Główne menu

Kolory lodów w Twoim domu. Co wybierasz?

Jaki smak lodów lubisz najbardziej? Nie, to nie zabawa, pytam na serio. Pistacjowy, waniliowy, truskawkowy? Już wiesz? To teraz pomyśl, gdyby tak ulubioną barwę wprowadzić do domu i wykorzystać jej walory podczas aranżacji wnętrz? Efekt byłby bardzo wakacyjny! To tak, jakbyś miała urlop przez cały rok…Wchodzisz do domu i słyszysz szum morza, czujesz powiew delikatnego wiatru, widzisz orzeźwiające barwy…Wyobraźnia działa.  Dla mnie brzmi świetnie. A dla Ciebie?

O modzie na kolory lodów we wnętrzach przeczytałam w Magazynie Westwing, zachęcona do jego lektury przez wydawcę. I przyznać muszę, że od razu poczułam, że to coś interesującego, bo zdjęcia pięknie dobranych pasteli we wnętrzu mnie zwyczajnie urzekły. Nic dziwnego, że kolory inspirowane lodami to jeden z najgorętszych trendów. Wiadomo dlaczego. Są wszechstronne i uniwersalne! No i smaczne, tak jak tylko barwy potrafią być!

Pastele – propozycja szczególna dla kobiet

Lubię wnętrza, które już od progu łapią za serce. Uspokajają, inspirują, motywują i wyciszają. Wchodzisz i wkraczasz w całkiem inny świat. Stajesz się czyimś gościem i wchłaniasz atmosferę danego wnętrza.

WestwingPastellfarben2

Do takiego aktywnego podejścia zachęcają właśnie kolory lata, które dają nam wszystko to, co kochamy podczas wakacji – spokój, luz, dystans i radość. Dzięki nim uzyskujemy jedyny w swoim rodzaju stan duszy, który sprzyja regeneracji i odpoczynkowi.

Delikatne pastele nie dość, że są klasyczne i uniwersalne, to również bardzo kobiece. Rozjaśniają ciemne wnętrza i dodają im lekkości. Mogą być zastosowane „masowo” lub tylko w formie drobnych akcentów.

146338578957397ebd653f97.73054216_crop

Wystarczy wprowadzić do wnętrza kolor lodów powstałych z soczystej truskawki, by w kilka sekund wyczarować romantyczną aranżację. Jeśli zdecydujesz się na bardziej wyrazistą barwę, na przykład owoców leśnych, dodasz pomieszczeniu dodatkowej energii. Są też orzeźwiające cytrusy – lody o smaku kwaśnej cytryny, cierpkiej limonki lub słodkiej pomarańczy. Szybko odświeżą  i wprowadzą do domu mnóstwo słońca. Być może przekona Cię egzotyczna pistacja, która zawsze, gdy tego zapragniesz, zrelaksuje i uspokoi jak miseczka zielonych lodów? A dla uzupełnienia wyrazistych akcentów – klasyczne lody waniliowe, które są neutralne w swoim wydaniu i świetne jako baza.

Konkrety?

Zobacz produkty, które wprowadzą lodowe barwy do wnętrza.

14633869715739835bc0e402.85157261_crop

Jak łączyć, żeby nie było infantylnie?

Gdy zapraszamy pastele do wnętrz, istnieje duże ryzyko „przesłodzenia”, dlatego należy to robić umiejętnie.

Kluczem do sukcesu jest połączenie kilku barw. Nie może się obejść bez zaznaczenia mocnego akcentu w postaci mroźnego białego, jasnego szarego, ciepłych odcieni drewna: wszystko w myśl zasady: przeciwieństwa się przyciągają.

Tak to może wyglądać…

living4media_10173341_HiRes

Lub całkiem inaczej, tak jak podpowie Ci wyobraźnia…

 Miętowe orzeźwienie, śmietankowa biel, cytrusowy zawrót głowy, egzotyczna pistacja czy romantyczna truskawka…a może inny? Które smaki lodów zainspirują Cię podczas aranżacji wnętrz?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>