Inf. prasowa Kobiety dłużej myślą nad kredytem, ale szybciej spłacają
Niemal co drugi dorosły Polak ma na swoim koncie choćby jedno zobowiązanie kredytowe. Spore grono kredytobiorców stanowią kobiety, które mają swoje przyzwyczajenia. Sprawdź, jak wyglądają zobowiązania Polek.
Wśród kredytobiorców najliczniejszą grupą są osoby aktywne zawodowo – w przedziale wiekowym 35-44 lata – tak wynika z danych przedstawionych przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Natomiast serwis porównywarkowy finanse.rankomat.pl wskazuje na liczne grono kobiet, które decydują się na kredyty – szczególnie gotówkowe.
Jak pożyczają Polki?
Polki to bardzo charakterystyczna grupa kredytobiorców. Chociaż statystyczna dłużniczka ma na swoim koncie więcej długów, są znacznie lepszymi kredytobiorcami w porównaniu do mężczyzn. Jak pokazują statystyki, rzadziej mają opóźnienia w regulowaniu należności wobec banków.
Analiza kredytów zaciąganych przez Polki ujawnia, że zanim zaciągną zobowiązanie, muszą dokładnie przemyśleć i przeanalizować opłacalność takiego rozwiązania. Jednak dzięki temu są w stanie szybciej i bardziej terminowo spłacić zobowiązanie.
Kobiety najczęściej decydują się na kredyty gotówkowe oraz limity kredytowe w rachunku bankowym. Nie stronią również od kart kredytowych, które także stanowią formę kredytu.
I Ty chcesz pożyczyć? O tym pamiętaj
W zaciąganiu kredytów nie ma nic złego – pod warunkiem, że jest to decyzja dokładnie przemyślana. W tym przypadku trzeba wziąć przykład ze statystycznej kredytobiorczyni, która sporo myśli nad zaciągnięciem zobowiązania. Chce bowiem, aby wybrana oferta faktycznie była korzystna i dopasowana do jej możliwości finansowych.
Decydując się na kredyt bankowy, weź pod uwagę kilka aspektów. Wśród najważniejszych wymienić można między innymi:
- RRSO – rzeczywista stopa oprocentowania informuje o kosztach odsetkowych i pozaodsetkowych; dzięki temu wiesz, ile wyniesie całkowita kwota zobowiązania do spłaty,
- okres kredytowania – w przypadku kredytów gotówkowych jest to zaledwie kilka lat (niekiedy tylko 12 miesięcy); ważne jest, by czas trwania umowy dopasować do swoich możliwości, ponieważ wpływa on m.in. na wysokość raty,
- wymagane formalności – niektóre banki wymagają dostarczenia zaświadczenia o dochodach, a dla innych ważne jest tylko oświadczenie o zarobkach; niektóre instytucje wnikliwie sprawdzają historię kredytową, a inne weryfikują tylko podstawowe elementy.
Warto pamiętać, żeby każdy kredyt spłacać w wyznaczonym terminie. W razie przejściowych problemów ze spłatą należy koniecznie poinformować o tym bank – być może uda się wydłużyć okres kredytowania itp.
Wcale jednak nie musisz samodzielnie analizować dostępnych ofert. Jeśli interesuje Cię kredyt gotówkowy, wejdź na stronę finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/ – znajdziesz tam formularz do wypełnienia. W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz informację o konkretnych ofertach kredytowych. Potem nie pozostanie nic innego jak przeanalizować propozycje i wybrać tę najlepiej dopasowaną do potrzeb i możliwości finansowych.
Zostaw komentarz