Główne menu

Inf. prasowa
Koloryzacja włosów – jak ukryć siwe włosy?

Chyba nie ma na świecie kobiety, która choć raz w swoim życiu nie zmieniła koloru włosów lub nie zastanawiała się nad jego zmianą. Jedno nie ulega wątpliwości: koloryzacja włosów to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zabiegów przez kobiety w różnym wieku. Oczywiście powodów, dla których decydują się one na zmianę koloru, jest bardzo dużo. Jednym z nich jest potrzeba ukrycia siwych włosów, które dla niektórych kobiet mogą stanowić powód do wstydu. Jak ukryć siwe włosy za pomocą samodzielnej koloryzacji? Sprawdź.

Koloryzacja włosów – w domu czy u fryzjera?

Jaka koloryzacja włosów jest lepsza: w domu czy u fryzjera? Na to pytanie nie istnieje niestety jedna odpowiedź, gdyż każdy z nas posiada w tym przypadku własne preferencje. Istnieją osoby, które od lat regularnie udają się na koloryzację do salonu fryzjerskiego, inne nie wyobrażają sobie innego sposobu niż samodzielna koloryzacja włosów. Ostateczna decyzja należy oczywiście do nas, jednak trzeba przyznać, że farbowanie włosów w domu ma swoje zalety.

Produkty do samodzielnej koloryzacji są łatwo dostępne i kupimy je w każdej drogerii lub supermarkecie. Co więcej, ich formuły w większości przypadków nie ustępują formułom profesjonalnych farb do włosów, z których na co dzień korzystają fryzjerzy. Dodatkowo, decydując się na dowolną koloryzację, możemy przeprowadzić ją w dogodnym dla nas czasie.

Koloryzacja siwych włosów – co warto wiedzieć?

Pierwsze siwe pasma lub siwe odrosty to częsty powód, dla którego wiele kobiet decyduje się na zmianę ich koloru. Jak ukryć siwe włosy? Podstawą jest oczywiście odpowiednio dobrana farba. Przede wszystkim, powinna ona gwarantować trwały efekt i jak najlepsze nasycenie koloru. Warto wiedzieć, że produkty do koloryzacji możemy podzielić na farby trwałe i półtrwałe. Jeśli zależy nam na dokładnym pokryciu siwych pasm i odrostów, powinnyśmy sięgnąć po trwałą farbę. Półtrwałe produkty do koloryzacji są lepszym rozwiązaniem w przypadku osób, którym zależy bardziej na odświeżeniu koloru.

Jak ukryć siwe włosy?

W jaki sposób powinna przebiegać koloryzacja włosów, by móc cieszyć się trwałym i nasyconym kolorem? Ważny jest oczywiście wybór odpowiedniego odcienia. Jeśli decydujesz się na diametralną zmianę, czyli z brunetki chcesz stać się blondynką, konieczne może okazać się dodatkowe użycie rozjaśniacza. Oprócz tego należy wykonać próbę uczuleniową przed koloryzacją, aby upewnić się, że możemy bezpiecznie zaaplikować produkt na włosy. Samą koloryzację warto rozpocząć od zaaplikowania mieszanki na odrosty – dzięki temu zyskamy pewność, że kolor dobrze w nie wniknie i nie będzie odznaczał się na całej długości włosów.

Aby nasycony kolor pozostał na naszych włosach jak najdłużej, bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja. W tym celu warto sięgać po łagodnie oczyszczające szampony (nie powodują szybkiego wypłukiwania się pigmentu tak jak mocno oczyszczające szampony). Dodatkowo warto zaopatrzyć się w odżywki i maski, które odżywiają pasma, przedłużają trwałość koloru i chronią przed promieniami UV.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>