Główne menu

Kobiety są w stanie znieść więcej niż można sobie wyobrazić

Już sam fakt wychowywania samotnie czwórki dzieci zasługuje na wielkie uznanie. Jednak takich mam-fajterek mamy w Polsce i na świecie bardzo dużo. Gdy jednak choroba – ciężkie przewlekłe problemy – doświadczają wszystkich, każde dziecko z osobna, można narzekać na okrutny los. Załamywać ręce, krzyczeć z poczucia niesprawiedliwości, złośliwości losu. Nie Pani Basia. Mimo że czwórka jej dzieci jest chorych i wymaga stałego nadzoru ze strony specjalisty, kobieta każdego dnia znajduje powód do uśmiechu. I jest dla najbliższych po prostu oparciem.

Nic nie sugerowało, że w rodzinie Pani Basi zaczną się problemy zdrowotne.

1408825361Jak możemy przeczytać na stronie siepomaga: „Oskar urodził się zdrowy. W wieku 3 lat nagle zaczął tracić słuch – do tej pory nie udało się ustalić przyczyny. W 2006 roku Oskarowi wszczepiono implant ślimakowy w lewe ucho. Jednak mowa się nie rozwinęła, dlatego chłopiec uczy się języka migowego, żeby móc się porozumiewać. Młodsza siostra Oskara choruje na atopowe zapalenie skóry, refluks oraz ma podejrzenie astmy. Najstarszy Igor urodził się bez żadnych chorób. W grudniu 2011 roku zaraził się na basenie pałeczką ropy błękitnej. Od tamtej pory zaczęły się kłopoty zdrowotne chłopaka – nawracające zapalenie ucha, omdlenia i zawroty głowy. Najmłodszej Mai los też nie oszczędził. Niedoczynność tarczycy wymaga stałej opieki endokrynologa, do którego ciężko się dostać, bo są wielomiesięczne kolejki. Dodatkowo, dochodzą wizyty u alergologa, ponieważ Maja, tak jak jej siostra, cierpi na stopowe zapalenie skóry, ma też stwierdzony refluks.”

Oczywiście rodzin takich, jak ta być może jest wiele…

Mnóstwo osób potrzebuje pomocy – jednak Pani Basia to samotnie wychowująca czwórkę dzieci kobieta, która mimo przeciwności losu jest uśmiechniętą, pozytywnie nastawioną do życia osobą.

Warto pomagać, pokazując w ten sposób kobiecą solidarność…

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>