Główne menu

Kobieta z klasą. Gatunek wymierający?

Klasa, pewien poziom, który nas jako ludzi określa, sporo dzisiaj waży. Trudno ją znieść – dosłownie i w przenośni. W czasach, w których przekaz medialny jest prosty – lepiej mieć niż być, liczy się modna fryzura, gładka twarz i odjechane ciuchy, niewielu chce się wysilać. Idziemy na skróty, bo z natury jako ludzie jesteśmy wygodni. I skupiamy się na tym, co paradoksalnie nie wymaga wiele zachodu.

Dajemy się nabrać, że szczupła talia i modna torebka załatwią więcej niż inteligencja i dojrzałość emocjonalna. Stajemy się coraz piękniejsze, skupione na tym, co zewnętrzne i coraz bardziej wybrakowane w środku. Samotne i zagubione.

„…Łatwo jest być piękną kobietą, wystarczy para szpilek i kuse sukienki. Ale żeby być wielką kobietą, musisz ubrać mózg w charakter, osobowość i odwagę…”
– Rita Levi Montalcini

kobieta z klasą

Co oznacza być dzisiaj kobietą z klasą?

 1. Klasy nie definiują markowe buty, stan konta czy tytuły naukowe. Klasę widać w słowach, zachowaniu, wewnętrznym skupieniu i spokoju, a także w uprzejmym spojrzeniu i szacunku do innych ludzi. Mieć klasę to trzymać poziom i nie rezygnować z niego, niezależnie od zewnętrznych warunków.
 2. Klasa to poczucie wartości bez zadufania i zadzierania nosa.
 3. Klasa to dbanie o siebie, ale nie rozpychanie się łokciami.
 4. Klasa to powiedzieć „nie”. Mądrze dyskutować, ale wiedzieć też kiedy nie ma miejsca na jałowe rozmowy.
 5. Klasa to wiedzieć, kiedy przyjść i kiedy wyjść.
 6.  Klasa to umieć zachować się w każdej sytuacji i wyjść z twarzą z opresji.
 7. Klasa to rozumieć, że inni mogą mieć własne zdanie i odmienne priorytety. To nienarzucanie innym własnej wizji świata. To niekłócenie się, nie wytykanie innym błędów, to unikanie drażliwych tematów, jeśli wiadomo, że ich podjęcie nic nie zmieni.
 8. Kobieta z klasą nie wprawia w zakłopotanie drugiej osoby swoimi manierami. Umie dostosować sposób rozmowy do konkretnej osoby.
 9. Kobieta z klasą wybiera jakość,  a nie ilość.
 10. Kobieta z klasą nie boi się żyć w zgodzie ze swoimi poglądami. W pełni bierze odpowiedzialność za swoje życie i nie oczekuje wsparcia od innych. Gdy otrzymuje pomoc, umie za nią podziękować. Jednak jest na tyle niezależna, że potrafi poradzić sobie sama. Klasa to znać swoje granice i bronić, by inni ich nie przekraczali, konsekwentnie, ale nie agresywnie.

Przeczytaj, po czym poznać kobietę z klasą.

Kobieta z klasą to ta, która nie musi szokować strojem i głośnym zachowaniem. Jej siła tkwi w jej wnętrzu. Gdy wchodzi do pomieszczenia, inni od razu ją zauważają. Wodzą za nią wzrokiem, chcą z nią przebywać, być blisko. To po prostu osobowość, elektryzująca i przyciągająca. Tak zwana wyższa półka, do której chce się aspirować.

  5 komentarzy

 • Kinga K

  Mało ogólnie porządnych ludzi ostatnio :3

 • jotka

  Myślę, że są, ale być taką to coraz trudniejsze zadanie.

  • MArta

   Takie osoby bardzo przyciągają, nawet niezależnie od płci. Niestety ludzie coraz częściej próbują wykorzystać klasę innych.
   Mężczyźni zakładając, że kobieta z klasą mimo ich bycia nie w porządku zawsze zachowa się „z klasą”, czy wręcz w skrajnych przypadkach nakładając na nią taki obowiązek zachowania się z klasą. Kobiety, nieraz z zazdrości, próbują stworzyć jakieś igrzyska, by sprawdzić na ile tamta z klasą wytrzyma. To naprawdę słabe ze strony ludzi bez-klasy. A niestety nierzadkie. Czy wy też byłyście świadkami takich sytuacji?

 • oko

  oby nie wymarł.
  bo to zacne towarzystwo.

 • kloszard

  Spotykam zawsze takie, wspaniałe kobiety ale z moja zdolnością nauki coś nie tak więc tylko spotykam a nie przyswajam by też być spotykaną.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>