiety z klasą poszukiwane wiedzą czego chcą ,nie słuchają się innych ,nie peplaja ,nie mówią np.. kocham cię jak przyjaciela i tym podobnych bzdetow nawet jeśli takiego mają idą do celu , jeśli mówią to wiedzą co mówią nigdy się nie poddają , I jeśli nawet jakiś facet zakończy związek to potrafią z klasą odejść . No cóż nie żałujmy cieniasa gdy miał obok siebie kobietę z klasą

 • Magdalena

  Hmm… kobiety z klasą…
  To chyba kobiety inteligentne. Nie myślące o tym że mają kilka kg za dużo, czy za mało. Kobiety które lubią inne kobiety. Brzydza się zazdrością. Potrafią rozwiązać swoje konflikty, nie zadzieraja nosa, są uprzejme i często się uśmiechają. Jeżeli ktoś je zostawi, nie biegają za kimś, tylko porostu odchodzi. W ciszy i nigdy już nie wracają.

 • Karolajna

  Kobiety z klasą są obecnie traktowane jak dziwadła, które są pewnie nieszczęśliwe, bo czepiają się szczegółów np. podstaw kultury osobistej

  • Halina

   Kobieta z klasa nigdy sie nikogo nie „czepia”. Miec klase, to znaczy nikogo nie pouczac, nie wymadrzac sie i miec poczucie taktu. Kobieta z klasa dziala przez bycie z klasa a nie przez slowa o klasie…

 • Aga

  Ja bym powiedziala , że bardzo wymierajacykobieta z klasa to kobieta z zasadami i wartosciami oraz z życiowa mądrościa . Kobiety dzisiaj uwazaja klase , gdy umia sie ubrac i pomalowac , slabe to …oczywiscie nie wspominam juz o feministkach , wstyd przynosza tylko nam kobieta

 • Joanna

  Kobieta z klasą jest mocno napietnowana, wysmiewana, gdyż jest inna niż większość…. Mam wrażenie że mężczyźni boją się takich kobiet…. Pożądane są raczej kobiety, które dają sobą manipulować

 • Magdalena

  Pełno znam kobiet z klasą. Tylko ona nie mówią o tym na prawo i lewo

 • Dorota

  Kobieta z klasą zna swoją wartość więc nie szuka jej w oczach innych. Ma swoje zasady i nie ulega powszechnym stereotypom. Jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Nie emanuje nagością ani przesadnym makijażem. Wie jak zachować się w każdej sytuacji, ma szacunek do drugiego człowieka. Potrafi powstrzymać emocje, odzywa się tylko wtedy gdy rzeczywiście potrzeba. Osobiście znam taką więc takie istnieją, choć są niestety w mniejszości.

 • Tomas

  Hm… Najwięcej kobiet z klasą spotyka się w szkole… Są takie, które mają nawet po dwie klasy.
  A nieco w innym duchu: nie zdefiniujecie kobiety z klasą, jak nie da się definiować dżentelmena. Bo każdy ma swoje oczekiwania – wobec siebie i względem innych. Każdy więc stworzy zupełnie inny wzór.
  W ogóle nie warto definiować takich pojęć. Dżentelmenem bywa nawet źle ubrany mężczyzna, a klasę może mieć kobieta spracowana i zmęczona ogarnianiem domowej rzeczywistości.
  Tylko po co klasyfikować? Aby jedni mogli się poczuć lepsi od innych…? Każdy rodzaj elitaryzmu jest jednocześnie formą wykluczania. Tworzymy grupę 'lepszych’, by odróżnić ją od grupy 'gorszych’. Co z tego mamy? Ulotną satysfakcję? Nietrwałą formę podbicia ego?
  Bądźmy sobą. Z klasą czy bez klasy. Z kasą czy bez kasy. Tak po prostu.

 • Renata

  No Tak mi się to podoba że zabieram do siebie trochę popracuje nad sobą i klasa jak się patrzy żarty żartami ale mieć Klasę a Kasę to nie to samo pięknie naprawdę super tekst

 • Małgorzata

  Kobieta z klasą to pojęcie względne. Kobieta ma być kobietą, ma mieć swoje słabości, swoje frustracje, ale też ma być pogodna i uśmiechnięta. Jak trzeba to powie k…, spierd….. Nie wpisujmy kobiet w żadne szablony. Jedna chodzi w szpilkach, druga w trampkach, jedna biega i ćwiczy, druga czyta książki. Każda kobieta jest jakaś i każda ma swój krzyż.

 • Mariusz

  Niektórym ludziom łatwiej świecić gołą dupą niż mieć charakter i klasę A przy tym być mądrym.

 • Ewa

  To wymierający gatunek, którego czepiają się miernoty

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>